PDA

Zobacz pełną wersję : panele podłogowe :>



Fidel
15-04-2014, 07:48
Czy panele podłogowe nadają się do budowy terarium dla pajączka..?? Tzn czy w jakis sposob mu nie zaszkodza ?? z góry dzięki za odpowiedz..

morda
15-04-2014, 08:15
Raczej nie powinny. Najlepiesz szklane - szkło na terraria dla pajaka nie jest wcale takie drogie. (pocięte, nie szlifowane 7zł).

tosik
15-04-2014, 08:41
sa z chemi to raz :) albo zawieraja chemie i od wilgotnosci specznieja niedobry pomysl :) dla weza jeszcze mozna ale tla pająka wilgotna gleba itp odpadaja panele

Samael
15-04-2014, 10:37
tosik napisał(a):

> sa z chemi to raz :)

OOOOO bardzo ciekawe :D Od kiedy MDF jest tworzony chemicznie ???!! Przeciez to jest drewno mielone i prasowanie pod bardzo wysokim cisnieniem.Jesli wiesz co to plyta pilsniowa to jest to, to samo tylko prasowane pod wiekszym cisnieniem.Najtansze panele sa robione z MDF-u ,a te drozsze z drewna i jego pochodnych.Jeszcze raz przeczytaj temat :] Chodzi o panele podlogowe ,a nie scienne ,ktore owszem sa z PCV :]

Fidel
15-04-2014, 14:07
Jak więc z tymi panelami nadają się czy nie bo sam juz nie wiem ??

Samael
15-04-2014, 14:22
Raczej nie ,bo pod wplywem wilgotnosci beda nasiakac i sie rozwarstwiac.Nie wiem z czego masz te panele,jesli MDF to on wolniej wchlania wilgoc,ale jednak wchlania i na pewno na laczeniach bedzie sie odksztalcal - wiem bo mi zalalo chalupe i woda dostala sie pod panele,ktore sie wybrzuszyly :/ Proponuje tak jak Morda zainwestowac w szklo - to wydatek 25-35zl i masz spokoj :]

Fidel
15-04-2014, 14:56
Tak też chyba zrobie ale pytałem bo mam teraz sporo większych kawalkow bo podłoge w domu robie więc było by darmowe :)..:P ...dzięki za odp

Awikularia
15-04-2014, 15:12
Jezeli masz w domu duzo takich kawalkow paneli, to jak ci sie chce, to sie mozesz pobawic i szklane terrarium obudowac od zewnatrz drewnem. Mialam kiedys takie terraria, nawet dosc ciekawie sie prezentowaly...

42d3e78f26a4b20d412==