PDA

Zobacz pełną wersję : B. Vagans czy ona umiera ??



Glazik
26-04-2014, 08:13
witajcie mam B.Vagans (samica po L9) wylikinke przeszla okolo miesiaca temu. wrzucalem jej swierszcze jako pokarm to nawet nie reagowala na nie. kupilem mala myszke i ja podalem do zjedzenia. odrazu ja chwycila i zjadla(nie cala resztku usunolem). to bylo z czwartku na piatek. dzis pajak wyszedl z kryjowki ale jakos dziwnie sie zachowuje.
jak sie na niego dmuchnie to ma jakies drgawki. wsunelem pesete do niego, zlapal sie i zaraz poscil. wyladowal na plecach z wysokosci okolo1-1,5cm. nie mogl sie sam podnies. wiec postawilem ja na nogi. co chwile ma te drgawki. w terra panuje temp. 24-26 stopni a wilgotnosc wacha sie miedzy 60 a 70%.
co jej jest ??
prosze o info
pozdrawiam

Gufi
26-04-2014, 08:19
Było już kilka przypadków jak pająki zdychały po zjedzeniu myszki.Miały podobne obiawy jak twój pająk czyli drgawki i mała ruchliwosc.

smash
26-04-2014, 08:20
po gryzoniach czesto pajaki padaja wiec bym sie nie zdziwil jak by twoj tez padl i wiecej razy go przekrecaj ehhhh, daj mu spokuj i tak mu nie pomozesz EHHHHH

Glazik
26-04-2014, 08:33
przypadkowo go przekrecilem.
zlapal sie pesety i jak ja zabieralem to sie przekrecil na plecy.
szkoda mi tej samicy.
no coz zaden inny pajak nie dostanie odemnie myszki.
pozdro

SDY
26-04-2014, 09:02
No skutki podawania gryzoni... Byly juz takie przyapdaki, ale sadze ze gdyby zrobic statystyke na ile karmien mycha, ptasznik zdycha, wcale by nie bylo tego tak duzo...

_andros
26-04-2014, 09:11
jak ma drgawki to raczej (napewno) nie dawaj sobie nadziei bo jeden z moich ptaszników też miał drgawki i niestety padł. szkoda bo L9 to już podrośnięty

robert.p.
26-04-2014, 09:13
No nie wiem co to jest ze zdychaniem pająków po myszach,skąd taki pomysł?.Moje pająki zjadły setki malych myszek i osesków,i nigdy nic nie padło z tego powodu.Może to zależy skąd sie myszy bierze?Nie jest powiedziane ze w sklepach nie stosują naprzykład jakis srodków do niszczenia robactwa u gryzoni w klatkach.

Glazik
26-04-2014, 11:23
posluchajcie nie wiem czy to oznacza ze sie wylize ale zmienia sie jej zachowanie.
te drgawki ustepuja. jest cos takiego. siedzi nie ruchomo, po chwili jak sie chce przemiescic to robi tak niezdarnie jak by nie umiala chodzic. sa to szybkie ruchy i nie skoordynowane.
zobacze co bedzie rano inapewno tu napisze.
pozdrawiam i trzymajcie kciuki zeby sie wylizalal z tego
z gory dziekuje

Glazik
26-04-2014, 13:23
podkulila nogi.
to juz koniec ;((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( (((

smash
26-04-2014, 13:31
moze go przesuszyles

Glazik
26-04-2014, 14:14
smash watpie w to.
nigdy wilgotnosc nie spadla ponizej 60%
mam hydrometr w terrarium i pilnuje tego tak jak temperatury.

nie wiem co sie teraz dzieje. napierw podkulila nogi a teraz zaczyna je prostowac. tak wyglada jaby miala zamiar zyc :)
mam nadzieje ze tak bedzie. to byl moj pierwszy pajak w hodowli i mam sentymet do niego. z reszta nazwalem z moja narzeczona ja PIESZCZOSZKA bo jest tak pielegnowana.
wydaje mi sie ze to ta mysz jej zaszkodzila.
juztro rano napisze co sie stalo. mysle ze jak noc przezyje to da sobie rade.
pozdrawiam

Glazik
26-04-2014, 21:18
wstalem o 5 rano zeby zobaczyc co z pajaczkiem :(
niestety juz sie nie ruszala.
odeszla :(

ketnip
27-04-2014, 01:11
jak masz higrometr exoterra to raczej ci dobrze nie mierzy wilgotności...

SPeCTeR
27-04-2014, 03:13
Myszom na tych calych mysisch fermach, skad biora je zoologiki, sa podawane srodki odrobaczajace. Matka wraz z mlekiem przekazuje ta chemie mlodym, potem w jedzeniu przechodzi na pajaka i wiadomo, jak sie konczy. Takze jesli karmic myszami, to tylko ze swojej, lub sprawdzonej hodowli

Glazik
27-04-2014, 03:27
ketnip to jaki hydrometr proponujesz ??
badz jaki jest stopien niedokladnosci tego hydrometru z exoterra ???

morda
27-04-2014, 03:30
Po cholere higromter? Nie lepiej na oko, zaoszczędzisz 25zł :)

Glazik
27-04-2014, 03:36
morda moze i tak i zaoszczedze te 25zl.
na to zeby pajak mial dobrze to spokojnie moge i wydac 100zl
bardzo mi szkoda ze zmarla ta samiczka.
tym bardziej ze to byl moj pierwszy pajak a co wazniejsze kupilem go razem z moja nazeczona :)

ketnip
27-04-2014, 11:07
jak chcesz dobry to tylko elektroniczny - ale u brachypelm to moim zdaniem nie trzeba bo przecież one nie potrzebuja zbyt wysokiej wilgotności....

kibol90
28-04-2014, 08:17
czyli noworodków mysich tez nie dawac????I właściwie to czemu zdychajom od myszy?

42d3e78f26a4b20d412==