PDA

Zobacz pełną wersję : Mam problem z pająkiem nadrzewnym irminia



PaulB
24-04-2014, 02:15
Moj problem z pająkiem Psalmopoeus Irminia wyglada następująco. Otóz pająk ten jest L3 znajduje sie w terra wielkosci pojemnika na mocz. Po 2 tygodniach zrobil sobie takie tunele z pajeczyny, ze w ogole (!) nie mam mozliwosci ogladania go. Czy pajaki nadrzewne sa taki malo interesujące? Czy moze terra jest za niskie? Przeszedl niedawno wylinke, wiec teraz sie na pewno nie kamufluje. Nie chce mu tego rozwalac... a tak bardzo chce popatrzec na tego slicznego pajaka nadrzewnego :)

Awikularia
24-04-2014, 02:39
Absolutnie zaden ptasznik nie jest nieinteresujacy! Jest to specyficzne hobby - trzeba sie pogodzic z charakterami naszych podopiecznych. To jest calkowicie naturalne, ze pająki nadrzewne, czy tez kopiace nory zrobia sobie predzej czy pozniej kryjowke, z ktorej beda wychodzic bardzo rzadko, a szczegolnie w nocy. Nic na to nie poradzisz.

Jezeli nie odpowiada ci Psalmopoeus irminia, to radzilabym go albo sprzedac, albo wymienic na pajaka naziemnego - np. Brachypelma emilia, Brachypelma smithi, jakas Grammostola... Te pajaki z reguly siedza na powierzchni.

PaulB
24-04-2014, 02:47
Dziekuje za odpowiedz...nie spodziewalem sie ze dostane ja tak szybko. Wlasnie sobie pomyslalem, ze gdybym pająka trzymam w bardziej zaciemnionym miejscu to moze nie musialby sobie robic takich tuneli ...bo patrzac na nie widze ze mają funkcje zaciemniającą (torf z pajęczyną) Poza tym ...z chęcią nabęde nowego pająka, tego nie oddam nikomu!!! Jakas Gramostola rosea, albo b.emilia (slyszales ze sa bardzo lagodne)

Awikularia
24-04-2014, 04:13
Czy wstawisz pajaka w naslonecznione, czy zaciemnione miejsce, nie zrobi mu roznicy. I tak wytworzy sobie kryjowke. Nie zmienisz tego.

Bziak
24-04-2014, 04:49
moj irminia od l3-l6 miala caly pojemnik zalepiony siecia i jej od 3 wylinki praktycznie nie widzialem :) dopiero jakis czas temu przelozylem ja do wiekszego pojemnika i widuje czesto ale to do czasu ;) irminia jest to bardzo ciekawy ptasznik jak kazdy....

cage
24-04-2014, 04:57
każdy pająk potrzebuje swojego schronienia robiąc sobie kryjówki. często własnie znajdują się one pod ziemią, nawet u gatunków nadrzewnych czy naziemnych, ja mam tak samo z moja irminia i platusem, siedzą tylko pod ziemią i wychodzą jedynie wieczorem.
W sumie możliwe że ja będzie miałwięcej przestrzeni to zrobi gniazdo na górze.
po co miałby teraz robić gniazdo przy otawrciu, jakbyś je niszczył przy każdym otiweraniu :/

Awikularia
leviatan - dlaczego napisaleście takie samo posty słowo w słowo ?!

smithimen
24-04-2014, 07:12
tez mnie to zastanawia :D:P

SPeCTeR
24-04-2014, 07:48
Jedna z moich ornat wczoraj przeszla wylinke z L7 na L8 pod ziemia. Nie ma na to reguly, tore pajaki beda kopac w podlozu ;>
PaulB jakbys chcial jakiegos pajaczka, mozesz sie odezwac :)

fibus13
24-04-2014, 10:26
To daj go do przezroczystego pojemnika.Wyobraź sobie one a naturze nie pozują i raczej nie lubia jak się je oglada :)) Pozdro

progor
24-04-2014, 10:58
Grammostola rosea to mój pierwszy pająk, ale jeśli necierpliwisz się fakteż, że pajak siedzi pod ziemią, pewnie także zirytuje Cie to że ta pajaki PRAWIE wogóle nie rosną.
mój ma półtora roku i jest wielkości czteromiesięcznego murinusa (nie będe go nawet porównywał do dorosłych już kembridżów w podobnym wieku).

także polecam smithi (ładny, pokojny, modelowy - lubi chodzić po wybiegu i rośnie spoko).

p.s. nie bój sie, kolejne stadium to nadrzewne, a z czasem przyjdzie Ci ochota na hodowanie terrarium z torfem i manie nadziei, że ten podziemny coś go włożył do środka rok temu jeszcze żyje :) (i wyobrażanie sobie jaki jets ładny)

Awikularia
24-04-2014, 11:08
Chrzanu, to ja napisalam. W ogole odpowiedzi te sa dziwne (poza tym ze sa to tylko i wylacznie moje slowa). Wątek zamiescilam w dziale "Serwis". Poczytaj sobie, nie bede tutaj kopiowac.

leviatan
24-04-2014, 12:33
yyyy? Co ja? Ja z tego co pamietam to napiasłem coś w stylu "Kup sobie smith'iego, ładny, spokojny, nie robi sieci" !!!!!! O co chodzi ?

Awikularia
24-04-2014, 13:24
No wlasnie o to, leviatan, hehe. Cos sie serwisowi pokrecilo :P:P:P.

Peter_frostax
24-04-2014, 13:56
Ja np uwarzam że to czy pajączek chowa się w gnieździe jest sprawą gustu zwierzaka. Podając za przykład moją samiczkę P.Murinus ,,red form" a mainowicie cały dzień spędza ona pozagniazdem wygrzewając się pod promiennikiem ciepła. Do kryjówki chowa się tylko wtedy gdy coś ją przestraszy(delikatne puknięcie). Lecz po kilku chwilach znowu się pojawia.

morda
24-04-2014, 14:52
Peter - tak nawet największy podniemne zobaczysz w dziń. Moja lividum tak wyłazi i grzeje się nieraz cały dzień.

42d3e78f26a4b20d412==