PDA

Zobacz pełną wersję : ...roztocza:/



kmietek
02-05-2014, 15:09
dzis po pryjezdzie do domu spotkała mnie niemiła niespodzankaz roztoczami:/studiuje wiec w domku ejstem co tydzien....w poprzedni weekend było wszystko ok, nie widziałem sladu roztoczy u zadnego z pajaczków....dzis przyjezdzam, zagladam do mojej ornaty a ona martwa a na niej masa roztoczy:/ehhh...wygladała na samice ,była L6, slicznie wybarwiona 4 cm ciła i 11 cm z nogami....szkoda mi pajączka:(:(
jak to mozliwe ze w tydzien czasu zrobiła sie taka chmara roztoczy, jak temu zapobiec na przyszłosc.....??
oczywiscie zadnychr esztek jedoznka u niej nie było...
pozdraiwam

kmietek
02-05-2014, 15:11
hmm...czy to roztocz nie ejstem pewnien, były to takie maluskie białe robaczki:/

Matt_ns
02-05-2014, 23:43
Twoja ornata nie zdechla z powodu roztoczy a te robaczki ktore po niej chodzily to ostatnie ogniwo ukladu pokarmowego ktore rozklada martwa materie organiczna. Cykl rozwojowy roztoczy trwa 7 dni wiec na twojej ornacie moglo byc ich niewiele, napewno nie zaszkodzily by pajakowi w tak duzym stopniu. Jakis inny czynnik wplynol na to iz zdechla, moze komus spadlo pudelko z nia ?

popekjr
03-05-2014, 03:16
tez uwazam ze to nie roztocza zabily pajaka, a to co oblazlo pajaka to roztocza ktore obsiadaja to co martwe. tak kiedys mi ktos madry napisal, ze jest tez taki rodzaj roztoczy ktore zywia sie padlina. i tak jest bo mam pelno tych roztoczy w terrarium a na pajakach nieczego nie widze. chyba musze wymienic podloze na chips kokosowy podobno nie bedzie na tym roztoczy.

Atrax
03-05-2014, 03:52
Mozliwe, ze sie przesuszyla... albo po prostu padla z innego powodu. Roztocza wykonaly jedynie "roboty sanitarne"

kmietek
03-05-2014, 05:44
wiec najwyrazniej musaiła pasc z innego powodu:/

CRIMSON
04-05-2014, 06:38
Nie za duża wilgotność

maka
07-05-2014, 05:13
ja mam wlokno kokosowe i tez pojawily sie roztocza,ale moja kędziorka (L9) wszystko oplotła pajeczynka odgradzajac sie od tych roztoczy,widac ze ich raczej nie lubi!!!
nawet wiem z kim przyszly--ze swierszczami ze sklepu.............
i co teraz mam zrobic z nimi- zostawic tak -czy je jekos zniszczyc???
pajeczyca nie daje sie przeniesc do innego pojemnika ,chowa sie tak, ze nie da rady jej wyjac...........moze jakas rada........plisssss!

Norek
09-05-2014, 06:02
to co lubie. na siłe :D

42d3e78f26a4b20d412==