PDA

Zobacz pełną wersję : Pająk z odłowu.



snowby
19-04-2014, 11:27
Czy legalne jest wystawianie na aukcji ptasznika pochądzącego z odłowu? Koleś informuje o tym w opisie aukcji. Czy gdy złapiemy np. ptasznika za granicą to możemy go legalnie przywieść do ojczystego kraju bez żadnych dokumentów itd.?

Peter_frostax
19-04-2014, 11:36
Nie raczej niemożemy sobie przywieź takiego zwierzaka

wienio
19-04-2014, 11:44
większość dorosłych pająków oferowanych w sprzedaży pochodzi z odłowu. Głównie Haplopelmy, blondi, rosea i wiele, wiele innych....
a czy to jet zgodne z prawem to nie wiem

snowby
19-04-2014, 12:51
Właśnie koleś sprzedaje Haplopelme lividum. Zapomniałem dać linka:/ Oto on:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53585735

tosik
19-04-2014, 13:35
to skomplikowane :)

Niemozna wywieźć pająka trzeba mase papierów miec pozatym pająk niemoze miec citesu i niemoze byc z terrenu (rezerwatu) chronionego a sprzedac mozesz o ile niema citesu mozesz dopisac ze z odlowu to nic niedaje mam pająki z odlowu jak i z hodowli niczym sie nieróznią

Maikardaaion
19-04-2014, 14:38
Tyle, ze te wszystkie formalnosci sa zazwyczaj zalatwiane przez importera. Te pajaki ktore trafiaja do nas, czyli de facto koncowych odbiorcow sa juz calkowicie legalne. Zanim trafia do odbiorcy przechodza przez mase hurtownikow, posrednikow itd...

Opu
20-04-2014, 13:23
z odłowem to moim zdaniem jest tak nie wolno przewozić zwiezad przez granice bez przejscia kwarantany i udokumentowania tego ale gatunki nie objete ochroną , które znajdują sie juz powiecmy w polsce raczej mozna powiedziec ze mozna je legalnie sprzedawac bo kto ci udowodni ze np. laisidora parachybana nie jest z twojej chodowli ? a mozna ją sprzedawac bez zadnych potrzebnych do tego dokumentów.

42d3e78f26a4b20d412==