PDA

Zobacz pełną wersję : wasze doświadczenia "praktyczne z jadem":)



szaryprorok
27-04-2014, 22:36
witajcie,

chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was był ugryziony przez jakiegoś ptasznika i jak wyglądał przebieg-po ugrysieniu...jak bardzo bolało-w porównaniu do np. pszczoły (lub czegoś innego); jak bardzo spuchło?; czy doszło do komplikacji?; czy wylondowaliście w szpitalu:P ; interesują mnie wszelkie informacje zarówno dot groźnych gatunków jak i tych łagodnych i najłagodniejszych...

Ps. jeśli ktoś został mocno porażony włoskami wyczesanymi przez jakiś gatunek i to spowodowało jakieś duże efekty to też porszę napisać...


pps. chciałbym się też dowiedzieć czy jad ptasznia kumuluje się w organizmie-jak np. jad żmiji zygzakowatej? czyli w praktyce-czy jak cos raz mnie ugryzie -coś o słabym-nawet jadzie-np. smiti , avicularia versicolor-to czy jak po jakimś czasie ugryzie mnie drugi raz-czy oba ugryzienia skumulują się i dadzą większy i mocniejszy efekt....(co do tych żmiji-to podobno przy drugim ugryzieniu niedziała surowica:/...a skumulowany jad z dwóch ugryzie ń jest w stanie zabić psa-z tego co słyszałem)

dzięki z góry za odpowiedzi!!!!

Pozdrawiam:)

SławekS
28-04-2014, 00:39
poszukaj troche :)

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=60254&t=60254

szaryprorok
28-04-2014, 15:26
sorka-niewiedziałem że ktoś już o tym pisał-ale moze ktoś ma nowe....ugryzienia:)....

jeśli tak piszcie:P

z góry dzięki:)


Pozdrawiam:)

42d3e78f26a4b20d412==