PDA

Zobacz pełną wersję : B.emilia pokarm



pepito
23-04-2014, 08:30
Hej mam prośbę mam malutką emilie L1 od 2dni trzymam ją w pojemniczu takie mniejszy jak te na świerszcze ma tak na podłoże włukno i kawałek kokosa i nic tylko siedzi pod tym kokosem i siedzi wżucam wylęg świerszcza 1osbnika a ona chociaż większa ucieka niewiem czy to jest normalne bo jak kupiłem rosea to też była L1 (teraz L3)i ledwo wsadziłem do pudełka na mocz za ok.15minut wżuciłem mącznika większego od niej to odrazu żuciła się na niego.No i czy emilia L1 jest koloru brązowego(moja taka jest)bo na innych fotach widze że taka lekko czerwona.

Czym mam ją karmić aby jadła??i czy takie kolory to emilia??

z góry dzięki:)

LiErO
23-04-2014, 08:34
Według mnie podawanie żywego pokarmu pająką L1-L4 jest bez sensu ponieważ nie mają jeszcze jadu oczywiście starsze niż L4 też nie ale od L1-L4 nie powinno sie żywego pokarmu dawac tylko np. połowe mącznika młynarka i bedzie dobrez jak tak zrobiłem i zawsze wszystko wszamają moje pajączki i jest wszystko OK :D

dario_terrarysta
23-04-2014, 08:35
Emilia jak mała ma takie ubarwienie , co do jedzenia dla młodych polecam pinki lub mady (białe robaki dostępne w wędkarskim) . Może poprostu nie jest głodna to też może być przyczyna , brachypelmy lubią nie jeść :) .

Chomik
23-04-2014, 08:38
o.o Pająki L1-L4 nie maja jadu...? Dziwne.. karmie pająki od L1 żywym pokarmem, jakoś nigdy nic nie było.. :P Serio, wytłumacz to z tym jadem, bo możliwe że źle zrozumiałem.

dario_terrarysta
23-04-2014, 08:43
Jeśli mówisz ze do L4 mam karmić pajączka martwym pokarmem to sie mylisz . Moja Cambridgei , Irminia oraz Calceatum chociaz wszystkie są L4 oprócz Irmini bo L5 to jedzą sobie takie 3 tygodniowe świerszcze bez problemu , chociaż dałem tylko raz na prube , ale tak to daje całą żywą made i atak jest bezproblemowy wiec nie widze potrzeby zabijania pokarmu dla pajączków L3 do L4 , ale L1-L2 madzie poprostu uciąć główke i wrzucić , pamietając o tym ze za 2-3 dni trzeba usunąc resztki pokarmu , bo zaczyna to pleśnieć .

ketnip
23-04-2014, 09:09
ale mega LOL - buahaha pajaki do L4 nie maja jadu? - dobry jestes LiErO, a wracając do emilki prawdopodobnie szykuje sie do wylinki i nie chce jesć, albo poporstu nie chce jeść i tyle, ale raczej wylinka...:)

Atrax
23-04-2014, 09:32
"Według mnie podawanie żywego pokarmu pająką L1-L4 jest bez sensu ponieważ nie mają jeszcze jadu oczywiście starsze niż L4 też nie ale od L1-L4 nie powinno sie żywego pokarmu dawac tylko np. połowe mącznika młynarka i bedzie dobrez jak tak zrobiłem i zawsze wszystko wszamają moje pajączki i jest wszystko OK :D"

Bzduration sensation.


Pepito - FAQ przeczytaj. Jak nie je, to karm roznym rodzajem pokarmu.... a jak dalej nie je, to... a zreszta masz w FAQ :>

42d3e78f26a4b20d412==