PDA

Zobacz pełną wersję : Heteroscodra maculata



smithimen
20-04-2014, 05:06
Mam go mieć, zastanawia mnie czy sobie z nim poradze, jak bede go hodowal od L5, chce zaczac przygode z bardziej jadowitymi pajakami niz cambridgei i b.smithi, jestem dosyc odpowiedzialnym czlowiekiem, nigdy nie zostalem zaatakowani, mozecie sie ze mnie smiac, ale zawsze zachowuje ostroznosc nawet ze smithim i cambridgeiem, a jesli chodzi o Heteroscodra maculata to chyba sie wniej zakochałem :D, poradzcie mi cos, nie tylko czy ja kupowac, czy nie, ale jak sie nia zajmowac, szczegolnie czekam na odpowiedzi tych hodowcow co ja hoduja, kupie malego podrostka, bo chyba jak sie hoduje pajaka od malego, mozna zaczac przewidywac jego zachowanie, a tak wogole to ten gatunek jest naziemnym czy nadrzewnym pajakiem, czekam na odpowiedzi...
Pozdrawiam:D

morda
20-04-2014, 05:09
Taka śliczna robi się dość późno. Jest bardzo szybka i naprawdę radzę uważać.

Ja na giełzie też ją kupiłem. Wiem mniej więcej co ona potrafi bo widziałem jej możliwości u kumpla. Śliczny pająk ale trzeba uważać. Poradzisz sobie... a jak nie będziesz dawał rady to sprzedaj ją.

smithimen
20-04-2014, 05:13
dzieki morda, ale kupic L5 czy L2 lepiej? i czy trzymac mlode w pojemniku na mocz czy jak?

morda
20-04-2014, 05:15
Ja mam 1 wyl i siedzi w fiolce.
Z takimi pająkami lepiej kup tą 5 wylinkę. Małe są wredniejsze bo są pierońsko szybkie, skoczne i jak to zacznie uciekać i nie zdążysz złapać to możesz go już nie znaleźć.

cage
20-04-2014, 05:15
kup L5, mając ptasznika w większym pojemniku mozesz byc spokojniejszy przy otwieraniu ze ci zwieje bo lepiej taki pojemnik trzymac niz mały który sie w ęce nie miesci.
co do ptasznika, są szybkie i troche nadpobudliwe, ja osobiście trafiłem na takiego który jest b. agresywny po czym ucieka do kryjówki.
radze uwazac przy kazdych manipulacjach w terra.

stachiro
20-04-2014, 05:16
ten pająk jest powalony, zdeczka impulsywny i chwilami nieprzewidywalny:] na początek proponowałbym jednak Poecilotherię regalis

rastafaq
20-04-2014, 05:56
Heteroscodry nie mam, ale mam Calceate ,a z zachowania sa podobne.
U mnie jest płochliwa ,zawsze ucieka do kryjówki,urząz jej terra jak podrośnie tak zeby mogla sie spokojnie schować to nie bedziesz mial problemu, zreszta ona sama sobie gniazdo zrobi jak kazdy nadrzewniak.

smithimen
20-04-2014, 05:58
Ej to nie wiedzialem ze one sa az tak silnie jadowite ze lepiej poelotherie regalis, chyba jednak zrezygnuje...

Tepez
20-04-2014, 05:58
No radze zrezygnować.

morda
20-04-2014, 06:15
P. regalis ma silniejszy jad. Po Stromatopelmie i Heteroscodrze nie leży się sparaliżowanym 2 tygonie.

rastafaq
20-04-2014, 06:19
Nie ma co tak patrzec na ten jad i robic oczy jak ping pongi...ludzie przestancie wy czytac te zasrane opisy tylko kupujcie co wam sie podoba.I tak sie bedziesz nia tak zajmowal żeby cie nie uwalila wiec nie wiem w czym problem.Równie dobrze moze ci spaść na glowe wiertarka jak sie bedziesz przechadzał w słoneczny dzionek po osiedlu.Ja ja kupilem jako czwartego pajaka,a Ceratogyrusa jako trzeciego i nie patrzylem na to jak silny ma jad, poprostu bylem ostrozny jak z kazdym i problemów nigdy nie mialem.

smithimen
20-04-2014, 06:41
To brac czy nie??:D

cage
20-04-2014, 06:45
sam musisz zdecydować czy sobie poradzisz, ale tak jak mówi rastafaq, i tka będziesz musiał na niego uwarzac jak na kazdego innego.
a co do siły jadu to tak jak morda mówi, H.M. niema silnego jadu, poprostu jest agresywna.
ja nigdy nie patrze na jad cz yzachowanie, poprostu jak mi sie podoba to biore ;D

smithimen
20-04-2014, 06:53
to biore:d dzieki wszystkim, jak bede go mial dam znac na forum i dam znac jak mi idzie:d nastepny problem to rodzice:D ale sami mowią ze jestem odpowiedzialny to sądze ze raczej sobie poradze:D a jak nie bede mogl sobie poradzic to go sprzedam:D Podniesliscie mnie na duchu, co ja poradze po prostu zauroczylem sie w tym ptaszniku:D Pozdro!!!

SD AS
20-04-2014, 08:11
Chrzanu maculata ma silny jad wkońcu to afrykański ptasznik.Po ukąszeniu maculaty chyba nie ma problemów z mięśniami jak to jest w przypadku ukąszenia poe.

młody
20-04-2014, 09:16
cage jak bym mial brac to co mi sie podoba to by mi miejsca w domu nie starczylo;P a co do H.M. smithimen jak az tak bardzo chcesz ja kupic to kup ja nie widze problemu ale tak jak mowia inni ostroznie przy manipulacji w terrarium(pojemniczku).

Gufi
20-04-2014, 09:39
Bierz jak masz okazje ;) a jak Ci sie tak bardzo podoba to się nawet nie zastanawiaj bo potem możesz żałowac ;)

Hysterocrates
20-04-2014, 10:07
ja mam 2 szt. i sądze że z takim doświadczeniem lepiej jeszcze poczekać .

smithimen
20-04-2014, 10:27
Hysterocrates, ale ty masz je mlode tak? Młode L1/L2/L3 to są zawsze bardziej nadpobudliwe niż starsze, tak wyczytałem. I mowię zawsze jestem ostrożny i sądze ze sobie poradze, czekam na dalsze wasze sugestie, dla mnie mogla by byc jeszcze stomotopelma, ale nie widze sensu jej kupowac, gdyż jest brzydsza(dla mnie) niz maculata, ma podobnie silny jad i wogole podobna jest w zachowaniu. sprawilbym sobie L5 maculate, cos wam siedzi na języku, chcecie przemówic mi do rozumu to nadal piszcie, bo narazie nadal sie zastanawiam, rastafaq sam mowil ze nie zwraca uwagi na jadowitosc pająka, podoba mu sie to bierze i tak jest tak samo ostrozny jak u kazdego pajaka, ja nigdy zadnych nie biore na rece, wole obserwowac, patrzyc jak rosna, poluja rozwijaja sie:D...

cage
20-04-2014, 12:39
hmmm, to ja już nie wiem, tylko tutaj mówicie ze ma mocny jad, owszem afrykańskie gatunki mają mocny. ale niespotkałem się nigdzie na zagranicznych stronach zeby pisano o mocnym stopniu jadu u maculaty, a moze coś mi się mysli juzsam nie wiem, jeżeli kogośwprowadziłem w błąd to przepraszam.
wkońcu człowiek uczy się na własnych błędach (o ile to są błędy ;P)

KUBBA
20-04-2014, 13:05
Witam
Też się zastanawiam nad kupnem tego pająka.
Czy któryś z hodowców mógłby napisać coś więcej o nim ?
Interesuje mnie przede wszystkim tempo jego wzrostu i to czy nalezy do bardzo delikatnych pająków które padają nawet po krutkim okresie spadku temperatury ( np w nocy 17 stopni )

smithimen
20-04-2014, 13:10
Kubba a ty ile masz pająków?? pytam sie z ciekawości:D

morda
20-04-2014, 13:16
H. maculata jest wrażliwa na wilgotnośc, nie na temperaturę. Rośnie dość szybko, gdy sa dobrze karmisz.

Awikularia
21-04-2014, 03:06
H. maculata i S. calceatum pochodza z tej samej rodziny i zyja w bardzo podobnych warunkach. Jad maja rowniez porownywalny. Ja zauwazylam, ze H. maculata jest bardziej plochliwa, niz S. calceatum. U mnie zaden osobnik nie byl agresywny, a raczej plochliwy. Przy kazdym poruszeniu w terrarium czy kolo niego ucieka do kryjowki...

smithimen
21-04-2014, 03:50
Pani Awikulario, a według pani lepiej przed maculatą zacząć od murinusa?? Co Pani o tym sądzi??

Awikularia
21-04-2014, 09:42
To juz jak ty sam uwazasz. Moze byc Heteroscodra, moze byc i Pterinochilus. A moga byc oba ;).

Aha, i prosilabym nie pisac do mnie na forum "prosze pani", bo sie czuje jakos tak staro :P:P:P wystarczy na "ty".

Hysterocrates
21-04-2014, 09:50
miałem młode jednego się pozbyłem i zakupiłem sobie samice L13 i trafiła mi się bardzo agresywna druga jest obecnie L7.zapomniałem dopisać ją do profilu.:)

smithimen
21-04-2014, 10:50
Nie ma sprawy:D

42d3e78f26a4b20d412==