PDA

Zobacz pełną wersję : "LISTA ZAKAZANYCH GADÓW"



Jarek Zajączkowski
02-11-2011, 11:53
1. ŻMIJA SYKLIWA (BITIS ARIETANS)

noradarling
02-11-2011, 12:58
A co to znaczy "zakazanych"?
Przecież przez wiele set lat zakazany byl również padalec -Kościól palil za
posiadanie ich na stosie. Wiele jest takich "zakazanych" zwierząt to zależy tylko od stanu świadomości ludzkiej.

A duży pies też powinien być zakazany i to na pierwszym miejscu.

noradarling
02-11-2011, 13:04
A tak na marginesie hinduski fakir to chyba niezly bandzior!!!

Jarek Zajączkowski
02-11-2011, 13:06
"Zakazanych" w dosłownym tłumaczeniu oznacza takich, których ugryzienie sprowadza na człowieka niechybną śmierć. Niezależnie od "stanu świadomości ludzkiej"

Jarek Zajączkowski
02-11-2011, 13:08
To problem hindusa i jego rodziny. Na szczęście nikt taki nie mieszka w moim pobliżu...........

noradarling
02-11-2011, 13:21
W medycynie nie istnieje pojęcie "niechybnej śmierci" wiem o tym bo mam lekarzy w rodzinie.

noradarling
02-11-2011, 13:36
Niech Pan wlączy tv na kanal Discovery. Tam lapanie i "tlamszenie w lapach" np.jadowitych węży jest na pożądku dziennym.

Żaden z ludzi którzy występują w otoczeniu niebezpiecznych zwierząt jeszcze nie umarl.

A może medal ma dwie strony?

Jarek Zajączkowski
02-11-2011, 13:39
To proszę zapytaj lekarzy w rodzinie, czy jest w Polsce dostępna surowica przeciwjadowa stosowana przy ukąszeniu żmiji sykliwej. I jak długo trwa agonia powiedzmy 5-letniego dziecka. Potem czas na wnioski - jeśli potrafisz jeszcze wyzbyć się zacietrzewienia i uporu. Poniekąd Cię rozumiem - sam posiadasz........... i oczekujesz potwierdzenia Twoich poglądów. Przykro mi że Cię rozczarowałem......

vorax
02-11-2011, 13:47
ale 5 letnie dzieci nie kupują ani raczej nie poosiadają takich węzy?
czemu takie porównanie?

noradarling
02-11-2011, 13:48
Ja hoduję to prawda ale mam dobre i bezpieczne terrarium, lekarstwa w razie ukąszenia. Tak samo ktoś kto hoduje kobry może takie terrarium i lekarstwa posiadać -to kwestia dojścia i pieniędzy.

Ja tu nie wypisuje żeby "ślepemu" kupować grzechotnika pod choinkę.
Jak ktoś nie może mieć to nie ale niektórzy posiadają wystarczające środki by się zabezpieczyć -mają wieksze środki finansowe niż niektóre placówki państwowe czy spoleczne -takie mamy czasy:-)

Jarek Zajączkowski
02-11-2011, 13:49
Ale brat może lubi trochę więcej adrenaliny...........

Jarek Zajączkowski
02-11-2011, 17:12
No dobrze. Jest możliwość dojścia do porozumienia. Nora.... jesteś za. Masz prawo - przekonujesz o tym 500 - 600 (może więcej ludzi czytających to Forum). Uznajesz Twojego gada za bezpiecznego (stosunkowo). Masz bezpieczne terrarium i lek........................i. Jestem przeciwny ale "tylko krowa nie zmienia poglądów". Można mnie przekonać. Podejdź do terrarium wsadź tam rękę (może być lewa) i daj się ukąsić. Potem siądź za klawiaturą i pisz co czujesz (prawa ręka). Dla ułatwienia podaję możliwy scenariusz:
1. ukąszenie jest praktycznie bezbolesne
2. pojawia się ból w miejscu ukąszenia i narastający obrzęk, zaczerwienienie.
3. po ok 10-30 minutach wystąpią objawy ogólne: osłabienie, nudności, wzmożona potliwość, niedowłady mięśni mimicznych twarzy, porażenie krtani, utrudniony oddech, spadek ciśnienia krwi, ból głowy, omdlenie.
Tu może się niestety urwać relacja "na żywo"
4. po kilku godzinach krwotok z ust, nosa, odbytu, cewki moczowej
5. śmierć w wyniku zatrzymania oddychania

Oczywiście jeśli jesteś uczulony (nadwrażliwy) na jad może być jeszcze ciekawiej.
I wszystko zależy od gatunku węża. Niektóre objawy mogą wystąpić silniej, niektóre słabiej.
W przypadku proponowanej przeze mnie na otwarcie listy żmiji sykliwej (dostępnej w sprzedaży dla ludzi z kasą) jad zabija szczura w ciągu sekundy - brak danych o ile dłużej pożyje człowiek.
Teraz serio - nie namawiam Cię do samookaleczenia. Idą Święta i trzeba je spędzać w domu. Szpital to nie jest dobre miejsce (pomimo lekarskiej rodziny) - choćby w okupionej za ciężkie pieniądze "jedynce" z sexowną opieką pielęgniarską :-)). Jednych na to stać innych nie - takie czasy :)
Wystarczy mi Twoje zastanowienie nad pytaniem. Czy włożysz bez wahania rękę do terrarium (może być lewą) ? Dałbyś się ugryźć przez w końcu całkiem bezpieczne zwierzę?
Jak pisałem nie zamierzam Cię już więcej przekonywać jeśli i tak już jesteś przekonany. To nie ma sensu.
Zamierzam sprowokować do myślenia tych, którzy dopiero noszą się z zamiarem zakupu.

SNAKES
03-11-2011, 01:36
Drodzy terraryści!
Zrozumcie, że w zakazie hodowli jadowitych węży nie chodzi o Was!!!!
Jeśli opiekuna ukąsi kobra i okaże się że nie ma w Polsce surowicy, o ile będze w stanie jeszcze kogokolwiek zawiadomić - nikt specjalnie nie będzie się tym przejmował. W końcu chodziło o ten "dreszczyk";-)

Ale NIE MA ABSOLUTNIE BEZPIECZNEGO TERRARIUM i dlatego ZAWSZE jest możliwość że pupil ucieknie. Może się błąkać po mieszkaniu, czy nawet bloku, pełzając w kanałach wentylacyjnych aż któregoś dnia wyjdzie na niczego nie spodzeiwające się 5 letnie dziecko, które ciekawe świata będzie chciało się pobawić ze ślicznym trimeresuruskiem...
I wtedy okaże się że wąż dziecko ukąsi, a "opiekun" węża chowa się po kątach bo boi się powiedzieć co to był za wąż, którego trzymał w domu.

Czy to aż tak trudne żeby sobie wyobrazić? Jarek nie pisał o 5 letnim hodowcy jadowitych węży!!!!!

Tak naprawdę jest tylko jeden powód, dla którego rozsądny człowiek może być za możliwością hodowli zwierząt jadowitych - baza danych, w której musiałyby się rejestrować WSZYSTKIE jadowite zwierzęta i możliwość przewidzenia w takich przypadkach jak powyżej, jakiego gatunku wąż ukąsił i jakiej surowicy potrzeba. Mając taką bazę, powiedzmy że konieczne byłoby wpłacanie corocznych składek, które finansowałyby projekt zakupu lub wytworzenia w Polsce dla niektórych gatunków surowicy, żeby nie trzeba było jej szukać.
I to jest właściwie jedyny powód, chociaż osobiście obawiam się że więlu "terrarystów" byłaby zdecydowana na oszczędzenie tych kiludziesięciu złotych rocznie składki, kosztem bezpieczeństwa sąsiadów.

I proszę, nie piszcie że wąż nie ucieknie - to jest tylko kwestia czasu. Nikt nie może z całą pewnością powiedzieć że nie zapomni kiedyć zamknąć szczelnie terrarium. Nawet jeśli raz do roku, jeden wąż na sto ucieknie z terrarium - niebezpieczeństwo jest duże i chyba cudem jest że na razie w Polsce nie ma wiele przypadków pokąszeć przez węże widma, do których nikt się ze strachu nie przyznaje.

Sorry za przydługi post na ten temat;-)
pozdrawiam wszystkich

mark0wy
03-11-2011, 06:41
Mysle ze nie ma co przekonywac noradarlinga.
To co piszecie jest poza jego progiem akceptacji.
Pojawia sie dysonans poznawczy no i przekonanie, ze to tylko JA mam monopol na prawde.
Szkoda czasu...

Pozdrawiam
Mark0wy

Alicja
03-11-2011, 07:14
Wspominajac pojawienie sie Noradarling na forum legwaniarzy całkowicie zgadzam sie z Markowym...

noradarling
03-11-2011, 10:02
He he ciekawe argumenty.
Czy ktoś kto chowa na podwórku bociana musi mu podstawiać glowę żeby mu bociek oko wykól?

A czy rolnik na polu ma może walczyć z bykiem lub podwinąć "kapotę" żeby dostać rogiem po brzuszku?

Cala "akcja" polega na tym by nie dać sobie zrobić krzywdy, sobie i wężowi.

Codziennie rano jeżdze tramwajem a w kolo mnie jest pelno śmierdzących i kaszlących dziadów -którzy przenoszą miliardy zabójczych bakterii. To bardziej niebezpieczne niż grzechotnik w dobrze zrobionym terrarium.

noradarling
03-11-2011, 10:07
Alicja a ty też masz jakieś gady jadowite że zajmujesz glos w dyskusji?

Jak już coś piszesz to chociaż się wysil troszeczkę i napisz coś więcej niż
jedno mizerne zdanie.

AGAM
03-11-2011, 10:10
proponuje zakończyć tą kłutnię lub ewentualie kontynuować ją na poprzednim poście. ten temt jest inny... Mamy wypisywac gatunki których hodowla powinna być ograniczona prawem ze względu na niebezpieczeństwo dla czlowieka... Ja nic nie podam bo nie interesuję się szczególnie takimi gatunkami.

noradarling
03-11-2011, 10:26
Każde wierze jest niebezpieczne.Niektóre przenoszą sanmonelle, inne mogą dotkliwie pogryzć, jeszcze inne na śmierć przestraszyć staruszkę.

Mogą poprzegryzać przewody elektryczne i spowodować grożny w skutkach pożar.

Kwestia leży w tym jakie warunki bezpieczeństwa zachowamy by zwierze nie narobilo szkód.Argumenty iż wąż może wyjść z terrarium zamkniętego od zewnątrz na klucz nie przekonują mnie.

Może się rownież zdażyć iż zwierzę "samo w sobie" nie jest szczególnie grożne ale może spowodować zagrożenie zdrowia żywy pokarm którym się zwierzę karmi -zarazki itp.

Olaf
03-11-2011, 11:23
"He he ciekawe argumenty.
Czy ktoś kto chowa na podwórku bociana musi mu podstawiać glowę żeby mu bociek oko wykól?

A czy rolnik na polu ma może walczyć z bykiem lub podwinąć "kapotę" żeby dostać rogiem po brzuszku?

Cala "akcja" polega na tym by nie dać sobie zrobić krzywdy, sobie i wężowi."


Niektórzy mają wyrażne problemy, ciekawe kiedy noradarling, odpierając argumenty będzie mówił, bedzie przyrównywał jadowite węże do malych dzieci, bo przecież, mogą zapomnieć wyłączyć gazu, po zagotowaniu wody... Zrozum wrescie, że wąż to malo inteligentne zwierze, które rozumuje w kryteriach: ofiara, albo niebezpieczeństwo i w obydwu wypadkach atak wydaje się być sensownym dla niego wyjściem, dlatego przyrównywanie jadowitych węży do psów, czy krów nie jest już nawet żałosne, ale wydaje się rozpaczliwe i trąci desperacją. biorąc pod swój dach takie zwierzę, bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, więc Twoje poprzednie gadki, że każdy kto skończy 11 lat może hodować co sobie chce są po prostu śmieszne. Ja osobiście chciałbym mieć jadowitego węża, ale zdaję sobie sprawę, że mam 8 letniego brata i zamierzam kiedyś mieć dzieci i nie jestem w stanie decydować o ich życiu dla zaspokojenia własnej próżności.

Olaf
03-11-2011, 11:24
chodziło mi czywiście o 18 lat - sorry za literówkę

noradarling
03-11-2011, 12:46
Tylko malo inteligentne osoby nie widzą inteligencji u innych -zwierząt czy też ludzi. Nie rozpatruj lepiej tego w takich kategoriach bo masz chyba zbyt slabą percepcję by zauważyć jak postrzegają świat zwierzęta.

Np. grzechotnik w chwili zagrożenia zwija swoje cialo i wydaje ostrzegawczy dziwięk -on nie rzuca się na czlowieka jak na szczura.

Nawet początkujący hodowcy pająków potrafią rozpoznać gesty ostrzegawcze swoich zwierząt i wiedzą kiedy się wycofać...

Kup sobie jakąś książkę o zwierzętach.

e2rd
03-11-2011, 13:14
dla mnie człowiek który wszystko wie, nie popełnia żadnych błędów, nie przekonują go żadne argumenty,jest nieomylny, jadowitego węza przyrównuje do krowy, JEST POPROSTU NIEODPOWIEDZIALNY!, noradarling jeśli mieszkasz w bloku to współczuję twoim sąsiadom,
nie chciał bym krakać ani tym bardziej źle ci życzyć ale zgubi cię twoja pewność siebie.

noradarling
03-11-2011, 13:52
He he
Mam na "klatce" dwie rodziny "lekarskie", jednego surfingowca i kierowce taxi -oni uwielbiają moje zwierzaki.Ja za to wspólczuję twoim sąsiadom
takiego "e2rd"

ps

co to znaczy e2rd?

Olaf
03-11-2011, 14:54
Boże, kiedy ty przestaniesz myśleć kategoriami: hodowca wie, hodowca potrafi. Zrozum, że nie każdy jest takim doświadczonym i bogatym w wiedzę geniuszem i małe dziecko, które zobaczy węża z pewnością będzie próbowało go wziąć do reki nie bacząc na jego zachowanie.

Zgrywasz wielkiego hodowce, a przykład z grzechotnikiem jest na poziomie przedszkola.

Olaf
03-11-2011, 14:56
Troche odbiegliśmy od tematu, proponuje zakończyć tą dyskusje, bo traci ona sens, ewentualnie przenieść na priva

xol
03-11-2011, 15:04
hej, zabawny jesteś:)))
to znaczy, że mają rawo wypowiadać się tylko ci co mają jadowite węże? wiadomo, że oni będą za więc miałbyś 100% poparcia:))
a w ogóle to mam wrażenie, że ta dyskusja jest sztucznie podtrzymywana przez jedną osobę (zgadnij kto to); właściwie można by temat uznać za zakończony, wszyscy już wiemy co o tym sądzisz...

Alicja
03-11-2011, 16:49
Nie, Noradarling, nie mam węży jadowitych (zresztą niejadowitych również nie mam), interesuję się przede wszystkim jaszczurkami ale jakoś nie mam zapędów żeby hodować helodermy ...

Rzeczywistość wygląda tak, że hodując zwierzęta silnie jadowite naraża się innych ludzi. Nie raz i nie dwa zdarzają się ucieczki zwierząt, a węże są ich mistrzami. Mój kolega ostatnio 3 dni szukał zbożówki i do tej pory nie wie jak się wydostała. Ale zbożówka nie stanowi dla nikogo zagrożenia życia.

Gdyby świat byłby tak piękny, że każdy kto ukończy 18lat jest super odpowiedzialny nie byłoby dyskusji. Ale to tak samo jak myśleć, że każdy kto ukończy 18 może mieć pistolet, bo jest przecież odpowiedzialny i użyje go tylko w obronie własnej...

Sir_bonzo
03-11-2011, 18:31
Ależ Alicjo nie sądzisz,że każdy kto trzyma w domu np durissusy albo atroxy posiada lepsze zabezpieczenie niż jest to wymagane dla zbożowki?
Sam trzymałem tylko zbozowki-uciekały mi czesto,ale wiedziałem,że moge sobie pozwolić na ewentualną ucieczkę! Teraz moja hodowla powiekszyła się trzeba bardziej uważać. Nie uważam również,że hodując zwierzęta silnie jadowite naraża się innych ludzi-jeśli ktoś jest odpowiedzialny i traktuje zwierzęta z należytym respektem to nic nie powinno się stać.
Także popieram Noradarlind-a stwierdzenie "to wsadż rękę do terrarium" jest conajmniej śmieszne!!!! Czy autor tego stwierdzenia jeżdzi samochodem?-to może każe koledze sie nim rozpędzić i wbiegnie mu pod koła?
Uważam,że lista zakazanych gadów nie powinna istnieć! -w sumie to każde zwierze na swój sposób jest niebezpieczne!
pozdrawiam.

Jarek Zajączkowski
04-11-2011, 03:03
Oczywiście każdy samochód też.................
Po Liście Sie_bonzo na prawdę odpadam. Takie poglądy stanowią najpoważniejszy argument dla przeciwników prywatnej terrarystyki w Polsce. Nic dodać nic ująć. Przyjdzie się w końcu z nimi zgodzić........

t_snake
04-11-2011, 03:29
Pozwolę się wtrynić :)

no, więc... co do samochodoow to owszem - są niebezpieczne, ale... własnie dlatego jest cos takiego jak `prawo jazdy`. Osoba posiadająca ten dokument przeszla szkolenie i zdała egzamin. Mimo wszystko jazda wiąże sie z odpowiedzialnoscią, zaroowno za siebie jak i za innych. Jednakże ryzyko wypadQ jest mniejsze jesli ów `ktoś` jest odpowiednio przeszkolony. Zdaje sobie sprawę, że zdaża się tak, że czasem osoby bez prawka jeżdzą lepiej od tych z ale... wiadomo...

No, ale koniec o motoryzacji :)

Chcę tu powiedzieć, że nie jestem za całkowitym zabronieniem hodowli jadowitych węży (choc uwazam iz lista zakazanych, o ile nie bedzie przesadzona, powina powstac), ale powinny być jakieś testy, egzaminy, itd potwierdzające znajomość `tematu`... czy dany terrarysta nie jest potencjalnym "terrorystą" :) i 3 jest odpowiedzialny...itd. etc...

nora, bonzo - Nie twierdzę, że nie powinniscie 3mac tych węży. Nie znam waszej wiedzy itd... Poprostu chodzi mi innych - powiedzmy `amatorów` - którzy bez owych przeszkolen kupili by kobre grzechotnika 3 wreszcie żmiję sykliwą. Sami wiecie ilu jet takich ludzi, którzy Qpują, bo to `fajnie wygląda` itd..

Jarek Zajączkowski
04-11-2011, 03:32
Ale to już na pewno ostatni raz.............
Dyskutować też trzeba potrafić.
Sir_bonzo uznał, że utrzymywanie Trimeresurus steinegeri jest równie niebezpieczne jak podłożenie się pod rozpędzony samochód.
Ja bym tak daleko się nie posunął w określeniu stopnia ryzyka. No cóż , dziękuję za "trzeźwy" głos poparcia.

noradarling
04-11-2011, 10:40
Spoko,spoko.
To że Leny dal ten post świadomie by wywolać dyskusję to chyba każdy wie...:-)

Wiadomo również że jak ktoś nie chce to nigdy nie kupi jadowitego węża a jak ktoś się uprze to mimo tego iż jest to zabronione -takiego węża zdobędzie.

Czasy "komuny" się skończyly a niedlugo zostaną otwarte granice i bedzie można wozić co się komu podoba bez żadnych przeszkód.
Przecież policjant nie będzie każdego pilnowal co kto hoduje w domciu.

Argumenty niektórych osób negujących "doroslość" 18 letnich obywateli naszego kraju nie mają sensu. Każdego się nie upilnuje czlowiek sam musi być dorosly i odpowiedzialny.

Ja się cieszę że Leny dal ten post gdyż bez takich prowokujących postów na tym forum gadalo by się w kólko o tym że ptasznik nie jadl od 2 tyg. lub o tym że się żaba zesrala na fioletowo...;-)

Niepotrzebnie tylko osoby które nie mają nic wspólnego z tematem i do tego mieszkające na jakimś "zadupiu zabitym dechami" boją się że w ich wsi ukąsi je kobra...

No ale cóż takie życie i każdy kto zabiera glos narażony jest na /czasami/niezbyt mile odpowiedzi. Ale nożami w siebie chyba nie będziemy rzucać.

Jarek Zajączkowski
04-11-2011, 11:44
Oczywiste Noradarling! Wymieniliśmy w dość dużej grupie poglądy. Każdy zostaje przy swoim (jak myślę) I mamy do tego prawo. Ludzie poczytają , wyciągną wnioski........ i o to chodzi. PST jak na razie w "temacie" milczy, ale jak będzie brzmiało stanowisko, można się domyślać. Stowarzyszenie działa w RP w granicach prawa. Może usiłować mądrze je zmienić, ale nie może popierać jego łamania "Durra lex sed lex". Myślę, że nie może (nie chce) narazić się na rozwiązanie zanim się na dobre nie zawiąże
Z tym przewożeniem przez granicę to też nie będzie tak prosto (CITES, zezwolemnia itp) w dobie globalnego terroryzmu. Unia jest bardziej zorganizowana pod tym względem niż RP. Nie ma tam miejsca na jakikolwiek objaw anarchii (z resztą zwalczanej bez pardonu i bez dyskusji).Nie zamierzam rzucać nożami ani tym bardziej "pluć jadem".
Wręcz przeciwnie życzę wszystkim dyskutantom (jadowitym i niejadowitym) wesołych, śnieżnych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia.
"Boże, błogosław nam"

Sir_bonzo
04-11-2011, 15:03
Przepraszam,ale czy ja w swoim poscie napisałem cokolwiek o grzechotniku bananowym????????????? Widze że jedyne co potrafisz zrobić to zmienić post o go wyśmiać,a to świadczy o Tobie!

Sir_bonzo
04-11-2011, 15:09
Zgadzam się z Tobą,ale coś takiego jak pozwolenie trzymania danego zwierzecia jeszcze przez długi czas istnieć nie będzie-czy do tego czasu zabronić hodowania zwierząt jadowitych?
W sumie to każdy hodowca powinien sam zdecydować czy kupiec ma należytą wiedzę,aby posiadać zwierzę czy nie.

Jarek Zajączkowski
04-11-2011, 15:17
Ważna jest umiejętność czytania i kojarzenia. Zgadnij do jakiego węża Nora......... miałby włożyć rękę (oczywiście nie na serio co wytaźnie zaznaczyłem w liście).
Wyśmiewam? Zmieniam post (chyba fakt)....... Po prostu jesteś niedoinformowany.
Ja Ciebie nie wyśmiewam. Sam się wystawiasz.........
A to już świadczy o Tobie.
Nie chce mi się już o tym gadać.......
A o mnie sąwiadczy moja praca a nie dyskusje z Sir_bonzo. Pa!

Sir_bonzo
04-11-2011, 15:20
Wejdż na czat!

Jarek Zajączkowski
04-11-2011, 15:28
To będzie ciekawe!
Zapraszam wszystkich zainteresowanych!

AGAM
04-11-2011, 15:30
nora... nie sądze żeby ktokolwiek nie nadawał się do tej dyskusji. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie na ten temat. Ja osobiście uważam że hodowli jadowitych zwierząt nie powinno się zabraniac a jedynie "regulować". Lista gatunków niebezpiecznych może powstać - oczywiście bedzie bardzo pomocna, ale popieram nore że jak ktoś coś ma kupić to i tak kupi. Fakt że Polska nie jest zbyt rozwinięta (szczególnie pod tym względem) i nasze dyskusje nie powołają do życia polskiego RSPCA, ale może kiedyś powstanie coś skromniejszego... Jeżeli ktoś hoduje taką zbożówkę i oa mu ucieka to nie znaczy że nie bedzie potrafił zabezpieczyć terrarium dla bananowki. Chciałbym ze takie hodowle można było prowadzić bez większych problemów, ale bądź co bądź, nie mogę kupić jadwitego stworzenia jeżeli moje otoczenie nie wyrazi na to zgody i nie bedzie na to przygotowane. Tak jest zreszta z kazdym zwierzęciem. Przecież sąsiad może zmusić mnie do pozbycia się halasliwego psa czy papugi... Ale czasem bywa tak jak w przypadku nory... tutaj nie widzę żadnych przeciwskazań, zwłaszcza że bananówki nie należałyby na pewno do "LISTY".

Sir_bonzo
04-11-2011, 16:02
Zgadzam się z Tobą. Z Jarkiem doszliśmy do porozumienia-wiem o co mu chodzi!A co myślisz o mambie? moim zdaniem (jeśli taka lista powstanie) to powinna sie na niej znaleźć.

noradarling
04-11-2011, 16:03
No masz rację. Ale zauważ że niektórzy ludzie są w pelni odpowiedzialni za to co robią i mają odpowiednie środki /finansowe/ do tego by hodować nawet najbardziej jadowite węże. Mają specjalne pokoje /eh-w willach/ specjalnie dostosowane do trzymania w nich zwierząt, specjalistyczne terraria oraz osprzęt i surowicę. To że decydują się na takie ryzyko to tylko ich osobista sprawa -jeżeli ich hodowla spelnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa to czemu zabraniać im takiego hobby.

Niejednokrotnie instytucje spoleczne lub np. zoo korzysta ze sponsoringu prywatnych osób lub firm -więc czemu zabraniać im hodowli na które ich stać?

Sir_bonzo
04-11-2011, 16:06
Wiem!! Jeśli ktoś ma odpowiednie warunki to czemu nie. Ale dzieci,które kupują mamby na targach i przynoszą je do szkoły,żeby sie popisać...?

Jarek Zajączkowski
04-11-2011, 16:07
Prawo nie różnicuje między bogatym a biednym, mądrym i głupim.......Dotyczy (powinno) wszystkich równo. Jeśli pozwoli jednemu - nie zakaże drugirmu. Czy ktoś da gwarancję, że jakiś świr nie przyniesie jadu do szkoły na lekcję biologii?

Sir_bonzo
04-11-2011, 16:21
Wiec co powinni zrobić? Zabronić wszystkim? W sumie to i tak nic nie da bo kupić zawsze będzie można! Więc moze uświadamiać w szkolach?

Jarek Zajączkowski
04-11-2011, 16:24
Życie płata figlr...... Pamiętacie przypadek kradzieży 2 grzechtników z pociągu relacji wrocław - kraków? Jedzie sobie spokojnie terrarysta z workiem węży - idzie do kibla - wraca - worka nie ma!.
Ktoś ma willę z gadami - wpada brygada włamaniowa - rozbija przez nieuwagę jakąś szybkę - giną ludzie. "Natasza" przyszła posprzątać i rurą od odkurzacza zawadziła o terrarium i nie ma już "Nataszy". Dzieciaki grają na podwórku w piłkę - mocny kop i leci szyba i terrarium gadzinki się rozpełzły. Pani w szkolie m.ówi o wężach - Jaś chce mieć piątkę i "podprowadza" bratu koralówkę - bo ładna. Młodzieniec oblewa maturę - brak kasy na kałacha - z resztą to już było w Niemczech - zabiera swojego "przyjaciela" i ROBI PORZĄDEK.

Jeśli ktokolwiek mi zaręczy, że wśród ludzi nie ma świrów, psychopatów degeneratów czy po prostu pechowców - jestem za pozwoleniem

Sir_bonzo
04-11-2011, 16:25
Tylko prawo nie wskarze kto jest "odpowiednią osobą". Więc może trzeba będzie zrobić kurs w obsługiwaniu sie niebezpiecznymi gadami?

noradarling
04-11-2011, 16:30
To można też we wsi prąd wylaczyć by Kowalski nie robil zwarcia w instalacj elektrycznej. I zakazać stosowania trutki na szczury by Jankowski nie naszpikowal nią kanapek swoich sąsiadów...

Tu chodzi o coś innego.

Jarek Zajączkowski
04-11-2011, 16:34
Noradarling - co ty z tą wsią wyjeżdżasz -kompleks jakiś czy co? Skąd ty jesteś - z Nowego Jorku?
No to oświeć zebranych w końcu o co tu chodzi........

noradarling
04-11-2011, 16:40
A co ty doktorze wyjeżdzasz tak z teoriami "co by bylo gdyby"...

Gdyby babcia miala wąsy to by byla...

Ile osób w naszym kraju umarlo w skutek ukąszenia kobry?
10 przez 100 lat?

Jarek Zajączkowski
04-11-2011, 16:50
A może umarło ich tak mało bo nie każdy ma możliwość kupienia?
A dasz gwarancję, że jakiś fan terroru nie wniesie ż. gabońskiej na pokład samolotu i nie rozwali naszej dumy narodowej, cudu architektury, symbolu metropolii, powodu do zawiści wszystkich mieszkańców wsi i miasteczek - Pałacu Kultury i Nauki im. Józefa Stalina? Węża wykrtwacz "plomb" nie wykryje - no a przecież można go mieć - zakazu nie ma!!!
Więcej nie piszę - bo to prawie instrukcja!!!!!!!!!!!!!!!

noradarling
04-11-2011, 17:08
Jak chcesz wiedzieć to Ci powiem o co chodzi.
Chodzi o to że szukasz sobie roboty w PST i zastanawiasz się co by tu pożytecznego zrobić by bylo lepiej. Jednak może dojść do tego że tak doktorze namieszasz że i Ty z tego nic nie będziesz mial /poza chwilowym "zablyśnięciem"/ i wielu terrarystów lub pasjonatów węży.

Chociaż /bez urazy/ ale nie wierzę że cokolwiek uda Ci się zrobić w temacie hodowli weży jadowitych -chociażby z tego powodu iż są na świecie większe zagrożenia i sprawy ważniejsze niż jakieś tam węże.

A tak na marginesie to czego Ty się czepiasz? -tego że węże są jadowite czy tego że ludzie je hodują?

ps

Po co doktorze wdajesz się w takie dyskusje?
Jeżeli /nie tylko Ty/ jesteś dobrym obywatelem to powinieneś donieść na mnie i innych że takowe zwierzęta posiadamy.
Ale zanim to zrobisz to po "rycersku" prześlij mi maila z info. o tym, to wtedy humanitarnie zdekapituje swojego węża by nie wpadl w ręce "specjalistów".

Serpent
04-11-2011, 17:16
od dłuższego czasu obserwuje tą debate o ile te wypowiedzi mozna tak nazwać zresztą uważam że każdy z wypowiadających się wnosi część racji, zresztą tak na marginesie więcej jest postów odbiegających od posta zapoczątkowanego przez dr. Jarka a potem to już zeszło to na ''dziwna droge'' jeszcze brakuje że może te jadowite zostaną wykożystane przez kargula i pawlaka w ich wojnie itd. ale zmierzając do konkretów to patrząc w strone naszych niedalekich sąsiadów np. niemców (zresztą ogólnie członków uni) to co do istnienia listy nie jestem pewien ale czy jest ona egzekfowana w co wątpię więc niewiem jakim cudem u nas coś takiego by dało sie wprowadzić chociaż zawsze warto poprubować pisaliście tu konkretne przypadki wezy np. kobra mamba czarna uważam że to nie kwestia konkretnych weży z danego gatunku tylko na takiej liście powinny się znaleść całe rodzaje wezy jadowitych owszem z wyjątkami np. wszystkie Crotalus, Naja, Micrurus, Bothrops, Acanthophis i wiele wiele innych oczywiście jak wiadomo są wyjątki konkretnych gat z danego rodzaju ale to nie zmienia fakfu że jak by taka lista powstała to większosc węży się by na niej znalazła myśle że nic nie zagmatfałem i sorry za błęby ort.

Pozdrowiam

Jarek Zajączkowski
04-11-2011, 17:34
No w końcu jakieś argumenty na które można odpowiedzieć.

1. szukam roboty w PST? Żart!!!!!!!!!!! Nie szkuam i nie zamierzam. Robotę i to bardzo konkretną mam na co dzień! Chcę pomóc ale nie zamierzam uszczęśliwiać kogokolwiek na siłę - jeśli ktoś chce mojej pomocy - to ją znajdzie. Nikomu jeszcze nie odmówiłem.
Namieszam? A w czym jeśli mogę wiedzieć? W tworzeniu lokalnego "kółka dyskusyjnego", "grupy wzajemnej adoracji"? o jedynym słusznym poglądzie na świat? Ja swoje zrobiłem - Statut, byłem wszędzie gdzie mnie zaproszono,zorganizowałem wrocławski zlot. To mi wystarczy. Teraz kolej na resztę Stowarzyszenia. Kolej na "zabłyśnięcie". A jak na razie "ciemność widzę, ciemność".
Odpowiedziałem na post Lenego - pytanie czy jestem za czy przeciw. I rozumiem, że komuś może się nie podobać, że wogóle zabieram głos. Ale trudno -czy w PST czy poza nim mam zamiar prezentować swoje poglądy czy komuś się to podoba czy nie.
Niestey też nie wierzę, że cokolwiek uda się zrobić. Choćby po analizie dyskusji. Ale dlaczego mam zamknąć usta?

A od czasów Komuny i sbecji donosicielstwem się brzydzę. Czego i wszystkim życzę.
Na dziś basta.Szklanka wina została definitywnie opróżniona. Przed 2 godzinami urodziłem się po raz 40 i z tego tytułu melancholia ogarnia moją duszę a zmęczenie - ciało.

ps.
jestem członkiem 4 Stowarzyszeń zawodowych (w tym 2 zagranicznych).
PST????? - nic na siłę.

Jarek Zajączkowski
04-11-2011, 17:53
Masz wiele racji w sprawie tworzenia listy. Ale definitywnie kończąc (z mojej strony) dyskusję o wężach jadowitych-jak długo się czasem trzeba nagadać aby zorientować się w końcu "co komu w duszy gra".
Wesołych Świąt.

noradarling
04-11-2011, 18:25
Ja nie jestem od tego by cokolwiek wmawiać lub rzucać oszczerstwa.

Jeżeli tak jest doktorze jak piszesz to fajnie... Widocznie nie jestem dobrym psychologiem -jednak pamiętaj o tym że my wszyscy na forum czytamy posty i wypowiedzi innych i potrafimy z nich wyciągać wnioski.

Jeżeli PST w swojej dzialalności popelni bląd to stanie się automatycznie jeszcze jadnym niepotrzebnym i nic nie wartym "bublem" wyciągającym od mlodzieży pieniądze i albo przeksztalci się w inną oranizację albo zniknie równie szybko jak się utworzyla...

Wybór należy do Was.

Nie wiem rownież czy zdajecie sobie sprawę z tego iż jeżeli opracuje się listę zwierząt "zakazanych" to na kilkadziesiąt lat będziecie skazani na hodowlę "lampartów", kruszyc, i żólwi czerwonolicych. A jeżeli jeszcze do PST zapisze się jakiś wplywowy ksiądz to i taka hodowla może okazać się klopotliwa.

Oczywiście osoby które mnie znają wiedzą o tym iż lubię "przeciągać strunę" -a i ja się tego nie wypieram -po to jest forum żeby dyskutować..

Jak na razie jest przepis który pozostaje w mocy -nie wolno hodować zwierząt jadowitych. To mówi samo za siebie. Po co dolewać oliwy do ognia?

xol
05-11-2011, 03:20
rany, noradarling, ty rzeczywiście masz rację: są rzeczy gorsze od węży, np. ty jesteś bardziej jadowity niż jakikolwiek wąż :P
nie rozumiem dlaczego forum jest wykorzystywane do opluwania się nawzajem, a poza tym oceniając po twoich postach twój poziom miłości bliźniego, to bałabym się dać ci nie tylko węża, ale nawet jamnika: mógłbyś go szczuć na oponentów...
daj ludziom święty spokój, pozwól im mieć odmienne zdanie od twojego, w końcu i tak większość z nas nie ma możliwości decydowania co jest legalne a co nie. a jak ci zależy to pisz petycje do sejmu.

Cześ
05-11-2011, 03:37
Ludzie, jak mozna porownywac jadowitego (potencjalnie smiertelnie) weza do pradu, samochodu, trutki na szczury? Wszystkie te 3 przedmioty maja swoj uzytek, jakies przeznaczenie. Prad i samochody zabijaja wiele ludzi, ale wielu tez ratuja zycie. Trutki na szczury pozwalaja nam jesc chleb nie zatruty szczurzymi odchodami - chronia przed paskudnymi chorobami. A jakie praktyczne "przeznaczenie" ma taki waz? Obserwacja? Z pewnoscia znajdziecie weze niejadowite ze zblizonymi zachowaniami.
I nie porownujcie mi prosze jadu z jakimis wirusami, bo kazdy wie jaka jest miedzy nimi roznica i jaka szansa na tragedie..

Leny
05-11-2011, 05:31
Witam !!!!
Jak to jakie zastosowanie ma taki wąż? Np. w naturze ogranicza liczbe gryzoni. Sam hodujesz różne zwierzaki i do czego one Ci służą jak nie do obserwacji ? Cześ zajmij się lepiej ślimakami.

Pozdrawiam
Leny

Olaf
05-11-2011, 06:20
Dlatego właśnie powinien w tej naturze zostać.

Sir_bonzo
05-11-2011, 07:55
Nie zgadzam się! Właśnie dzięki miłości terrarystów do zwierzat udało się uratować wiele gatunków,ktore na wolności z pewnością by wyginęły.

Sir_bonzo
05-11-2011, 07:57
Ależ on pozwala mieć innym własne zdanie (błędne ale własne : ) ) to Wy nie pozwalacie mu mieć własnego!

Sir_bonzo
05-11-2011, 08:12
Jakto węże nie mają zastosowania??????? A Ty wiesz ile leków sporządza sie z jadu węzy??????? więc nie odzywaj się jak nie jestes na czasie.

Cześ
05-11-2011, 11:44
LUDZIE MOWILEM O PRZEZNACZENIU W PRYWATNYM DOMU A NIE W NATURZE CZY W LABORATORIUM!!!!!
Czy naprawde AZ TAK TRUDNO sie domyslec?
Normalnie ZALAMANIE!!!
I ja sie dziwie czemu ta dyskusja sie tak ciagnie!
A poza to Leny (slepoto) mowa byla o rzeczach realnie niebezpiecznych jak jadowity waz, prad czy trutka na szczury a nie o wszystkich stworzeniach w ogole.
Po prostu zal czasu na dyskusje z co niektorymi. Zenada!
PS. Bonzo to ty nie jestes na czasie i nie jestes obeznany z tematami, bo w pierwszym pisalem ze hodowla wezy niebezpiecznych TAK ale wlasnie w laboratoriach na leki a nie dla hobbystow. To ci radze sie nie odzywac. A jesli chodzi o ta zbawcza role terrarystow to zrob sobie bilans ile gatunkow zostalo uratowanych, a ile zbliza sie do wyginiecia. Zrobiles? I co wciaz jestes dumny?

Cześ
05-11-2011, 11:48
AHA! Wybaczcie, pewnie juz zrozumieliscie wszystko na opak z ostatnich linijek bo zabraklo dwoch wyrazow. Winno byc:
A jesli chodzi o ta zbawcza role terrarystow to zrob sobie bilans ile gatunkow zostalo uratowanych, a ile _dzieki nim_ zbliza sie do wyginiecia.

Leny
05-11-2011, 12:23
Drogi Czesiu nie przesadzaj. Jak pisałem wyżej, lepiej zajmij się ślimakami- bo to cos dla Ciebie. Wiele laboratoriów korzysta z pomocy zwykłych hobbystów, którzy trzymają jadowite węże w domach. Po prostu pożyczają od nich węże zeby pozyskać jad niezbętny do wytworzenia surowicy. Czesiu tylko nie ślepoto i nie groź ludzią. Ciekawe czy pogadałbyś tak w 4 oczy? Hehehehe. Może pogadamy przez tel? To też może być ciekawe :)

Pozdrawiam
Leny

Sir_bonzo
05-11-2011, 12:23
tak!
Bo prawie każdy gadunek uratowany od zagłady został uratowany przez terrarystów!!!!!-w laboratoriach czy nie to i tak są terraryści.
S co do zastosowania to KAZDY prywatny terrarysta może pobierać jad od swojego zwoerzaka i wysyłać do firm farmaceutycznych! Więc zweryfikuj dane!!!

Sir_bonzo
05-11-2011, 12:29
Dzieki nam? Nie sądze żeby jakiekolwiek zblizalo się do wyginięcia dzięki mnie! a Tobie Leny? : ) zabiłeś dzisiaj jakiegoś węza? : ) bo ja nie -mam słaby tydzień... . Czesiu-zaloż hodowlę dżdżownic i chroń je przed zaladą!!!!!
Powodzenia w Twojej misji!!!

Leny
05-11-2011, 12:31
No niestety. Dzisiaj nic nie upolowałem :) Czesiu wiele jadowitych węży rozmnażanych jest w domowych hodowlach !

Pozdrawiam
Leny

Alicja
05-11-2011, 13:34
Ale ignorancja. Setki i tysiące zwierząt odławiane dla potrzeb hobbystów na całym świecie giną póżniej bezpotomnie w terrariach, a Wy twierdzicie, że terrarystyka zbawia świat?

Sir_bonzo
05-11-2011, 13:48
Tak!!! bo na każde 100 tych co zginą to może z 10 by się na wolności rozmnozyło! A z tych 1000 co trafia do terra z 400 się rozmnoży!!

Alicja
05-11-2011, 15:04
Sir_bonzo jestes niepoprawnym optymistą. Niewiele osób rozmnaża gady, większość trzyma je dla przyjemności, jako pupilka albo ozdobę pokoju czy obiekt obserwacji. Pomocy zagrożonym gatunkom służą programy rozrodcze prowadzone przez ogrody zoologiczne na całym świecie. Na tym forum i tak panuje 'wyższa świadomość' ale ludzie np. w Polsce którzy nie mają dostępu do literatury (albo nawet nie próbują zdobyć żadnych informacji) mają wielkie sukcesy w ... wysyłaniu zwierząt na tamten świat. Nie potrafią utrzymać w zdrowiu i przy życiu pojedyńczego osobnika a co dopiero mówić o romnażaniu. Przeczytaj sobie raport na stronie głównej Terrarium.com.

Leny
06-11-2011, 04:36
Alicjo może Twoje gady również pochodzą z odłowu ? I sama przez kupno takiego gada przyczyniasz się do zmniejszania ich populacji w środowsku naturalnym...

Pozdrawiam
Leny

Cześ
06-11-2011, 04:42
Leny, takie argumenty jak "ciekawe czy w realu bylbys taki odwazny" sa dobre dla dresow. A rozmowa przez telefon - po co? Juz chyba wszyscy przedlozyli swoje argumenty. Poza tym prosze o pokazanie gdzie komus grozilem, bo nie moge go znalezc. Aha i jako zes sie strasznie uczepil to informuje cie, ze juz nie trzymam slimakow.
Bonzo: tak sie sklada ze m.in. wiele gatunkow kameleonow kjest tysiacami wywozonych z natury gdzie radza sobie swietnie, a w terrariach zyja maksymalnie 2 pokolenia. Moze terrarystyka mialaby dobry wplyw na gady w naturze, gdyby kupowac mozna bylo tylko od prywatnych hodowcow, tak niestety nie jest i wiekszosc sklepow bierze swoje zwierzaki z raczej brudnych zrodel.
Co do hodowcow uzyczajacych swoich wezy do laboratoriow to przyznam, ze nie slyszalem o takich przypadkach. Pierwszy porzadny argument :P. Ale nawet gdyby wydac zezwolenia to wlasnie tylko na podstawie jakiejs umowy z osrodkiem badawczym czy czyms w tym stylu. Zreszta zaawansowane osrodki maja wlasne hodowle..

Gadzinka
06-11-2011, 05:28
Zgadzam sie Alicjo z Toba ... to jest smutne. Jedno zwierze padnie,kupuje sie nastepne i tym sie przyczyniamy do nielegalnego handlu zwierzetami wydartymi naturze. Nie lubie wchodzic do sklepow zoolog. a to z tego powodu ze nie moge patrzec jak te zwierzeta sie mecza ,a po zwroceniu uwagi taki sprzedawca patrzy na czlowieka jak na intruza, który wkroczył na jego terytorium.

Pozdrawiam i życzę pogodnych świąt
[ gadzinka ]

Leny
06-11-2011, 05:29
Troche zboczyłeś z tematu, w sumie większość osób tak zrobiła. Tu chodzi o jadowite węże, a nie o kameleony. Trimeresurus stejnegeri lub alborabris - gatunek rozmnażany w Polsce w warunkach domowych ! I z pewnością osobniki dostępne na naszym rynku pochodzą z domowych hodowli.

Pozdrawiam
Leny

mark0wy
06-11-2011, 05:37
Dyskusja zeszla na manowce.
Chyba zapomnieliscie jakie jest temat tego postu.
Poza tym taka dyskusja nie ma sensu, nikt nie chce sie niczego dowiedziec, zrozumiec, czy nawet poznac argumenty interlokutora.
Kazdy z Was posiadl monopol na prawde.
Kultura erystyki zanika...

Cześ
06-11-2011, 05:44
Leny nie znam dokladnie jadowitosci bananowek, ale slyszalem ze tez moga byc niebezpieczne dla zycia.
Poza tym Markowy ma chyba racje, czas zakonczyc ta dyskusje.

noradarling
06-11-2011, 07:09
Alicja -czyli w.g ciebie jak mam w domu legwana , to inne legwany przez to zdychają?

Ja mam inne zdanie. Zaplacilem za niego w sklepie 300zl i dzieki temu jakiś facet w costa rica ma kasę na to by dalej prowadzić legwanią fermę.Co więcej, jeszcze 20 innych facetów i kobitek dzięki temu mają pracę i stać ich na wykarmienie swoich rodzin.

Czy to zle?

Nie zapominaj że to nie terraryści "zalatwiają" zwierzęta tylko ludzie którzy nie mają pojęcia o terrarystyce i przyrodzie np. biznesmeni i fabryki produkujące chemikalja i inne trucizny.

t_snake
06-11-2011, 09:21
Aj... wiecie co (?)
Lista powinna zaistnieć... jak najbardziej..
Nawet najbardziej przezorny terrarysta (czyt. nawet ja :) popełnia błędy... a jeśli nie on popełni błąd to może go ktoś wyręczyć (np. ktoś z rodiznki).

Budzę się rano... patrze na wszystkie terra.. po chwili włącznik czasowy włącza światła w terrariach.. pałą się wszystkie oprócz jednego - małego terra dla malutkiego mahonia.
Myśle sobie - "A pewnie żarówka"... wyciągam sie itd.. i nagle wchodzi jeden z członQw mojej rodzinki i moowi "Wiesz wczoraj wyłączyły sie wszystkie terra oprócz jednego, więc wyłączyłem je sam"... odparłem "dobra nie ma sprawy...blablabla" po czym wstalem, patrze i węża w terra nie ma !!!
Cóż, chcąc wyłączyc światło otworzył szybę i... nie domknął do końca:( caly dzien go szukam i tak sobie myślę.... "Qr... dobrze, że to tylko boaedonek.. jeszcze jak by to był Trimeresusrus to też pooł biedy, ale jak by to była żmija, mamba, kobra mokasyn, mulga itd (!)..."

Nie mam dzieci (narazie)... mieszkam z dziewczyną i ze swoimi rodzicami, ale... przecież odwiedzają mnie siostrzency, siostrzenice i w ogoole.. Nie przezyłbym jesli zawinilbym śmierci kogoś z moich bliskich... czy to dziecka, rodzicoow 3 ukochanej...


Tak tylko piszę... poprostu dużo o tym myślałem i sądzę, że LISTA ZAKAZANYCH (do hodowli w domach) GADÓW powinna powstać

PS. Węża do tej pory nie znalazłem (mieszkanie ok 100m kwadratowych) :(

Sir_bonzo
06-11-2011, 09:32
Sluchaj-ta lista nic nie zmieni! Teraz też nie można trzymać ZADNYCH jadowitych!!!! I co ? Moim zdan iem każdy hodowca powinien się zastanowić,czy powinien hodować... czy nie!Nie ma uniwersalnego środka!

t_snake
06-11-2011, 10:01
Nic się nie zmieni, jeśli będziemy bierni...
Pewne sprawy nie ulegają zmianie przez to, że ludzie sobie myślą " A co mi tam.. to i tak nic nie da(...)".

A tak w ogoole to (nie jestem pewien 3 dobrze zrozumialem) z tego co widzę, to Jarek zakładając ten topic zamierzał `poluźnić` nieco prawo i znieść całkowity zakaz hodowli/3mania węży jadowitych.. Stworzyć listę z b. niebezpiecznymi wężykami, których to właśnie nie możnaby było trzymać..............

Teraz rozumiem jego `frustrację`(?) - Facet stara się jak może... robi coś dla NAS TERRARYSTÓW, a spotyka się z takimi ripostami i to od tych, dla których właśnie to robi...

Sir_bonzo
06-11-2011, 10:32
Nie! Ja to odebralem,że stara się jeszcze większe sankcje wprowadzić dla hodowcow. Ale mogę sie mylić... Najlepiej jakby sam powiedział o co tak naprawde mu chodzi. Ja osobiście jestem ZA hodowlą dowolnego zwierzęcia pod warunkiem że trzyma się je w odpowiednich warunkach i ma się należyte zabezpieczenia.

Alicja
06-11-2011, 14:02
Nie , Leny, nie mam gadów z odłowu z czego bardzo się cieszę. Mam sześć agam z hodowli(zapewne czeskich) i samicę legwana z hodowli dr Roberta ...

Jarek Zajączkowski
06-11-2011, 14:25
Odebrałeś jako atak? Jakie większe restrykcje można wprowadzić, kiedy w kraju obowiązuje całkowity zakaz trzymania zwierząt jadowitych. Po co lista - aby jasno powiedzieć co jest zakazane - aby ktoś kiedyś nie wpisał na tą listę legwana zielonego lub żółwia stepowego. Czy tak trudno się było tego domyśleć?
Noradarling robi ze mnie " Szpiega Szoguna" czy tajnego członka "Załogi Dźi (spolszczenie) pukającej do drzwi". Sir Bonzo - wściekłego wroga rozwijającej się terarystyki.
No cóż - marnie z "czytaniem nienapisanego"

Sir_bonzo
06-11-2011, 14:30
Jeśli tak to oficjalnie przepraszam! Źle odebrałem intencje!!!
Pozdrawiam i Wesołych Świąt życze.

t_snake
06-11-2011, 14:43
To co? - Nowy topic i `jedziemy` z niebezpiecznymi :))) (o3wiście bez przesady)...

Ja jestem za...

Nora, Bonzo (i inni) - a jaka to dla Was rooznica. Mimo całkowitego zakazu hodujecie, więc jak będzie częściowy to chyba nic się u Was nie zmieni :) A i może okaże się, że kilka z Waszej kolekcji nie znajdzie sie na tej liście (Trimeresurus...?, itd :) i wtedy bedziecie mieli zaszczyt trzymac je legalnie :)

(..) Tutaj to chyba będzie ciężko doczytać się "zamiaru tematu"(what?:).
Więc Jarku dawaj nowy temat na forum i... myślę, że będzie to uszanowane...

BTW: Wszystkiego Najlepszego... Wesołych Świąt !!!

Jarek Zajączkowski
06-11-2011, 15:07
Może po Nowym Roku........... Oczywiście nie ma mowy o "frustracji", raczej o zmęczeniu a właściwie wymordowaniu tematu. Czas na refleksję i osobiste przemyślenia każdego zaiteresowanego. Uważam dalej, że powinna powstać lista ("zakazanych" użyłem celowo wiedząc jak na niektóre "głowy" zadziała taki zwrot";-) niebezpiecznych gadów po to aby bezpiecznie można było trzymać niegroźne (w tym być może bananówkę - to zależy od przyjętych kryteriów).
Kryteria tworzenia listy także powinny być jasno sprecyzowane - to trzeba przemyśleć w gronie rzeczywistych fachowców (toksykologów, zoologów lekarzy med, lekarzy wet) . Podobnie jak warunki utrzymywania w domu -
Możemy stworzyć propozycję - i ją przedstawić. Co dalej............?

t_snake
07-11-2011, 02:47
Ok, więc jak narazie czekamy... Po Nowym Roku start.
Nowy Rok, nowe postanowienia i... kto wie? - może i nowe ustawy :) a przynajmniej lekka zmiana.

Domyślam się, iż kryteria będzie trudno ustalić (stopień jadowitości? agresywność? dostępność i cena surowicy?...), jednak mam nadzieję, że powstaną i będą odpowiednio uzasadnione..

"Wymordowany temat" - to fakt. Jednak mam nadzieję, że w styczniu narodzi się ponownie i zostanie (jak już wcześniej wspomniałem) uszanowany..

Tymczasem życzę Wszystkim Wesołych Świąt (x2) i Szczęśliwego Nowego Roku...

hatiras
11-11-2011, 16:28
Jezu!!! Ludzie ,jak wy bredzicie!!!
Proponuję wszystkim myślącym dać sobie spokój...
Jeżeli masz do czynienia z Betonem,nic nie wskóracie...
Pozdrawiam,hatiras

42d3e78f26a4b20d412==