PDA

Zobacz pełną wersję : Przenosiny kedziora.



bracie
23-04-2014, 04:42
Witam,
dzisiaj przed poludniem moj kedzior L7 zrzucil skore na L8. Jednoczesnie zaobserwowalem,ze w faunboxie pojawily sie male robaczki. Udalo mi sie je zidentyfikowac dzieki archiwum jako wyleg swierszcza (dwa dni przed wylinka kedzior dostal swierszcza - nie chcialem mu juz zabierac, bo widzialem, ze zaczal sie przygotowywac do wylinki, poza tym swierszcz wczoraj padl). I teraz pojawia sie moje zasadnicze pytanie - kiedy pajak na tyle stwardnieje, zeby zaryzykowac przeniesienie go do tymczasowego pojemnika, zeby posprzatac faunbox i wytluc te swierszczyki? Wlasnie co do samego wylegu to mam nadzieje, ze sie nie myle, co do identyfikacji - "robaczki" te maja okolo, 1,5 - 2 mm i po dokladnym obejrzeniu wygladaja wlasnie jak swierszcze (maja charakterystyczne tylke odnoza, czulki i skacza jak je dotykam peseta). Podpowiedzcie, czy w ogole jest sens usuwac ten wyleg, czy poczekac az je szlag trafi ?

Pozdrawiam
Piotrek

Tomek_Nie
23-04-2014, 04:47
czekaj az szlak je trafi :] a czy trudno wyjac caly torf ze swiereszczami i wlozyc nowy ? niemozesz troszke ruszyc glowa ?

ironkapela
23-04-2014, 04:47
Heh :) Wiec, na chlopski rozum. Skad w Twoim faunaboxie mial wziac sie wyleg swierszcza?? Jezeli sa to biale skaczace robaczki to najprawdopodobniej skoczogonki. Skoczogonki to darmowe sprzatacze terra. Nie sa one szkodliwe dla pajaka. Pozdro

wino
23-04-2014, 04:49
ironkapela fajnie to ujołes darmowe sprzatacze terra

a jak chesz posprzątac to poczekaj z 2-3 dni

S m i t h
23-04-2014, 04:50
To na pewno nie jest wylęg no bo jak święrscz był 2 dni temu to by sie jeszcze nie wykluły

Louis Cypherr
23-04-2014, 05:32
Jaja świerszcza inkubują się "trochę" dłużej, niż dwa dni niestety. :(
Jeśli to są świerszcze, to możliwe, że pochodzą od jakiejś samicy, którą włozyłeś jakieś 2 - 3 tyg. temu. Przed śmiercią mogła zdążyć złożyć kilka jajeczek. Poza tym jeśli to jest naprawdę wylęg, to nie widzę sensu wybijania go. Nie lepiej podhodować? ;)

bracie
23-04-2014, 05:40
Hm... hodowla nie bylaby zlym pomyslem pod warunkiem, ze udaloby misie jakos wylapac te poltoramilimetrowe malenstwa..

Pozdrawiam
Piotrek

Louis Cypherr
23-04-2014, 05:46
Poczekaj do jutra wieczora i wyłap Kędziora - będzie łatwiej. A stare włókno razem ze świerszczykami przełóż do innego pojemnika.

dario_terrarysta
23-04-2014, 08:40
zrób tak jak powiedział Louis Cypherr , jeśli są to naprawde i napewno świerszcze , bo jestli to "sprzątacze terra" to je tam zostaw :) .

bunio
23-04-2014, 08:43
miałem kiedyś też taki problem. Poradzono mi, albym przeniós pająka. Po wylince, kiedy jest słaby, swierszczyki mogły by go ponadgryzać. Przeniś pająka do nowego pudełka, a świerszcze choduj w tym. Chyba niebedzie problemu z przeprowadzką. Jak moja irminia miała roztocza, to około godzine po wylince była w nowym domku. Krzywda jej sie niestała ;)

Kross
23-04-2014, 09:31
no pewnie dawal jeszcze wczesniej swierszcze, mogla sie zadarzyc samiczka, ktora zniosla jaja.... sam mialem taki przypadek.

42d3e78f26a4b20d412==