PDA

Zobacz pełną wersję : denerwujace posty z zapytaniami o plec! kto popiera



angelo
21-04-2014, 16:18
ostatnio najczestrzymi postami sa posty ze zdjeciami brzusznej czesci odwloku pajaka z zapytaniem co to za plec. zdjecia sa najczesciej fatalne, ale jak juz sa jakies wyrazne wypowiadaja sie ludzie ktorzy kompletnie nie maja o tym pojecia widza kreske i krzycza ze samica 102% !!! i samiec i samica maja kreske i jest to ciezko rozpoznac czy to samiec czy samica zwlaszcza po tych slabych zdjeciach i waszymi wypowiedziami niepotrzebnie wprowadzacie kolesia w blad. zrobilem kiedys testowego posta z samcem i wiekszosc byla za samica wypoiwadali sie mimo ze kompletnie nie mieli o tym pojecia.
moja prosba jest taka zeby wypowiadali sie ludzie ktorzy naprawde maja w tym doswiadczenie i siedza w tym juz kupe lat.
zirytowal mnie ostatni post z zapytaniem o plec formosy. przjrzalem sobie kto sie wypowiadal i byli to ludzie ktorzy maja modliszke straszyka jednego pajaka i gdzies slyszeli cos o faldce i udaja wielkich znawcow.
prosze was wszystkich nie zabierajcie glosu jezeli nie macie 100 lub 99% pewnosci. nie widzialem jeszcze posta w ktorym wszyscy zgodnym humer napisali by samica zawsze jest pol na pol i taki post niepotrzebnie zasmieca forum

pozdrawiam i licze na wasze wsparcie

mirekesp
21-04-2014, 17:13
Można by zrobić osobny dział z próśb o wyseksowanie pająków, tyle tego ostatnio. Ludzie opamiętajcie się. A jak ktoś wam powie że wasze L ileśtam to samiec, to co? Wywalicie czy sprzedacie jako niewyseksowanego? Chore to jakieś. Co do fachowości wypowiadających się to: nie wiem, się nie znam :)

Louis Cypherr
21-04-2014, 17:33
I tak to Ci nic nie da. :P

SławekS
21-04-2014, 18:14
Przecież i tak nie bierze się pod uwagę wypowiedzi ludzi którzy nie maja praktyki w hodowli danego gatunku lub rozpoznawaniu płci.


mirekesp można zrobić dział "rozpoznawanie płci" potem dział "dlaczego nie je" potem dział ...
Tylko po co skoro posty z "podwoziami pająków" są usuwane (przeważnie) po kilku godzinach/dniach.

Marian667
21-04-2014, 23:31
Popieram, zawsze sa tlumy nie majacych pojecia a jednak piszacych, do tego dochodza jeszcze tacy co powtarzaja po tych pierwszych zeby stwozyc pozory ze oni tez potrafia sexowac. Wlasnie dlatego ja zawsze patrze tylko na zdanie osob ktore naprawde sie znaja i to sie sprawdza.

Mariusz
21-04-2014, 23:44
Moim zdaniem przydał by sie taki dział.
Skoro ludzie piszą tak dużo postów na temat rozpoznawania płci, to znaczy że jest takie zapotrzebowanie.
Co do postów "dlaczego nie je" - jest już FAQ. Ludziom, którzy hodowlę pająka zaczynają od kupna, a nie zapoznania się z materiałami o hodowli - żadna informacja nie pomoże.

morda
21-04-2014, 23:58
Od dawna to powtarzam, żeby się nie wypowiadali ludze z jednym pająkiem. To samo sie tyczy zdjęć, na 10 tematów "sex me" jest jedno dobre zdjęcie. :/

Dark Raptor
22-04-2014, 00:38
Cierpliwości, to już chyba niedługo... Nook nad tym pracuje :)

angelo
22-04-2014, 01:30
ja jestem pewny plci tylko wtedy jak widze bulbusy albo u samicy w wylince spermatofor. mialem juz nauczke ze u albopilosy l10 spermatofor pojawil sie dopiero po 9 wylince tak to caly czas nie bylo tam nic widac!!! myslalem 100% samiec rozkladalem wylinki jak kartke i nic a przecierz po l9 to ogromny pajak. i dlatego skoro ja nie moge tego dostrzec przez wylinke to tym bardziej nikt tego nie dostrzeze ze zdjecia chyba ze jest naprawde super!! a posta wystawiam po to Louis Cypherr ze moze w koncu ruszy ich sumienie i nie beda sie wypowiadac dla zdobycia postow ci wszyscy modliszkowce, straszykowce i jeszcze patyczakowce, ktorzy u kolegi widzieli pajaka

Sculptor
22-04-2014, 02:49
Wg mnie to nie jest zly pomysl z daniem poddzialu "sex me" choc robienie innych tak idiotycznych jak 'nie chce jesc' nie ma sensu bo o tym jest wyraznie w FAQ.
DLACZEGO TAK UWAZAM: gdyby ten poddzial organizowac tak ze posty z kiepskimi zdjeciami wywalac po jakims okreslonym i niedlugim czasie a te z dobrymi zdjeciami zostawiac - bo na pewno znajda sie tam wlasciwe oceny a tych 'zielonych' nie da sie uniknac ale kto zainteresowany to spojrzy na wlasciwych hodowcow. To daloby tyle ze ludzie ktorzy sa sklonni spojrzec do archiwum czy chocby ostatnich postow mogliby zobaczyc dobre zdjecia i na ich podstawie wlascwie wysexowane pajaki - i dzieki kilku takim przekladom, dodatkowo ciagle naplywajacym - Ci faktycznie zainteresowani mogli by sie nauczyc jak wlasciwie sexowac SWOJE PAJAKI (a nie czyjes!!) i moze by mniej tych postow sie pojawialo albo polemiki na temat: co to wlasciwie jest - bylyby krotsze - bo moznaby latwo porownac do wlasciwie wysexowanych i szybko zamknac dyskusje. A jesli kazde sexowanie jest kazdorazowo NOWĄ polemiką i zgadywanka 'zielonych' osob to wlasnie tak to wyglada.

Oczywiscie jak wczesniej zasygnalizwano sexowanie ze zdjec nie jest 100% pewne - to oczywiste, ale chcialem poprzeć pomysl zrobienia poddzialu sexme - bo w odroznieniu od "nie chce jesc" i takich tam ten uwazam za bardziej sensowny (z powodow jakie podalem) ale oczywiscie tylko wtedy bedzie to potrzebne jesli faktycznie nie da sie wytrzymac i bedzie dzial pajeczakow zalewany postami "sex me" - choc prawde mowiac wydaje mi sie ze tak wlasnie jest teraz... A gdyby byl moze poddzial zawierajacy takie sztandarowe przypadki wlasciwego wysexowania moze ograniczyloby to ilosc postow a przynajmniej glupie wypowiedzi - jakkolwiek pewnie ze nowicjusze dzieki tym 'szkoleniom' mogliby sie jeszcze bradziej 'poczuc' bo wiedzieliby wiecej na temat sexowania i bylaby to wlasciwsza wiedza - ale to chyba nie jest zle(?), to raczej wlasnie o to chodzi!!! Nie skąpmy wiedzy odstąpmy ją ludziom niech jako tako (bo tylko bezposrednia stycznosc pozwala zdobyc wlasciwa wiedze) tez sie znaja - i to lepiej niz tylko "cos tam slyszal o faldce" - moze uniknie sie dzieki temu zupelnie absurdalnych wypowiedzi w temacie sexowania.

Jimbo
22-04-2014, 03:49
Też mnie to mierzi że jacyś amatorzy odpowiadają "120 % samica" w każdym poście chociaż nie mają o tym większego pojęcia. No ale cóż, nic nie poradzisz, trzeba z tym żyć ;) i ignorować te wypowiedzi. Najlepszym sposobem na określenie płci jest wylinka, a nie zdjęcie odwłoka i niech tak zostanie.

Atrax
22-04-2014, 06:53
A mowilem... mowilem i mnie nie sluchali :P
Zarowno robert p, jak i wielu innych podali WSZELKIE mozliwe sposoby rozpoznawania plci. Wiekszosc uzytkownikow mimo wszystko mowi, ze "woli posluchac opinii" specjalistow. Wiec nie dziwcie sie teraz, ze na ten temat wypowiadaja sie jakies leszcze, co chca sobie posta nabic. Obecnie system dziala tak, ze post zostaje wywalony po 1 dniu, ewentualnie 2 dniach.

Atrax
22-04-2014, 07:24
Ps. Watki, w ktorych beda zdjecia, z ktorych nic nie bedzie widac beda wywalane od razu.

A co do bezczelnosci niektorych uzytkownikow, to powalila mnie na kolana wczorajsza sytuacja, gdzie na pytanie dot. wysexowania skorpiona jakis gosc odpowiedzial: "o kurde, nie mam pojecia".

elvis
22-04-2014, 07:36
Popieram pomysl o stworzeniu takiego dzielu w stu procentach!

morda
22-04-2014, 07:39
Pomysł o kasowaniu wątków z dupiatymi zdjęciami też popieram w 100%.

Tylko ile później będzie niszczęśliwych ludzi z pajączkiem niewysexowanym :)

pafcio
22-04-2014, 07:44
a czy nie istnieje opcja zeby w tym dziale odpowiadać na posty mogli tylko wybrani - Ci własnie doświadczeni? a nowym udostępnić oglądanie forumi zakłądanie owych tematów?? bo to byłoby rozwiązanie

KoReXoN
22-04-2014, 08:10
A mnie wysztko już dnerwuje, wszystkie posty bo nie ma sensownych pytań. Coraz żadziej wchodze na pajęczaki bo za każdym razem widze jakieś brednie o albopilosach i vagansach. Jestem na forum długo i przykro mi, że z pajęczaków zrobiła się taka kupa...

smash
22-04-2014, 08:37
zgadzam sie zupelnie z KoReXoN'em na tp zrobila sie juz taka nedza ze nie ma poco tam w ogole wchodzic, tylko to forum trzyma w miare poziom ;]

robert.p.
22-04-2014, 08:49
A czemu wy sie wszyscy tak denerwujecie :)
Na fotki zawsze mozna sobie popatrzec,widac czy nie widać.
Przeciez jak sie komus nie chce to nie musi odpowiadac.
Bez nerw,to tylko net-Siec przyjmie wszystko,nawet najwieksze badziewne zdjecia wyglądające jak przekaz z drugiego końca Wszechswiata :)
Moim zdaniem kazde badziewie tez ma swoje miejsce-inaczej to ograniczenie Wolnosci,a ta jest najwyzszym dobrem jakie mamy w Sieci

_andros
22-04-2014, 09:57
ja bym zrobił osobny dział dla rozpoznawania płci

Atrax
22-04-2014, 12:51
Moim zdaniem pewna selekcja tez by sie przydala.

Neki
23-04-2014, 00:25
Tak Tak popieram mysl o osobnym dziale :D ja tu na forum moze jestem ze 4 - 5 miechow to jest nic :) dlatego nigdy sie nie wypowiadam co do plci :D ale jestem bardzo dobrym fotografem bo interesuje sie tym juz prawie 4 rok i dalej mnie to kreci :D i teraz wypowiem sie co do Zdjec :(

SA OPLAKANE

Robione przewaznie z komorek albo kiepskiej jakosc aparatow cyfrowych dostepnych za 599 zl :(. Sa naprawde kiepskie i brakuje im ostrosci i glebi koloru . Niekiedy sa poprostu czarne i widac NIC :) to tyle :D

a co do ekspertow powini wibrac 10 najlepszych i zeby tylko oni komentowali posty z wysexowaniem :D

dziekuje bardzo :D

YaKiLLaK
23-04-2014, 01:32
Osobny dzial moglby byc tylko co by to dalo... nadal oddzywali by sie "amatorzy", chyba zeby zrobic takie tricko zeby mogli w tym dziale wypowiadac sie na temat plci tylko wybrani ludzie ktorzy sie znaja na tym...

Mariusz
23-04-2014, 04:13
YaKiLLaK napisał(a):

> Osobny dzial moglby byc tylko co by to dalo...

... odizolowało by posty o okreslenie plci, ktorych jest sporo od reszty wiadomosci.
W jednym miejscu mozna by przejrzec zdjęcia i sprawdzić czy potrafi sie rozpoznawać płeć.
Co do ograniczenia ludzi mogących wydawać opinię na temat płci, to raczej nie trafiony pomysł - osoby które będą chciały pomóc innym w sexowaniu mogą przecież same się zgłosić, zreszta swojego czasu robert.p zaproponował taka pomoc na e-maila.

Nook
23-04-2014, 05:18
osobny temat u góry forum na post / 1 odp, post / 1 odp itp byłby dobrym rozwiazaniem, pod warunkiem ze nie byloby postów typu: to chyba samica tylko konkretna odpowiedz

Sculptor
23-04-2014, 05:32
"... odizolowało by posty o okreslenie plci, ktorych jest sporo od reszty wiadomosci." - dokladnie!!!! bo naleza one oczywiscie do pajeczakow ale nie sa to jakies tresciwe posty... wiec mozna powiedziec: zasmiecaja wlasciwe tematy - a zatem przydaloby sie je zgrupowac w jednym miejscu. Wypowiadac sie raczej niech moga wszyscy - a zainteresowani odpowiedziami to juz sobie sprawdza wiarygodnosc autorow komentarzy, bo inaczej faktycznie dojdzie do dyskryminacjii.

A co do slow mordy:
"Pomysł o kasowaniu wątków z dupiatymi zdjęciami też popieram w 100%.
Tylko ile później będzie niszczęśliwych ludzi z pajączkiem niewysexowanym :)"

- a jaki to wysexowany pajaczek bedzie z "dupiastego" zdjecia?? - z nich to juz w ogole sie nic nie da wlasciwie wysexowac - bo jak zdjecie jest zle to kto wie czy to co na nim wyglada w sposob ktory moglby sugerowac samice czy samca faktycznie na tym pajaku jest? czy to moze tylko na tym ZDJECIU tak wyglada(?) ktore to wprowadza w błąd... wg mnie lepiej zeby ten pajak z KIEPSKIM zdjeciem pozostal NIEwysexowany - bo wyjdzie na LEPSZE niz jak wysexowanie bedzie BŁĘDNE - Czy Wy myslicie inaczej???

Awikularia
23-04-2014, 06:07
Podejrzewam, ze Mordzie chodzilo o takie zdjecie, jakie zamiescilam w zalaczniku. Oczywisice, ze jest "dupiate", a pojawia sie ich tak 50%. I takie nalezy kasowac od razu....

robert.p.
23-04-2014, 08:20
Hehe fajne "dupiate" zdjęcie :)
Z takiego to mozna okreslic tylko jakosc operatora aparatu
Mozna tez monetą rzucic

Samael
23-04-2014, 10:13
Rozumiem Twoje poirytowanie Angelo...Sam omijam takie watki szerokim lukiem i staram sie nie wypowiadac.Najczesciej trafne sa pierwsze 2 odpowiedzi (oczywiscie jesli beda to odpowiedzi np. Mordy czy Robertap),a reszta to licytacja i zgadywanki.Pajaki seksuje sobie sam,jak nie mam pewnosci pytam na priv,a jak nie ma kogo spytac to czekam az pojawia sie bulbusy lub nie :P .Poza tym Robert stworzyl "poradnik" seksowania i jak widac omijany jest szerokim lukiem,bo sie komus zwyczajnie nie chce :]Jak mowi stare powiedzenie - "Czego Jas sie nie nauczyl, tego Jan nie bedzie umial" :] Pozdrawiam wszystkich Jasiow :D

P.s Awi jakie tam "dupiate" zdjecie przeciez to piekna samiczka ;P:P :D

fibus13
24-04-2014, 10:30
popieram

42d3e78f26a4b20d412==