PDA

Zobacz pełną wersję : problem z odwłokiem u samicy B.auratum



matii
13-04-2014, 20:34
Problem z jej odwłokiem polega na tym,ze w momencie kiedy wyczesuje włoski z odwłoka,a robi to bardzo często - wyjątkowo nerwowa jest,razem z włoskami leci naskórek z odwłoka.W tym miejscu po jakim czasie skóra zaczyna sie łuszczyc i robi sie rana :/
Druga rzecz,samica podobno ma 6 latek,tak mowil sprzedawca.W sumie to by sie zgadzalo,poniewaz samica ma ok 8 cm. cialka,dziwne jednak,ze wciagu 7 miesiecy wyliniala juz dwa razy.Zastanawia mnie rownie to,ze samica ma strasznie zniszczone kedziolki przedne,praktycznie wcale ich nie ma.Myslalem,ze podczas wylinek zregeneruja sie,tymczasem nic takiego nie nastapilo.
I w tym momencie nie wiem, czy nie sprzedano mi poprostu bardzo starej samicy,ktora jest na wykonczeniu,czy moze to jest osobnik z odlowu i byc moze ma jakies pasozyty,ktore oslabiaja organizm.

morda
13-04-2014, 23:45
Wyczesana skóra nie jest idealnie gładka. A limfa jej z leci? Może byś dał foto?

matii
13-04-2014, 23:46
kurde,nie mam czym zrobic zdjecia.Wyglada to jak rozszarpana rana,kilka warst naskorka,ktore sie luszcza i odpadaja.

Awikularia
14-04-2014, 09:57
Samica na wykonczeniu by nie liniala - a najwyzej wylinialaby i padla.

42d3e78f26a4b20d412==