PDA

Zobacz pełną wersję : skorpiony a sciana



kagetsu
05-04-2014, 13:46
heja. wszystkie skorpiony potrafia chodzic po pionowych powierzniach?

SpN
05-04-2014, 14:00
zawsze myślałem ze zadne nie potrafia

kagetsu
05-04-2014, 14:04
ja tez tak myslalem ,ale moj spokojnie sobie wszedl i zszedl ze scianki wiec przynajmnije ten jeden umie :P (jacksoni)

morda
05-04-2014, 15:52
Po pionowych rzeczach typu szyba, plastik raczej nie powinny łazić. Ale jak ustawisz pionowo kawał kory to jak sie bestia postara to wejdzie.

garo
05-04-2014, 16:20
Raczej nie !!!!!!!!


Wogole nie chodza chyba ze sa to jakies fikusne skaly to potrafia sie spinac tak robi muj Buthus occitanus !!!


Ale jeseli chodzi o chodzenie po szybach (sciankach terrarium), po plastiku tworzywie (scianki funaboxow) to nie ma takiej mozliwosci nie chodza tak jak pajaki.



pozdrawiam garo

Sculptor
05-04-2014, 17:02
Np Imperatory sprawdzilem bez wiekszych problemow chodza.... tez bylem na poczatku zaskoczony i zly na takie opinie jakie sie od zawsze pokazywaly - ze to takie niemozliwe:/ a jednak...
Fakt nie po zupelnie gladkich powierzchniach ale np wlasnie po plastikowych jednak potrafia w pewnych korzystnych okolicznosciach....
Generalnie jak dotad najlepiej sobie z tym radza Imperatory - na pewno pamaga im w tym ich rozmiar i sila!

laska
06-04-2014, 00:36
A ja widziałem jak mój b.jacksoni siedział/wisiał z sufitu pudełka.NO ale do sufitu to ma pare cm ok.4.

SDY
06-04-2014, 04:05
Plastik ma to do siebie ze jak sie zarysuje to dosc gleboko i trwale. To daja doskonale warunki do wspinaczki zwierzeta ktore teoretycznie nie opanowaly tej sztuki. Dlatego szklo jest lepsze bo twardsze i rysy sa plytsze.

Np moj jadusek, Parabuthus leiosoma, ktory jest L2 (czyli raczej niewielki) po szybach nie wchodzi, a jak byl w misce podczas porzadkow (wiadomo, w misce rozne rzeczy sie robi i jest porysowana w srodku, mimo ze tego nie widac) lazil po sciankach jak szalony...

kagetsu
06-04-2014, 04:22
jak niemozliwe? jackosni wszedl sobie po pionowym plasitku ,ale nie byl on porysowany ,bo to bylo nowiutkie pudelko. i mocno sie trzymal tej scianki i normalnie po niej lazil :) wiec moze skorpy jednak potrafia lazic? :P

Sculptor
06-04-2014, 08:19
Potrafia potrafia!!!!!!!!!!!!!!
Kwestia polega jak powiedzial SDY na typie tworzywa.
Czy jest dostatecznie przyczepne dla skorpa bo sile one maja dostatecznie duza!!!! - zwlaszcza ze zwykle potrafia przekopac podloze (mniej lub bardziej) a nie maja przeciez takich konczyn jak pajaki.

Tomek_Nie
07-04-2014, 09:53
potrafia chodzic po chropowatych powierzchniach nawet do gory nogami . wszystko zalezy powierzchni im bardzije chropowata tym lepiej skorpion bedzie sie jej trzymal .Ale jesli chodzi o szkło czy plastik to niemozliwe chyba ze skorpion jest bardzo maly tzn L1-L2 to moze wylapie jakies nierownosci -rysy na tworzywie i uda mu sie troszke wspiac w pionie ale jesli chodzi o wieksze osobniki to jest to niemozliwe !.




ps. np w terra z osb dla doroslej samicy pandinusa niebylo przszkod aby sobie powisiec na suficie caly dzien :) łazila po wszystkim

koli
07-04-2014, 10:01
Jak juz mowili poprzednicy to mi sie wydaje podobnie jesli hcodzi o wielksoc skorpow czyli im wiekszy tym trudniej mu wejsc po sciance. Po szkle napewno nei wejda po plastiku napewno wejdzie jesli sie troche postara nawet nowe niby nie porysowane pudelko ma jakies zarysowania male bo male ale ma i to wystarczy:).

42d3e78f26a4b20d412==