PDA

Zobacz pełną wersję : powracajace roztocza



popekjr
10-04-2014, 04:00
zauwazylem ze u mojej b.smithi sa roztocza i zareagowalem szybko, wymienilem torf, i 2 dni pajak spedzil w pojemniku z platkami kosmetycznymi zamiast torfu. po jakims tyg. roztocza wrocily, nie wiem jak temu zaradzic, pojawilz sie tez w drugim terra, na pajakach ich na szczescie nie ma, ale drazni mnie wzmienianie torfu co tydzien. prosze o pomoc, rade!!

Awikularia
10-04-2014, 04:12
Kilka, kilkanascie roztoczy na torfie to jest cos najzupelniej normalnego. I nie dasz rady ich wytepic. Musisz sie do nich przyzwyczaic. Zreszta, te roztocza, ktore sa na podlozu, nie atakuja ptasznikow, a jedynie pelnia role czyscicieli - zjadaja resztki. Kiedy takie roztocza oblezą pajaka, znaczy to, ze on nie zyje :P. Natomiast te roztocza z ptasznika to inny gatunek. Ale jak jest ich malo na pajaku, to tez mu nie szkodza.

kak
10-04-2014, 04:37
hej.
ja mialem roztocza u jednego z pajakow, byl przez caly okres do i po wylince na 'chusteczkach', pajak byl wtedy L2/L3 ale pomoglo :)
2 dni to za malo.
Teraz juz nic na nim nie ma.

Atrax
10-04-2014, 04:48
Ja z kolei zauwazylem, ze mialem w terrarium wiele roztoczy, gdy moje biurko i terrarium byly zakurzone :] Jak starlem kurz, to (bez wymiany torfu!) nie pojawily sie do tej pory zadne roztocza.

koli
10-04-2014, 05:16
Nie wiem co wy robicie ze macie te roztocza ja jeszcze ich w zyciu na oczy nie widzialem:|.

THX
10-04-2014, 05:53
Roztocza giną w silnym słońcu. Teraz jest ładna pogoda, więc wystaw pojemniki na duże słońce, a pajaczki możesz poprzenosic do innych pudełek na ten czas. Kilka takich terapii i wszystko powinno być ok.

Atrax
10-04-2014, 05:55
W moim wypadku wystarczylo przemycie terrariow roztworem spirytusu i przetarcie kurzy.
Od stycznia nie mialem roztoczy (wczesniej zreszta tez nigdy nie mialem)

popekjr
10-04-2014, 06:19
koli do tej pory rowniez nie mialem roztoczy, a pajaki mam juz ok. 2 lata. thx za informacje. awi masz chyba racje bo swierszcz ktory padl u pajaka ze starosci byl caly w roztoczach a pajak nie, ale wzmienilem juz torf dla pewnosci, jeszcze raz wam dziekuje

TylerPL
10-04-2014, 07:30
Albo wysusz podłoże - one lubią wilgoć. U mnie to pomogło z Regiusem... :)

42d3e78f26a4b20d412==