PDA

Zobacz pełną wersję : czy ktoś hoduje w polsce tarantule? nie ptaszniki .



michaśśś
05-05-2014, 15:30
poszukuje kogos kto hoduje tarantule ponieważ chciałbym jakąś nabyć a ptaszniki juz mam wiec chciałbym jakiegosinnego pajaka teraz dla odmiany ,

S m i t h
05-05-2014, 15:46
W południowo-wschodniej polsce zyje (zyła) tarantula ukraińska. A jeśli chcesz innego pająka to złap se kątnika robi fajne domki :)

michaśśś
06-05-2014, 02:22
a jak wyglada kotnik ????? bo mnie on wczesniej nie interesował

morda
06-05-2014, 02:24
Wpisz w Google Tegenaria domestica.

MaCbo
06-05-2014, 06:18
a czym się różni tegenaria domestica od tegenaria atrica?
Czy to dwie wymienne nazwy?

Theraphos
06-05-2014, 06:31
Ale chodzi ci o czarne wdowy czy co?

Louis Cypherr
06-05-2014, 09:16
Chodzi mu o Tarantule - przecież napisał.

docxp
06-05-2014, 13:17
Wtrące się do tematu. Skoro już padło słowa czarna wdowa, to czy ma ktoś na sprzedaż jakiegoś Latrodectusa oprócz hesperusów? najlepeij maluchy w liczbie 4 sztuk.

Theraphos
06-05-2014, 13:20
docxp nie sądze żeby ktokowlwiek powiedział na forum że ma do sprzedania wdowe bo jest to zabronione (tak słyszałem) jak coś to musisz pogadać z ludzmi i dopiero na privie umówić sie dokładnie...
Swoją drogą to ktoś kiedyś dawał na forum fotki wdówek...

Theraphos
06-05-2014, 13:21
zapomniałem dodac że mój znajomy kiedyś kupił kilka z pod lady...

michaśśś
06-05-2014, 13:41
czarne wdowy to ja mam a chodzi mi o tarantule

michaśśś
06-05-2014, 13:49
docxp my tylko mamy wdówki chyba :(((( a jak twoje zyja? kiedy wpadne to zobacze czy wieksze od moich heh

Nevermore
06-05-2014, 14:38
theraphos....malo razy ktos oglaszal ze ma wdowki......zabronione sa tylko gatunku smiertelnie jadowite a nie wszystkie wdowki sa smiertelne....

Theraphos
06-05-2014, 14:41
wszystkie pajaki są jadowite tylko niektóre mniej a niektóre bardziej:]
Podejrzewam że docxp chodziło o te bardziej jadowite :D:P

docxp
06-05-2014, 14:45
Tak jak mówi Nevermore, zabroniony jest tylko Latrodectus mactans, najjadowitszy spośród wdów, natomiast niedawno widziałem samicę Latrodectus hesperus(ten gatunek posiadam) wystawioną na allegro i po dodaniu odpowiedniej notki dla adminów aukcja dotrwała do końca. Jeśli jednak ktoś boi się opinii publicznej to proszę na priv, maila czy gg. Jeżeli chodzi o wdowy to poniżej 1% ukąszonych umiera i to dlatego,że byli uczuleni na jad lub mieszkali na dziurze zabitej dechami, tzn. bez lekarza. Pacjent będący silną osobą dochodzi do siebie bardzo szybko. Surowice są podawane tylko w tragicznych przypadkach. Normalnie osobom ukąszonym podaje się leki zwiotczające mięsni, abu wskutek skurczów mięśni klatki piersiowe i brzucha nie udusili się. Jak ktoś chce więcej info o tym pięknym i niesłusznie osądzonym gatunku niech się zgłosi.

docxp
06-05-2014, 14:49
Oczywiście, że wszystkie czarne wdowy posiadają silny jad. Lecz podobają mi się z innych powodów. Tryzmanie zwierząt tylko dlatego, że mają silny jad jest fdla mnie głupotą. Jak pisałem interesuje mnie każdy gat wdów(oprócz hesperusów, które posiada) niezależnie od tego czy to będzie odmiana mnie jczy bardziej jadowita. I nie mówcie, że kierują mną płytkie powody. To samo w takim razie powinno się mówić o posiadaczach Haplopelm, Poecilotherii i innych bardzo jadowitych, agresywnych i jadowitych pająków. A wdówki są tylko jadowite.

Theraphos
06-05-2014, 14:50
Rozumiem rozumiem, ale widze że posiadasz Latrodectus hesperus i podejrzewam że chiał byś jakiegoś bardziej jadowitego czyli zabronionego i do tego kierował sie mój post.

Theraphos
06-05-2014, 14:56
Oczywiście, że wszystkie czarne wdowy posiadają silny jad. Lecz podobają mi się z innych powodów. Tryzmanie zwierząt tylko dlatego, że mają silny jad jest fdla mnie głupotą. Jak pisałem interesuje mnie każdy gat wdów(oprócz hesperusów, które posiada) niezależnie od tego czy to będzie odmiana mnie jczy bardziej jadowita. I nie mówcie, że kierują mną płytkie powody. To samo w takim razie powinno się mówić o posiadaczach Haplopelm, Poecilotherii i innych bardzo jadowitych, agresywnych i jadowitych pająków. A wdówki są tylko jadowite.
Czyli posiadasz ten najbardziej popularny a chciał bys jakiś zabroniony i bardziej jadowity...
I napisałem że nie znajdziesz nikogo kto ogłosi ze ma na sprzedaż jakiegoś osobnika Hesperusa...

PS koncze na dzisiaj bo już późna godzina a jutro trza wstać o 6:30 :/ <zgroza>
Jak coś to wal na priv to pogadamy o wdówkach:D

tomek125
06-05-2014, 15:03
dobra, a co z tymi tarantulami??

docxp
07-05-2014, 00:02
Dobra, to mój ostatni post tutaj. Jak mówiłem nie chodzi mi o jadowitszy tylko INNY gatunek wdów. Może to być bishopi, variolus, geometricus z USA czy jakikolwiek inny. Wracajmy do tarantul Przepraszam za zaburzenie teatu właściwego.

michaśśś
07-05-2014, 03:55
a ja bym chciał mieć jakiszajebiscie niebezpieczny gatunek wdów bo mnie to kręci chociaz te co mam tez sa fajne ale powróćmy do tematu tarantuli

michaśśś
07-05-2014, 04:03
powróćmy to tematu tarantul heh wdowy docxp ma takie jak ja heh z jednego kokonu chyba , fajne zwierzatka a że jadowite to inna sprawa

42d3e78f26a4b20d412==