PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zyja w Tunezji jakies ptaszniki/skorpiony?



Matt_ns
16-04-2014, 10:25
Witam. Czy mam jakies szanse na znalezinie jakiegos ptasznika lub skorpiona w Tunezji?

Matt_ns
16-04-2014, 10:45
I jeszcze jaszczurki. Jesli ktos wie, spotkal sie z taka fauna w Tunezji niech napisze czego sie moge tam spodziewac.

Awikularia
16-04-2014, 11:00
Skorpiony zyja na pewno, znajomy sie tam na nie natknal, ale nie mam pojecia, jakie gatunki. Z ptasznikow wystepuje Chaetopelma ssp., ale raczej ciezko ci bedzie spotkac.

Matt_ns
16-04-2014, 11:07
A w jakich okolicach moge znalesc Chaetopelma spp. ? Chodzi mi o to czy kopie jakies nory, czy siedzi pod kamieniami, czy zyje w lesie czy na otwartym terenie, np.w miescie itd. Z gory dziekuje za odpowiedz

morda
16-04-2014, 12:05
Na pewno spotkasz solfugi - one również są bardzo ciekawe. Poczytaj o nich.

MIDO
16-04-2014, 13:09
Scorpio maurus

Obcy
16-04-2014, 13:21
na saharze jak bedziesz miał szczęscie to moze natkniesz sie na androctonusa. Byłem w Tunezji w zime nic nie spotkałem , ale jakbys chciał sobie przywieźc to zagadaj do tych co mają skorpy suszone w gablotkach , niektórzy mają na zapleczu gdzieś sporo zywych !! Ja tak zaczołem rozmawiac z kolesiem miał w takiej budzie kilogramy skorpów i kilka węży)

Sculptor
16-04-2014, 15:49
Tylko radze uwazac jesli to mialby byc przemyt, nie wiem jak jest akurat w Tunezji ale niektore panstwa surowe kary za to maja!!! Z drugiej strony Tunezja jakos nieudacznie sprawdza co sie przewozi bo moja kuzynka sobie stamtad zulwia przywiozla takiego z plazy zabranego ktorych "pelno tam bylo" (no ja tego juz nie bede komentowal :/ ).

Matt_ns
17-04-2014, 01:41
Ja mialem zamiar przywiesc jakiegos skorpiona dla siebie, poszukam takiego w miare malego i wsadze w kliszowke i do kieszeni. Do bagazu nie zabardzo mozna bo przy przeswietleniu wyjdzie ze jest tam cos cieplejszego.

SPeCTeR
17-04-2014, 05:38
Ja stamtad przywiozlem kameleona pare lat temu. Moj ojciec jak byl na jakims bazarze, zobaczyl, ze ktos nimi handluje. Siedzialy na korzeniu, byly przywiazane za lapki, tak, ze az mialy pozdzierana skore. Zrobilo mu sie go szkoda, kupil jednego i dopiero w hotelu zaczelismy sie zastanawiac, co z nim zrobic ;>

42d3e78f26a4b20d412==