PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można trzymać razem b. i a



BOATECZOWY
05-11-2011, 02:32
Opinie były podzielone więc nadal nie uzyskałem odpowiedzi czy można trzymać razem boa dusiciela i anolisa. Boa nie ma w swoim jadłospisie gadó i myślę że niepowinien na niego polować w dodatku staram się aby mój boas był zawsze syty. co wy na to napiszcie wasze opinie.

PS. Terra z boaskiem jest duże i anolis ma mnóstwo miejsca aby się schować i uciec. Z góry dzikuję za wszystkie odpowiedzi i życzę wszystkim Wesołych Świąt.

cromat
05-11-2011, 07:48
czlowieku pomysl przez chwile!!!!!!!JAk wpuscisz Anolisa do weza a waz bedzie glodny do Anolisa dulugo nie bedziesz mial!!!Zacznij myslec logicznie!!!!!!!!!

Wiesław Pyć
05-11-2011, 08:59
czesc
cromat ma racje poniewaz nie wiesz kiedy boa jest glodny(waz moze zjesc anolisa np. dzien przed karmieniem), a druga sprawa(pisales ze anolis bedzie mial gdzie uciec) to tak ze anolis w sasiedztwie weza bedzie zestresowany i nie bedzie mogl caly czas uciekac, w pewnym momencie nie zdazy uciec i bedzie "świetej pamieci jaszczurka". uwazam ze ta koegzystencja nie jest dobra
pozdr

Alicja
05-11-2011, 13:05
To tak jakby trzymać słonia z mrówką na dużym placu i mieć nadzieje, że mrówka przeżyje bo jest dużo miejsca. Nie wiem czy boa byłby zainteresowany posiłkiem z jaszczurki, pewno woli ssaki ale same gabaryty boa zagrażają anolisowi. Do tego dochodzi stres anolisa. Wiem, że niektórzy trzymają razem z dusicielami dorosłe legwany zielone.

dr Robert
06-11-2011, 12:44
Wiele jaszczurek ma silny lęk przed wężami. Mówiąc wprost "poroniony" pomysł.

Alicja
06-11-2011, 14:12
To prawda. Mam samicę agamy, która ma 35cm - próbuje ona zjeść wszystko nieważne jakiej wielkości. Nawet mojego szczura, który jest większy od niej próbuje skonsumować przez szybę jak łazi sobie(szczurzyca) po biurku :)
Jakiś czas temu był u mnie Kober ze swoim wężem (Lampropeltris) strasznie mała szcznurówka - nazywaliśmy go 'glista' taki był malutki. Coca (samica agamy) mogłaby teoretycznie bez problemu go pożreć. Pokazaliśmy go jej przez szybę a ona z nastroszoną brodą zaczeła się wycofywać ...pierwszy raz w życiu czegoś sie wystraszyła i był to maleńki wężyk.

PAwcIO
07-11-2011, 13:41
mnie tez sie wydaje ze to bardzo zly pomysl. nie stresuj tej biednej gadziny!!! a jak ja waz pozre to co powiesz? trudno pomylilem sie? jak ci nie zal tak lekkomyslnie ja narazac?!!

42d3e78f26a4b20d412==