PDA

Zobacz pełną wersję : kokon



krzysio15
20-04-2014, 14:03
Mam pytanie czy młode wsystkich gatunków pająków mogą rozwijac sie w kokonie do stania sie pająnkami czy niektóre gatunki trzeba wydobywac z kokonu wtedy kiedy są jescze nimfami ??A i co sie stanie gdy pająki które powinny byc w kokonie do przejscia z nimfy2 na pajonka wypusci sie z kokony jescze jako nimfe:P:P??

morda
20-04-2014, 14:05
Najlepiej rozcinać kokon gdy pająki sa w stadium nimfy. Mają wtedy dużo więcej miejsca do linienia. Martwe nimfy moga pleśnieć a co za tym idzie cały kokon może zeżreć grzyb. Nimfa I raczej w ogole nie chodzi, ale nimfa II już się rozłazi.

Foxtrott
21-04-2014, 01:08
ja kokon naciąłem już po kilku dniach od złożenia żeby mieć wgląd w to co się dzieje... niemfy na upartego możesz rozdzielać już w pierwszym stadium, tylko czy ma to jakiś sens?

Awikularia
21-04-2014, 02:58
Ja rozdzielam maluch dopiero wtedy, kiedy sa juz w pelni uksztaltowanymi pajaczkami. Nie widze potrzeby robienia tego wczesniej, z zadnym gatunkiem.

DAAMOOK
21-04-2014, 09:23
A nie probują sie zzerac nawzajem te L1?????
Chociażna dobra sprawe to raczej nie sadze, ale ??

Awikularia
21-04-2014, 09:41
Zaraz po linieniu nie zjadaja sie, gwarantuje. Poza tym niektore mlode - np. Pterinochilus, Avicularia, Heteroscodra, Stromatopelma czy Poecilotheria bez problemu moga jakis czas ze soba siedziec po wyjsciu z kokonu. Ale przeciez nie napisalam, ze przekladam je po miesiacu.... Robie to zwykle do tygodnia.

42d3e78f26a4b20d412==