PDA

Zobacz pełną wersję : Ostatnie moje pytanie z "podziemnych" - od którego zacząć??



smithimen
02-04-2014, 14:13
Witam, ktorego ptasznika podziemnego poradzicie mi na poczatek??

OlekL
02-04-2014, 14:21
Hysterocratesy ... najlepiej popularny "hercules" (pisze w cudzysłowie bo to podobno wogóle nie hercules tylko jakieś crassipesy nie crassipesy, nie łape sie w tym)

cage
02-04-2014, 14:21
herculesa, ale lividum ładniejszy, znaczy samica.
hercules jest spośród podziemncyh najlepszy pod względem zachowania dla początkujacego ;D

PrzemekB
02-04-2014, 14:47
Kup jakąś Haplopelme .. lividum , minax , albostriatum, aureopilosum :) polecam także Hysterokratesy, wybor zalezy od Ciebie. Nie przejmuj sie , poprostu kup, one nie sprawiaja duzo problemu w chodowli...cokolwiek kupisz bedziesz zadowolony!

Tepez
02-04-2014, 15:11
Jak kupuję na początek Hysterocrates Hercules L3 :)

Markoś
02-04-2014, 15:39
ja kupilem na poczatek C.Crawshayiego i nie miealem z nim zadnego problemu :)

kielon
02-04-2014, 16:49
ja do swoich podchodze z dystansem dla bezpieczeństwa

a co do pajaka to i tak ci sie zakopie wiec nie powinno być jakiś większych problemów

cyclosternum
03-04-2014, 02:39
kup se co chcesz ja pierwszego podziemnego jakiego kupiłem to był(a) lividium tylko pamietaj ze przez 365dni bedziesz widział tylko ziemie no może raz zobaczysz pająka jak spie(ucieka) pod ziemie

morda
03-04-2014, 04:03
Kup cokolwiek podziemnego. Najtańsze są Hysterocratesy, crawshayi rośnie 8 lat więc zanim będzie duży to wiesz.... Haplopelmy są wg mnie jednymi z najszybszych podziemnych i trzeba z nimi uważać. Jak chcesz zobaczyć jak to jest - Hysterocrates, jak chesz mieć coś ciekawszego - Haploeplma (obojętnie jaka, wszystkie są piękne).

smithimen
03-04-2014, 06:01
Dzieki wszystkim, chyba bede mial h.gigasa, lub h.lividium;]
Pozdrawiam

PrzemekB
03-04-2014, 09:10
smithimen ja powiem Ci ze z moją Haplopelmą nie mam problemu,ostatnie kilka dni ją widze bo w nocy wychodzi z nory i siedzi przed wejsciem do kryjowki.Jak rusze pojemnikiem to juz jej nie ma :) w tej chwili tez haplopelma jest na powierzchni.Zalezy od okresu pająka.Raz nie pojawiaja sie na powierzchni bardzo długi okres czasu a pozniej zaczynaja wychodzic itd koło sie zamyka:) Cokolwiek podziemnego kupisz bedziesz zadowolony:) U mnie Haplopelma aureopilosum to ... zakochałem się ... :D

Tepez
03-04-2014, 15:10
Tylko smithimen, jakby cię Hysterocrates dziabnął (choć jest to mniej prawdopobodne, jeżeli chodzi o Haplopelmy), to poboli i powinno przejść do 3 dni, a jak Haplopelma ugryzie no to już o wiele gorzej... Ale powodzenia i uważaj, bo są bardzo szybkie :P

morda
03-04-2014, 16:10
I Hysterocrates i Haploeplma mają dość silny jad. Jednego popiecze po Poecilotherii a drugi dostanie 40*C gorączki, straci przytomność i będzie leżał tydzień z masowymi skurczami mięśni. Reakcja na jad to cecha indywidualna. I tak najlepiej nie dać się dziabnąć. Ja bym uważał na każdego podziemnego - wszystkie mają nie tak pod sufitem.

42d3e78f26a4b20d412==