PDA

Zobacz pełną wersję : W jakich warunkach trzymac polskie pajaki ?



Matt_ns
06-04-2014, 03:50
Nalapalem sobie pare pajaczkow w ogrodku i w jakich warunkach je najlepiej trzymac ? Jak rozpoznac czy dany pajak to samica (samca rozpoznam po bulbusach)?

SDY
06-04-2014, 03:58
Trzymaj w pokojowych. Albo na balkonie/tarasie, tylko uwazaj ze sloncem. U wiekszej czesci krajowych pajakow samice sa wieksze od samcow, czasami dosc znacznie.

Oprocz tego nie maja bulbusow:P

cage
06-04-2014, 04:06
skoro je złapałeś na ogrudku, trzymaj je w warunkach "ogródkowych" ;D
jak mówił SDY, uważaj jednak ze słońcem, a terra to zrób z takich roslinek jakie mają w ogórdeczku, ja włąsnie chce teraz zrobić na balkonie tekie mega terra 1x1x2 dł/szer/wys i trzymać tam bym chciał włąsnie wszystko co się mieści w ogródku i w naturze "przydomowej" ;D

SDY
06-04-2014, 04:16
Matt, mam lepszy pomysl: jesli masz ogrodek to po prostu zapamietaj na ktorym krzaczku siedzi pajak, gdzie ma pajeczyne i tam go hoduj:) Wrzuc mu czasem muche jakas, popatrz jak je, jak sieciuje. Ostrzez domownikow ze ty sie nim tam zajmujesz i zeby go nie ruszali bo jest pod twoim mecenatem:) Ja tak katniki w calym bloku hoduje:D

Ale jesli nie masz ogrodka to w terra. Co do roslinek: przed ptasznikami mialem bycza samice krzyzaka. Wsadzilem ja do pustego, nie za wielkiego akwa (teraz mieszknie skorpa:P) a ona i sobie siec zrobila bez problemu, i kokon zlozyla, i mlodych sie dochowala, i jadla ladnie... Takze to nie jest przymus, ale oczywiscie ladnie bedzie wygladalo z roslinkami:)

Matt_ns
06-04-2014, 12:02
Ok, dzieki wielkie za rady :)

42d3e78f26a4b20d412==