PDA

Zobacz pełną wersję : POZARTA SAMICA!!



Raziel
12-04-2014, 06:28
Witam w formie ciekawostki!!
Pare razy slyszalem o tym iz samiec zjada czasem samice podczas proby dopuszczenia, zawsze uwazalem to za jakies dziwne niemozliwe zdarzenie ale jednak ostatnio zdazylo sie to mojemy znajomemu, dopuszczalismy GIENIE(geniculate) wielka 3 letnia samice, wybrankiem jej serca mial zostac stary samiec ktory za 2-3 miechy mial konczys swoj zywot, no wiec wpuscilismy wybranka i zostawilismy na pare dni na poczatku samica go gonila on drgal ale go przeganiala po paru dniach kumpel zagladnal patrzy i nie wiezy samica jest pozerana przez przez samca, niewiarygodne ale prawdziwe, miala slady zebow w odwloku i widac bylo jak jad wyzeral jej tkanki, kolega byl w szoku i my rowniez NIEAMOWITE ale prawdziwe!! jednak jest yto mozliwe!! pozdrawiam wszystkich!!

Lockdown
12-04-2014, 06:35
Troche mi by było szkoda takiej 3letniej duzej samicy.. trudno

Mysza1983
12-04-2014, 07:05
może i tak, ale kto wkłada pare nietolerujących się pająków na kilka dni do jednego terra...

Grażynka
12-04-2014, 07:29
dokładnie..robi sie tak z wybranymi gatunkami pajaków (głównie z nadrzewnymi i murinusami)

a tak na marginesie to słyszałem juz o takich przypadkach jak ten ;]

...szkoda samiczki....

morda
12-04-2014, 07:41
Są takie przypadki, że samiec zjada samicę. Czytałem o kilku takich wydarzeniach. No cóż - rzadkie ale możliwe.

Sculptor
12-04-2014, 08:01
Wiem ze to przykre dla wlasciciela ale mnie to po prostu bawi.... - przepraszam ale tak mam pokrecone w glowie moze dlatego ze dzis sporo w sloncu zasuwalem z lepikiem na dachu z ktorego sie rozpuszczalnik ulatnial...
Swoja droga fajny samiec!!! pokazal kto jest lepszy:]

ProfesYonalista
12-04-2014, 11:00
hehehhe , na drugi raz kolega pomysli zanim wpusci jakiegokolwiek samca na kilka dni . Toż to poryte dzialanie:)

tosik
12-04-2014, 11:14
dla mnie to glupota pierwszy raz slysze zeby ktos genticulaty na pare dni zostawial moze pająki sie niepolubily niezawsze samica musi sie podobać dla samca moze byc odwrotnie :)

Atrax
12-04-2014, 11:42
Sa oczywiscie w przyrodzie wypadki, kiedy samica toleruje samca na swoim "terytorium" przez dosc dlugi czas, ale w tym wypadku jednak to sie nie sprawdzilo :>... Wyglodzony i ledwo trzymajacy sie na nogach samiec chcial sie troche "naszamac" przed smiercia widocznie ;]

Vanaloon
14-04-2014, 08:01
Heh... skoro samiec miał za 2... 3 miechy zejść może gość po prostu liczył na to iż samica wykorzysta sytuację do posilenia się starsym, słabszym osobnikiem. Szkoda jej trochę mogła jeszcze pożyć ;-(

kmdg
14-04-2014, 09:34
A wrzystko to bo zupa była za słona :) Nastepnym razem hodowca raczej nie popełni tego błedu

Poecilotheria waski
16-05-2014, 13:16
Co tu sie k.... dzieje ?:D:D:D

Ja wam dam sami nieumiecie hodowac pajakow :d

a Ty Kocur , bedziesz chcial jakas samice :D , to Ci sprzedam ta wyzarta gienie

42d3e78f26a4b20d412==