PDA

Zobacz pełną wersję : problem z pandinus imperator



czayka
02-05-2014, 12:10
witam
15-06-05 kupiłam skorpiona dałam mu świerszcza, ale on go ignorował do wczorajszego wieczora potem go zabił, łaził z nim w szczypcach, w końcu go wyrzucił.dziś rano mu go zabrałam bo go nie jadł. aha i jeszcze sie drapie po brzuszku i szczypcami po głowie.czy coś mu dolega?
pomocy to mój pierwszy skorpion

pozdrawiam

docxp
02-05-2014, 13:28
Może drapie się po głowie i się zastanawia gdzie ten świerszcz co go tam zostawił. Nie martw się skorpy lubią sobie robiś głodówki. A jesli chodzi o drapanie to może się myje.

Kuklik1
02-05-2014, 13:53
Zapewnij tylko odpowiednie warunki:
- wilgotnośc (70-90%)
- temp. 22-30 stopni C
- dostęp do czystej wody (w miseczce)

Narazie nie podawaj mu jedzenia (jeżeli jest starszy), bo pewnie i tak narazie nie bedzie jadł.
Daj mu coś dopiero za kilka dni lub tygodni.
Zapewnij mu kilka kryjówek i nie stresuj go za bardzo.
Nie dziw się jeżeli nie będzie przez cały dzień chodził po terrarium, bo to nocne zwierzęta.
Nie sprawdzaj co kilka godzin czy nadal żyje, bo przez cały czas siedzi w jednym miejscu. :D

Pozdrawiam,
Łukasz

czayka
03-05-2014, 08:46
dzięki

z tym drapaniem to przestraszyłam się że to jakieś pasożyty, a z czyszczeniem byłby problem bo to straszny agresor. o warunki zadbałam wcześniej.nie musze sprawdzać czy żyje bo praktycznie cały czas się porusza:)) i chyba jest dość dorosły bo ma ok. 15 cm i czerwono-brązowy kolec (telson?).

pozdrawiam i dziękuje Kinga

42d3e78f26a4b20d412==