PDA

Zobacz pełną wersję : podawanie ciem pająkom ...



PrzemekB
01-04-2014, 15:37
CZy można poająkom podawać wszystkie ćmy?. Czy może są jakieś, które mogą zaszkodzić pająkowi?.Ktoś z was miał problemy z pajakiem przez ćmy?.Dzieki z góry za odpowiedzi!

morda
01-04-2014, 15:42
Niektóre są chronione...

SuperObiś
01-04-2014, 15:48
Oprócz tego że są chronione to nigdy nie masz pewności czy nie sa skażone jakimś paskudztwem lub czy nie zawierają jakichś substancji obronnych. Słyszalem o pająkach które gineły po karmieniu ćmami.

garo
01-04-2014, 15:58
Ja karmilem wielokrotnie swoje pajaki cmami tymi takimi duzymi szarymi z dodatkiem pomaranczowego niewie mco to za gatunek, i bylo wszystko ok !!
Pająki sie nimi zajadaly i nie bylo zadnych problemow.




pozdrawiam garo

xenomorph
01-04-2014, 16:16
W Polsce występuje jeden gatunek ciem, które zawierają w sobie (nie wiem gdzie;) ) cyjanek potasu!! Ale raczej malo prawdopodobne, że na niego właśnie trafisz.

PrzemekB
01-04-2014, 16:34
No własnie ... czyli podawanie ciem nie jest tak do konca bezpieczne...chyba...

SDY
02-04-2014, 01:08
Jest na tyle bezpieczne ze od czau do czasu mozna podac pod katem zroznicowania pokarmu.

PRC
02-04-2014, 01:29
Ja jak tylko jakas sie trafi - podaje (czasem nawet sam "wylapuje)
A pajaczki sie zajadaja ;-)

PrzemekB
02-04-2014, 02:38
Morał z tego taki że podać jednak ćme pajączkowi trzeba :) a więc tak zrobie :) dzieki za odpowiedzi! ;)

SDY
02-04-2014, 03:25
Nie tyle trzeba co mozna, jak sie nawinie:) Urozmaicac pokarmu nie musisz koniecznie cmami...

PrzemekB
02-04-2014, 04:01
o to mi chodziło SDY, tylko nieczytelnie to napisałem ;)

Atrax
02-04-2014, 05:48
Mimo wszystko, warto jednak doniesc o kilku "zbiegach okolicznosci", jakie mialy miejsce na wakacjach 2 lata temu ( i bylo ich dosc duzo). Mianowicie niektorzy posiadacze pajakow nadrzewnych nakarmili je cmami. Kilkanascie godzin po nakarmieniu, pajaczki doznaly czegos w rodzaju paralizu i nie przezyly.
Ja karmilem cmami (ktorych zreszta jest wiele gatunkow) i nigdy nie mialem problemow.

Poza tym nie znam sie kompletnie na cmach, ale informuje, ze taki "zbieg okolicznosci" mial miejsce :]... bo to mogl byc zbieg okolicznosci...

cage
02-04-2014, 06:07
ja na twoim miejscu bym nie ryzykował, jak juz kilka osób pisało, były takie przypadki że ptasnziki zdychały bez powodu po wczęsniejszym nakarmieniu ich ćmami.
jest tyle świerszczy, koików, karaczanów, zarańczy, myszy itd. a wszystko kostuje grosze lub sam mozesz na łace łapac, a ty musisz podawac akurat ćmy ?! ;P

jeszcze raz stanowczo ODRADZAM - i sam wiem że nigdy swoich ie będe karmił ćmami.

Obcy
02-04-2014, 09:33
ja karmiłem i był oK

PrzemekB
02-04-2014, 10:54
Wiesz cage..jeśli chodzi o pająki to na tym nie oszczędzam, bo nie powinno się tego robić. A z tymi ćmami pytam z bardziej z ciekawości niż z ewentualnego karmienia pająków takim pokarmem...jeśli chodzi o te pojedyńcze przypadki to mogł byc to przypadek że pajaki umierały lub moze rzeczywiscie cmy im zaszkodziły.Jednak w obecnej sytuacji po tym jak przeczytałem post Atraxa wole nie ryzykowac ... masz racje cage...lepiej kupic swierszcze w zoologiku...podkreślam jeszcze raz ... NA TYM SIĘ NIE OSZCZĘDZA !!

Dark Raptor
02-04-2014, 15:42
Myślę, że nakarmienie pająka rolnicami nie powinno mu zaszkodzić. Raczej nie polecam pospolitych szkodników leśnych (np. brudnice), nie wiadomo czym je "nafaszerowano".
Ćmy, a raczej motyle, zawierające w swoim ciele cyjanki, to kraśniki (Zygaenidae). Są tak charakterystyczne, że raczej nietrudne do pomylenia :)

42d3e78f26a4b20d412==