PDA

Zobacz pełną wersję : Czy g.rosea jest takze wolny jak np brachoplemy ?



Matmike
11-04-2014, 13:15
Jak w temacie - wiem ,że brachoplemy sa wolne a czy g.rosea jest szybsza ?

cage
11-04-2014, 13:25
chodzi ci o bieganie czy wzrost ?!

jezeli o bieganie to rosea nie jest szybka, a jezeli o zrowst to tez nie jest szybka u mnie nawet chyba brachypelmy szybciej rosną od rosey.

morda
11-04-2014, 13:44
Rosea rości dość wolno. Co do szybkości to ten pająk jest nieprzewidywalny. Widziałem różne, szybkie i powolne.

cage
11-04-2014, 13:49
ja moze to że jest nieprzewidywalny sprecyzuje, o ile morda pozwolisz ;P
wg mnie to jest tak że rosea jest dość rychilwa i wszystko co jej wpadnie do terra musi sprawdzić, musi zareagować na kazde zraszanie, karmienie, otwieranie przez co często szybko biega w akcie ucieczki lub ataku który przewaznie konczy sie "groźną postawą" dzięki takiemu "ciężko psychicznemu" zdrowiu rosey ludzie myślą ze jest nieprzywidywalna i szybko biega.

z drugiej strony nie patrząc na rózne zagrozeznia czy tez otwierania, karminia itd to jezeli wypuscimy n na biurko rosee to jest to dosc wolny pajączek w porównaniu do innych ;D

chyba troche zadmatwałem ale chyba wiecie o co mi chodzi ;D

morda
11-04-2014, 13:52
Myslisz, że czemu jak są opisy ukąszeń najwięcej zawsze jest od G. roseii :D
To pająk psychol - niby taki spokojny ale jak przyjdzie co do czego to zęby w górę i zaczynamy się ciepać :D

cage
11-04-2014, 13:56
wcale nie najwięcej jest od rosei ;P
i tak naprawde to ten pajaczek jest najlepszy to "wutrenowania" w cyrku.
zawsze jest tak że przy manewrach w terra jest agresywny i sie na wsystko rzuca, a jak przyjdzie jakies dłuzsze zagrozenie ze np ją karmi, potem zraszam terra to zawsze ucieka, aż mi sie smiac chce, bo najpierw zgrywa bohatera przez jakąś chwile a potem zwiewa czym dalej.

co nie wyklucza ze ten pajączek faktycznie jest psycholem, zresztą sam pisałem ze ma ciężka psychike ;P bo na wszystko sie rzuca.

koli
11-04-2014, 14:37
A moja rosea nie jest tak szybka jak ruchliwa. Jak robilem (probowalem) keidys jej zdjecie na biurku przy linijsce zrobic zawszeuciekala:/. Kazdy pajak jest szybki (bardziej badz mniej) jesli sie go popedza abdz straszy:P.

Jimbo
11-04-2014, 15:52
Rosea to jeden z najspokojniejszych pajączków. Niby dlaczego zawsze jak widzę gdzieś w telewizji pająka na ręce to jest to Grammostola rosea ?

Matmike
12-04-2014, 01:59
Kurcze to ja juz sam nie wiem - polecano mi go bo jest spokojny no i fakt czasem dziwny ale ogolnie jest spox . Foxtrot sprzedaje i chcial bym od niego kupic ,ale etraz sam nie wiem czy nie lepsza by byal jakas brachoplema ... Zalezy mi na tym aby byl wolny i spokojny . Rose sa podobno bardzo ruchliwe i "ciekawskie". I czy serrio one czesto kasaja ?

morda
12-04-2014, 02:03
One często mogą pomylić rękę z pokarmem. Osobiście widziałem już wiele roseii i większość była ciut dzika. No cóż - agresywność to cecha osobnicza. Nie znaczy to, że Ty będziesz miał takiego wariata. Może Ci się trafić pająk pluszak, co nie chodzi, nie je, nie linieje....

cartman4u
12-04-2014, 02:16
Jak chcesz ruchliwego i spokojnego to polecam G.Pulchre.U mnie prawie caly czas gdzieś łazi a przy manipulacjach w terrarium nie wykazuje żadnych oznak agresji.

Matmike
12-04-2014, 02:44
morda - nie o to mi chodzilo - chodzi mi o patsznika ktory jest wolny i spokojny a nie o takiego jak opisales !

morda
12-04-2014, 02:48
Kup takiego, który Ci się podoba. Generalnie wszystkie Aphonopelmy, Grammostole, Acanthoscurrie (z tymi lepiej uważać), Brachypelmy... to są spokojnie ptaszniki. Wybierz sobie któregoś z nich. Musisz uważać przy każdym ptaszniku, bez wyjątku. A to czy on będzieciut bardziej ruchliwy czy nie to i tak zależy od humorku pajaka. Kup tą rosee, jednak ona wolno roście. Dodatkowo możesz kupić też geniculatę - będziesz miał coś ciekawszego i ładnejszego.

Lockdown
12-04-2014, 02:51
no, a mi mowiono , że g.rosea od g.pulchry tylko kolorem sie różni...
na serio fajna jest tak g.pulchra , że chodzi duzo i nie jest agresivv? bo takiej szukam :P

morda
12-04-2014, 02:53
Ładna i bardzo spokojna. Jakoś pulchra z opinii uchodzi za bardzo spokojnego pająka.

johny
12-04-2014, 02:58
raczej ten pająk jest spokojny,chociaż czasmi potrafi zdziczeć;]

cartman4u
12-04-2014, 03:00
Naprawde bardzo spokojny i przesliczny pająk.I prawdziwy turysta.Nonstop w ruchu.Jak chcesz cos spokojnego to polecam pulchre.Specter ma chyba samice L7 do sprzedania :)

Jimbo
12-04-2014, 04:39
Ja miałem już 3 Rosee, każda z innego źródła i wszystkie były spokojne i bez problemu mogłem każdą wziąć na ręce (jedynie pierwsza miała czasami humory ale przeważnie też była spokojna). I widziałem też kilka (naście) innych na żywo które bez żadnych problemów dały się brać na ręce. Jak pająka stresujesz i drażnisz to oczywiście że może się w końcu wkurzyć, ale generalnie jest to bardzo spokojny gatunek, stosowany również w terapiach dla ludzi cierpiących na arachnofobię, gdzie ostatnim elementem terapii jest właśnie branie ptasznika na ręce. Jak chcesz go hodować, to jedyną wadą jest to, że wolno rośnie i potrafi robić bardzo długie głodówki, ale generalnie polecam, bardzo fajny pajączek.

Norek
12-04-2014, 13:08
Matmike ja sam sie zastanawiałem pomiędzy g. rosea a chromatopelmą c. w sumie wybrałem chromcie ale mówisz że chcesz brachyplemę, nie bierz ich. zresztą i tak za niedługo kupisz następnrgo pająka- tak to już z nimi jest, szybko ci sie jeden znudzi ale stawiem na g. rosea. jak jesteś dość odpowiedzialny (pamiętaj że to nie jest zabawka) i uważny to na luzach se poradzisz, ja zaczołem od geniculaty którą szybko sie "pozbyłem" i kupiłem chrome (fajny pająk, nie jakieś brachyplemy:P). jeżeli nie koniecznie chcesz pająka któregoś z tych co pisałeś to moge ci poradzić jakieś nhadu, ponieważ kupiłem go ciotce i świetnie se z nim radzi:) mam nadzieje że to ci w czymś pomoże:)
____________________________
pozdrawiam
Norek

42d3e78f26a4b20d412==