PDA

Zobacz pełną wersję : Systematyka Phormictopus sp...



pol
08-05-2014, 03:08
witam, nie wiem czy zauważyliście ze w naszym kraju wsrod terrarystow wystepuja tylko P platus i P cancerides

Kupowalem jakis czas temu P cancerides, umawialem sie @ i kiedy go zobaczylem okazalo sie ze to slicznie, ciemnozloto polyskujacy na karapaksie i udach pajaczek, wiem kategorycznie nie P cancerides, zbyt ciemny jest tez polysk jak na P platus
przeszukalem wiele stron z Phormictopusami i dochodze do wniosku ze to P nesiotes(fotka w zał)

Dalej...wg wielu zdjęć na wg mnie dobrych stronach w sieci P cancerides cancerides nie ma wcale tak bardzo violetowego połysku... na innych równie dobrych ma
Ale jest też P attrichomatus który wygląda identycznie, jak to qrcze z nimi jest, wie ktoś dokladnie...
myśle ze nie, bo skąd

ale napiszcie co o tym sadzicie?
dajcie fotke jakiejs wielkiej samicy P platus dla porównania z moim domniemanym P nesiotes!!

Baku
08-05-2014, 04:57
a coto wogule za konstrukcja P cancerides cancerides

morda
08-05-2014, 07:37
Są 3 podgatunki canceridesa.

Mnie zaintrygowała inna rzecz w Platnicku - występowanie canceridesa "West Indies to Brazil". Jak mam to rozumieć? Trochę zdębiałem jak to zobaczyłem :P

Baku
08-05-2014, 07:46
hehehhe błąd ;] mozna na arachno napisać o tym ;]

pol
09-05-2014, 01:43
tak baku, powinienem napisac P c cancerides, ty i ja wiemy ale czy wszyscy tutaj
studiuja ew tak dokladnie zglebiaja ta wiedze? chyba nie
i je tez nie chcial bym przefachowych wypowiedzi czytac w jezyku skrotow

w kazdym razie napisz co sadzisz o tych Phormictop[usach, wszystkie złotawe to platusy, wszystie violetowe to canceridesy??

pozdrawiam Paweł

42d3e78f26a4b20d412==