PDA

Zobacz pełną wersję : kto mi pomoze bym był wdzieczny



skqn
01-05-2014, 17:00
mam taki problem po wilince ale nie wiem czy zaraz czy dopiero puzniej na odwłoku zrobiła mi sie dziwna bańka i nie wiem co to w miejscu opuchlizny ma jak by wbite 2 kły taki małe punkciki i nie mam pojecia co mu jest i czym mam go ratowac doradzdzie mi cos postaram sie jutro załatwic fotki ale nie wiem czy mi sie to uda ale moze miał ktos podobny przypadek i bedize wiedział jak zareagowac z góry dzieki

pajaczek zachowuje sie całkiem normalnie nawet mu wczoraj ziemie zmieniałem to szalał jak cholera nie wiem narazie nie moge skołowac foto ale napiszcie cokolwiek na ten temat

Hajdi
01-05-2014, 17:51
mozesz powiedziec gdzie dokladnie na odwloku?

bo 2 kly na odwloku to kojarzy mi sie tylko z kedziolkami,a wiec niczym niezwyklym.

Matt_ns
02-05-2014, 00:53
Hmmm, tak patrze na profil i widze ze dopiero poczatek przygody z terrarystyka. Te 2 "kły" to narzady sluzace do snucia pajeczyny, jest to u kazdego pajaka.

ketnip
02-05-2014, 01:17
kolega zadawał juz to pytanie, nie wiem po co raz jeszcze? tylko ze w temacie było wczesniej ze chodzi o pajączka Chilobrachys huahini...

ketnip
02-05-2014, 01:18
najlepiej jak bys dał fotke

skqn
02-05-2014, 02:01
NO WCZAS ZA DAWAŁEM TO PYTANIE I NIKT MI ŁASKAWIE NIE ODPOWIEDZIAŁ A CO WY MYSLICIE ZE JA JESTEM TOKI ***** I NIE WIEM JAK WYGLADAJA NARZDY DO SNUCIA PAJECZYN TO JEST CAŁKIEM CO INNEGO ON MA BAŃKE NA ODWŁOKU SAMIEC JEST PO L 10 ALE BAŃKA NIE JEST TAKA WIELKA MA OKOŁO POŁ CM JAK BY KTO WIEDZIAŁ ALBO MIAŁ PODOBNY PRZYPADEK ODPISZCIE

morda
02-05-2014, 02:18
Wiesz co miałeś dać fotkę a nie robić kolejny raz ten sam wątek.

Zrób wreszcie tą fotę i ją daj, jak nie to zamykam wątek.

skqn
02-05-2014, 02:52
ale nie mam aparatu powiedziałem jak skołuje to dam foto ale nie mam i dlatego sie pytam jak ktos zna na to odpowiedz niech odpisz a jak dam rade załatwie fotke

Befsztyk
02-05-2014, 03:18
A ja się nie doszukałem w jego profilu niczego, co by świadczyło, że dopiero zaczyna przygodę z terrarystyką... No chyba, że coś zmienił po Twoim poście ;]

Befsztyk
02-05-2014, 03:20
Pisanie wielkimi literami jest w necie powszechnie uważane za bardzo niegrzeczne... Zapoznaj się z netykietą... No i mógłbyś używać interpunkcji... :/
Co do bańki, to bez zdjęcia nic się nie wymyśli. Nawet jak ktoś miał coś podobnego, to nie będzie pewny, czy Tobie na pewno chodzi o to samo, a przecież nie ma sensu strzelać.

morda
02-05-2014, 03:37
Po takim opisie mogłeś zobaczyc wszystko. Mogły to być kądziołki albo i nawet płucotchawki. Bez zdjęcia nie da rady.
Jak pająk się zachowuje normlanie to zapewne to nic poważnego... no chyba, że to rak.

skqn
02-05-2014, 04:31
ok co ja sie postaram załatwic fotki narazie dzieki

SławekS
02-05-2014, 08:27
Może to coś takiego jak na zdjęciu?
http://abdul7.fm.interia.pl/blondi%20samica.jpg

skqn
03-05-2014, 00:50
no to jest cos podobnego tylko to nie ma przebite tylko w tym miejscu ma bańke no ale dokładnie ma w takim samym miejscu to co to moze byc pomocy

SławekS
03-05-2014, 11:47
Po prostu pająk podczas wylinki (albo tuż przed wylinką ) miał za sucho i stara wylinka schodząc przyschła i zdarła mową (a przynajmniej jej wierzchnią warstwę). Jeżeli nie pękło do tej pory to pająkowi nic nie będzie a po 1-2 wylinkach nie pozostanie po tym ślad

druga przyczyną może być wada genetyczna ale raczej wątpię

p.s. nie radze kombinować z metodami w stylu smarowanie tego maścią , wazeliną, krowim łajnem czy przebijanie szpilką bo jeżeli "to " pęknie to pająk się wykrwawi/wylimfi w ciągu kilku godzin


To są tylko moje "bzdury" więc jeśli ktoś ma lepsze wytłumaczenie niech pisze

skqn
03-05-2014, 13:57
nie no dzieki za przynajmniej jedna konkretna odpowiedz wielkie dzieki pozdro sławek

42d3e78f26a4b20d412==