PDA

Zobacz pełną wersję : Terrarium praktyczne wyposażenie



filipps
07-05-2014, 07:21
Witam jak możecie opiszcie mi jakie jest najpraktyczniejsze wyposażenie terrarium.
Chce uniknąć takich błędów jakie popełniłem z moim myśliwym z trynidadu.
(Wsadziłem kawałki długich bambusów po dwóch miesiącu oblazły jakąś czarną pleśnią – mój błąd polegał chyba na tym że stykały się z wilgotnym torfem.) Oglądałem różne terraria co powiecie na jakieś rośliny czy trudne są w utrzymaniu, jak zachowują się ścianki ze styropianu pod wpływem wilgoci. Jak możecie napiszcie ciekawe wyposażenie dla 3 grup pająków (nadrzewne, naziemne, podziemne). Chce tak zrobić terrarium aby nie denerwować ciągle moich pupili. Dzięki z góry !!!

Theraphos
07-05-2014, 07:30
Nie zmaczaj całego torfu zostaw 2/3 suche i tam staraj sie układać takie rzeczy jak kokos...
Dobrym rozwiązaniem bedzie miseczka z wodą a torf tylko tak leciutko zwilżony od czasu do czasu.
Jeżlei chcesz miec łądne scianki i pozyteczne to albo obłóż je korzą drzewną, korkiem prasowanym. Możesz też ŁAdnie wyrzeźbiony styropian obłożyc zaprawą atlas z pigmentem.
Niekoneicznie splesniały bo były na wilgotnym ale napewno sie to przyczyniło ale mozliwe że miałeś za małą wentylacje, i o wentylacji musisz chyba najbardziej pamietać.

Dla podziemnych to dużoooo torfu i tyle.

Dla naziemnych jakas kryjówka (kokos, fajnie ułozona kora drzewna), sztuczna roślinka lub zywa ale szybko ulegnie zniszczeniu wiec odradzam.

Dla nadrzewnych to zalezy od wielkości. Roslinka wisząca, Jakoś fajnie wkomponowane bambusy. Jest wiele mozliwości.

sebooz
08-05-2014, 05:07
jeśli chodzi o kore drzewną to w jaki sposob ją zabezpieczyć??
pytam w zwiazku z terra dla cambridgei, chcial bym zeby miala jak najlepiej i jak najladniej, myslalem o wylozeniu terra korą brzozową ale zastanawia mnie czy jak ją puszczę od góry do dołu to czy przy zetknięciu z torfem ona mi nie przypleśnieje od dołu :/

Dręczy mnie też jeszcze takie pytanko czy jak przykleję ją do scianek terra (mam je zrobione z sklejki polakierowanej lakierem wodnym (sprawdzone i dziala juz od wielu miesięcy, nie przeszkadza pająkom) to czy w miejscu pomiędzy korą a scianką nie będzie zbierała się wilgoć i czy nie przypleśnieje?? bo głupio by mi było później wszystko rwać drapać i lakierować od nowa.

Co do terra dla naziemnego to czy macie jakieś pomysly z czego mozna zrobić scianki w terra??

42d3e78f26a4b20d412==