PDA

Zobacz pełną wersję : roznazanie murinusow !! filmy, help



inux
01-05-2014, 12:31
witam, wlasnie dzisiaj chcialem rozmnozyc moje muriny,
samica L11 "spinifer",
samiec murin normalny L10, dorosly, napelnil sie tak z tydzien temu, wylinke mial prawie miesiac temu,
samica wylinke miala pod koniec lutego, 28luty chyba...
pod tym adresem znajdziecie filmy, z naszymi komentazami :P
niestety niewiem dlaczego ale niechca sie dymac :) najpierw samiec chcial, a samica nie, pozniej samica chciala a samiec nie , od paru godzin sa razem w akwarium takim wiekszym, rozmiar 18/33cm wys 24cm, jest to miejsce samicy, zrobila sobie troche pajeczyny w jednym miejscu,
samiec byl w mniejszym pojemniku w tym akwarium umieszczony, zeby sie poznaly ... i zaby popukaly sobie troche, ale niewiem o co chodzi, co proponujecie, bo teraz neichca sie rozmnazac, moze samica jest przed wylina, czy niewiem ...
tutaj sa filmy...
www.pai.net.pl/inux/muriny/ ale trzeba miec program real player, albo cos do plikow 3gp, tych z koma,
zlukajcie to, i powiedzcie co zrobic, narazie parka jest zamknieta w jedym akwarium ...

Theraphos
01-05-2014, 12:36
Musisz mieć cierpliwość. Najlepiej poczekajmy na odpowiedz kogoś kto rozmnażał murinusy.

Tomek_Nie
01-05-2014, 12:41
czasem murinusy rozpoczna ,,akcje " od razu po wpuszczeniu a czasem trzeba dlugo czekac i byc cierpliwym a jak samica niezaatakowala samca do tej pory to czekaj jeszcze .cos z tego bedzie. i ile samica ma ciala ? dawno po ostatniej wylince?

morda
01-05-2014, 13:47
Moja murinusy ledwie co się dotknęły to już zaczęły kopulować, u kumpla tak samo. Kokon był około 1,5 miesiąca po jednej, udanej kopulacji. Wyszło 77 maluchów. Niestety kolejne kokony cholera wzięła.

wienio
01-05-2014, 14:17
nakarm samice i wpuść do niej samca.

moje murinuski (usambara) siedzą już razem w terrarium ok miesiąca. Ona ma gniazdo po jednej stronie, on po drugiej i co noc do niej przychodzi:) czasami nawet widziałem że zamienili się gniazdami....

PS nie lepiej poszukać samca spinifera niż dopuszczać dwie odmiany barwne?

Awikularia
01-05-2014, 15:20
Z P. murinus jest tak, ze najlepiej jest wpuscic samca do terrarium samicy i zostawic je tam na 3-4 tygodnie. Samiec sobie zrobi gniazdo (albo bedzie siedzial z samica w jednym - tak jak u mnie) i bedzie z nia mieszkal. Kopulacje beda raczej w nocy. To taki typ pajakow... A tak na marginesie, ja tez bym poszukala samca takiej samej odmiany barwnej, jak samica. A jak sie koniecznie uperles rozmnazac wlasnie tak, to jezeli bedziesz mial mlode, nie pisze, ze sa "red form", tylko prawde...

PrzemekB
01-05-2014, 15:33
zebyś nam na rynek nie wpuścił nowej odmiany barwnej "spinibara" ;)

inux
02-05-2014, 17:10
ale to niebeda chyba hybrydy, tylko poprostu inna odmiana ... bo ta sama rodzina, prawie to samo,...
ok, wczoraj je wyjelem, ale ok, wloze je do jednego terra, ... balem sie ze sie zechlaja, bo one za spokojne to niesa... ale jak mowicie ze mozna zostawic to lux, kolega ostatnio rozmazal avi avi to wszystko lux poszlo, a u mnie jak zwykle jakies komplikacje :)

jeszcze raz zapytam, czy to beda z tego hybrydy, czy nie ???

pozdrawiam, i dzieki za odpowiedzi.

morda
03-05-2014, 12:47
To nie będą hybrydy. Łączysz jeden i tan sam gatunek - P. murinus.

Awikularia
05-05-2014, 04:20
Nie beda to hybrydy. Ale to bedzie tak, jakbys łączył owczarka niemieckiego czarnego podpalanego, i owczarka niemieckiego bialego. Nie beda czystego koloru, tylko urodza sie rozne.

42d3e78f26a4b20d412==