PDA

Zobacz pełną wersję : Irminia Inwalida :/



odi100
30-04-2014, 10:05
Witam
Okolo 10 dni temu kupilem irminie L3. Jakos tydzien temu patrze do niej a ona nie ma 2 nog z jednej strony :| nastepnego dnia nie miala juz 3 :/ Teraz ma tylko jedna ostatnia noge. Nie ruszalem jej po tym ani nie dawalem jej jesc poniewaz zblizala sie do wylinki ktora wlasnie przechodzi ale juz widze ze odnuza jej nie odrosly no moze ze 2 mm z kazdego. Chyba odpadly jej zbyt blisko wylinki i nie zdazyly sie zregenerowac :[ Czy cos moge zrobic aby pajaka nie stresowac i aby przyspieszyc nastepna wylinke zeby odnuza odrosly a pajak przezyl? Przezyl ten tydzien bez nog to mam nadzieje ze sobie poradzi ale czy moge cos jeszcze zrobic?

morda
30-04-2014, 10:09
Jakim cudem jej nogi odpadały? Odgryzała sobie, jakiś świerszcz jej tam łaził?

Moja lividum sobie jedna z 7 nóg (ma teraz 6) odgryzła ale na tym skończyła.

TheMetal
30-04-2014, 10:12
Chill. Pająk porazdi cobie racej bez tych 2 czy 3 nóg. Nie zregennrują jej się odrazu, podejrzewam, że kilka wyl będziesz musiał odczekać zanim jej się w pełni zregenerują. Co do przyspieszenie wylinki to w zasadzie jeden sposób - dużo pokarmu + wyższa temperatura (z tym też tylko nie przesadzaj. I bądź dobrej nadzieji, na forum ktoś pisał że udało mu sie odratować geniculatę która straciła zęby jadowe podczas wylinki, ptaszniki to wbrew wszystkiemu twarde bestie ;]

Theraphos
30-04-2014, 10:13
może miała za małą wilgotność i poprostu sie "wykruszyła"?

odi100
30-04-2014, 10:18
Wilgotnosc ma wysoka napewno nie ma za sucho. Swierszcz jej nie mogl uszkodzic przynajmniej u mnie bo jej nie karmilem, poniewaz gosciu od ktorego go kupilem napisal mi ze zbliza sie wylinka i i tak nie bedzie jadla. Nie wiem moze sie uszkodzila podczas transportu bo niemam innego pomyslu :|

Vanaloon
30-04-2014, 11:21
Szybciej będzie linieć jak dużo będzie żryć :-PPP

Lockdown
30-04-2014, 23:39
Też prawda , ale nie do końca bo nie wiadomo czy sobie da rade... musiałbyś dac cos do jedzonka i oglądać czy zje , a jeżeli dany owad by po niej chodzil i moglby byc dla niej niebezpieczeństwem to odrazu go zabierasz.

odi100
02-06-2014, 05:29
:D
pajak wlasnie mial wylinke i wyszedl z nory ze wszytskimi odnuzami :)))) prawie nie widac ze ich nie mial sa minimalnie chudsze
czyli moze sobie poradzic nawet bez 3 nog wystarczy ze nie bedzie sie go meczylo i da mu spokuj

42d3e78f26a4b20d412==