PDA

Zobacz pełną wersję : Dogrzewanie



ToDo
01-01-2014, 14:48
a więc wqrza juz mnie czerwona zerówa ;/
poprostu mnie denerwuje ;/ poczotkowo uzywalem 15W lecz zaslaba.... pzrezucilem sie na 40 i zaduzo siwtala mam w pokoju ;/ (tak na marginesie jest to zarówka "grzybek , ktora ma posrebrzaną polowe częsci,czyli tzw lustereczko:P a 2 polowe pomalowaną na czerw. natomiast szyjka ani posrebrzana ani pomalowana przepuszcza biale swiatlo) cala zarowka jest dodatkowo umieszczona w lampce;]]

Sęk w tym ze zastanawielem sie nad nieco inteligentniejszym rozwiązaniem problemu. Moze tak ktos uzywa jakiejs specjalnej grzalki czy czegos????..... co niewydziela swiatla lecz wlasnie potrzebne cieplo.

z gory dzieki z pomoc

Jarek Zajączkowski
01-01-2014, 14:51
DLA KOGO?

Krzysztof.W
01-01-2014, 15:51
Jeśli w mieszkaniu masz przynajmniej 22-23 stopnie, dogrzewanie nocne jest całkowicie zbędne. Dotyczy to więkrzości jaszczurek oraz węży. Pozwól przynajmniej w nocy organizmowi gada "zwolnić obroty".

ToDo
02-01-2014, 08:07
Pająka :]

Łuki
04-01-2014, 13:33
:)

Louis Cypherr
10-04-2014, 10:13
Jeśli 15W jest za słabe, a 40W za mocne, to zostaje 25W. :)

A jeśli chcesz mieć coś "inteligentniejszego", to polecam przewód grzewczy + termostat. Najlepsze moim zdaniem rozwiązanie. :)

koli
10-04-2014, 11:07
Nooo najlepsze zwaszcza dla naziemnych i podziemnych:) gwarancja przegrzania pajaka:). A i nawet nadrzewny moze sie latwo przegrzac bo czesto buduja gniazda przy ziemi a ziemie ukladaja na pajeczynie wiec tez by sie dokopal do kabla:). U pajakow nie mozna/ nie powinno sie stowac kabli grzewczych, kamieni grzewczych itd. wsadz zarowke gleboko do kokosa badz jakiejs obudowy to bedzie dawala swiatlo bardziej punktowe i to ci jzu nie powinno przeszkadzac:].

cage
10-04-2014, 11:11
co ty gadasz ?! od kiedy stosowanie kabli u ptaszników ma jakieszłe wpływy ?! miałem kiedys kabel od spodu ale się spalił, tera będe montował w nowym regale kabel od tyłu, kabel to najlepsze rozwiązanie jezeli ma sie kilka terra. żarówka jest dobra dla jednego lub pojedynczych terra.

koli
10-04-2014, 11:14
Pajaki maja to do siebie ze jesli im za cieplo to sie zakopuja wiec jesli bedzie mu za cieplo to sie zakopie coraz blizej do kabla. Juz kilkanascie razy byly to tym tematy. Co innego jesli balel jest zamontowany np w sciance... A zarowke mozna zamontowac takze w 2 terrraiach na raz:] zaden problem:).

ketnip
10-04-2014, 11:16
koli powiem ci że nie masz racji

koli
10-04-2014, 11:17
13.4 Czy kabel grzewczy jest odpowiedni dla mojego ptasznika?
Nie powinno się używać kabla grzewczego z prostego powodu. Ptasznik, kiedy jest mu gorąco, kopie norkę lub chowa się wgłąb kryjówki, gdyż taka jest jego naturalna reakcja na zbyt dużą temperaturę. Można powiedzieć, iż stara się schronić przed ciepłem w najchłodniejszym miejscu terrarium, jednak po wykopaniu norki okazuje się, że jest tam jeszcze cieplej, niż na powierzchni. Jeśli już chce się używać kabla grzewczego do ogrzewania, to należy go przymocować na tylnej szybie terrarium, poczym zamaskować go tapetą z motywem roślinnym. Kamienie grzewcze oraz wyspy również kompletnie nie nadają się do ogrzewania terrarium ptasznika, gdyż łatwo tym poparzyć zwierzę. Powinno używać się żarówki.


FAQ

cage
10-04-2014, 11:17
no własnie było wiele tematów, i to ze szukajazimna to zostało uznane jako "stereotyp" i został obalony. przeważnie jest tak że jezeli kto ma kabel to od spodu, a nie spotkałem jeszcze zeby mówił ze jegop jaczki narzekają ;P
mozna spokojnie dawac kable, od tyłu, boku, dołu, góry, środka, z lewej od óry, orawej na dół i do góry i po skosie do srodka i przez góre po lewej do prawej itd ;D

koli
10-04-2014, 11:18
Robcie jak uwarzacie ja zostane przy zarowce:).

cage
10-04-2014, 11:19
FAQ jest stare, bez aktualizowań i pisane jeszcze jak kable były takiej techniki ze źle grząły i terra pekały, teraz jest wszystko OK. i daje sobie góowie uciac ze mozesz spokojnie kabel montowac.

Louis Cypherr
10-04-2014, 11:46
Oj Koli. FAQ jest dobre na początek. Ty, jako osoba, która siedzi w terrarystyce rzekomo 5 lat powinieneś już cokolwiek na temat pająków wiedzieć.

Powiem krótko - piszesz bzdury. :)

Dziękuję za uwagę.

koli
10-04-2014, 11:55
to co stare to sprawdzone ja zostaje przy zarowce:).

koli
10-04-2014, 12:00
a co do mojego poisu to jest nei do konca prawdziwy jak zakladalem to konto wpisywalem same glupoty bo chcialem tylko szybko zalozyc konto myslalem ze pozniej zmienie to ale tego nei da rady zmienic jesli mozna to prosze o zmiane tego za pomoca jakiegosc moda. W terrarystyce siedzie od okolo roku :).

morda
10-04-2014, 12:26
Jeżeli masz ponad 20*C w domu to w ogóle nie musisz dogrzewać w zasadzie.

docxp
10-04-2014, 13:31
Dopóki będziesz stosować termostat do kabla to nie przegrzejesz pająka i nie będzie on musiał się chować przed ciepłem - zapewniasz mu optymalną temperaturę.

koli
10-04-2014, 13:47
szczerze ... to wole sobie kupic 2 pajaki i dogrzewac je lampka niz kuic jednego i ful sprzetu:).

ketnip
11-04-2014, 01:14
ten stereotyp z kablem to to samo co z piaskiem - nieprawda, ja nie używam kabla do ogrzewania - ba ja wogóle nie ogrzewam bo nie ma takiej potrzeby żarówki służą mi tylko do oglądania pająków:)

morda
11-04-2014, 01:16
Kabel jest dobry jak się ma tego pełno. Ja narazie mam dwie zarówy ale kabel juz kupiłem i tylko czekam na regał.

Awikularia
11-04-2014, 02:56
Hmm, ale jak kabel jest na tylnej sciance, to sie zaden pajak ta nie zakopie. Chyba ze bedzie potrafil, ale wtedy ja chce jechac obejrzec takiego pajaka, co kopie w tylnej sciance :D.

Borello
11-04-2014, 08:30
heheh Awi dobre hehe usmialem sie jak to przeczytalem. Jak bys miala namiar na takiego pajak to z checia dolaczyl bym sie do wycieczki:)

PrzemekB
12-04-2014, 18:35
40W za mocne?? ja mam 60W i prawidłowo wykorzystana taka zarowka ogrzewa mi kilka pajakow i ma temp około 26 lub 27.

Louis Cypherr
13-04-2014, 02:46
Nie porównuj w tego w ten sposób. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i lokalnych wawynków. Tymczasem z tego co napisałeś wynika, że jeśli ktoś nie jest w stanie dogrzać terra 60W żarówką to znaczy, że niepoprawnie ją wykorzystuje. Bzdura.
Czy w takim razie temperatura w pomieszczeniu, wielkość i ustawienie terrariów oraz ich sąsiedztwo nie mają wg Ciebie żadnego znaczenia, bo poprawnie wykorzystana żarówka 60W = 26-27 st.? Hehe.. to może stwórz tabelkę gdzie podasz, jaką żarówkę trzeba zastosować, aby poprawnie wykorzystana dała oczekiwaną temperaturę. :)

PrzemekB
13-04-2014, 03:36
Tymczasem z tego co napisałeś wynika, że jeśli ktoś nie jest w stanie dogrzać terra 60W żarówką to znaczy, że niepoprawnie ją wykorzystuje. Bzdura.

Nie, ja dogrzewam moją żarówką 60 watową 9 pająków:) i mysle iż wykorzystuje ją poprawnie.


Czy w takim razie temperatura w pomieszczeniu, wielkość i ustawienie terrariów oraz ich sąsiedztwo nie mają wg Ciebie żadnego znaczenia, bo poprawnie wykorzystana żarówka 60W = 26-27 st.? Hehe

sąsiedzatwo i ustawienie terrariów mają znaczenie, nie napisałem że nie mają,chć wiem z czego wynikło to,iż Ty pomyślałem że nie mają;)

42d3e78f26a4b20d412==