PDA

Zobacz pełną wersję : wylinka Cupienniusa i jak rozpoznać płeć



AGAM
17-04-2014, 07:33
chcę Wam powiedzieć co widziałem :) Mianowicie jak Cupiennius salei przechodzi wylinke :) A wygląda to bardzo fajnie - pajączek wiesza się na pajęczynach za nogi i zwisa bezwładnie do góry nogami. Poza tym wylinke opuszcza bardzo syzbko (w porównaniu do ptaszników). Widziałem go jak wisiał, a po chwili już zwisła obok niej na kawałku pajęczyny z kądziołków :)

I pytanko: Czy u wszystkich pająków można w podobny sposób rozróżniać płeć po wylince?? I czy wszystkie dorosłe samce posiadają bulbusy??

morda
17-04-2014, 07:37
Bulbusy posiadają wszystkie pająki. Jakiś muszą samicy zaaplikować nasienie :)

Awikularia
17-04-2014, 14:23
Zdaje sie, ze u tzw. pajakow wyzszych bulbusy pojawiaja sie po ktorejs tam wylince, a przy kolejnych linieniach samiec je ma nadal. Ale, szczerze mowiac, jestem zbyt zmeczona, aby grzebac w ksiazkach na ten temat. Chcialam tylko zaznaczyc, ze niekoniecznie bulbusy pojawiaja sie wylacznie po ostatnim linieniu...

Mysza1983
17-04-2014, 14:54
płeć najłatwiej rozpoznać po kolorze :-) samiec jest ma jaśniejszy piaskowy kolor, a samica jest ciemniejsza, niestety nie wiem po jakim czasie/wielkości nadają sie do rozmnażania, sam mam najprawdopodobniej samca i 2-3 samiczki

AGAM
18-04-2014, 03:59
dzięki za odpowiedzi :) Ja podejrzewam że mój pajączek to babka - przynajmniej tak wygląda po wylince (o ile da się to tak rozpoznać, jak u ptaszników). Pajaczek od spodu jest jaskrawy, od góry ani piaskowy, ani jakiś ciemny :/ :) niestety do porównania nie mam :(
Mysza ile już te Twoje wylinek zrzuciły u Ciebie?? Mój miał wczoraj właśnie drugą wylinke (u mnie oczywiście). Szybko rosną.

AGAM
18-04-2014, 04:02
poza tym dorosłe samce z tego co wiem dorastają do 25mm ciałka, a mój juz tyle ma, a bulbusów nie widać :)

42d3e78f26a4b20d412==