PDA

Zobacz pełną wersję : Jak pomóc wylince pajączkowi dorosłej samice



robert73
09-05-2014, 08:42
Witam mam dorosłą samiczke Eupalaestrus campestratus wczoraj o godz 16 rozpoczeła wylinke najpierw była ozywiona tkała siec potem sie połozyła zaraz na plecy tak leżała do 23 i zaczeła pekać jej stara skóra, dziś rano po nocy pająk już jest na nogach ale cały czas przylega do niego tak jakby od spodu wylinka chodzi z nim prawie cały czas tak jakby chciała go z rzucić ale nie moze tego zrobić co zrobić może oderwac go albo nie wiem czekać dalej aż sam odpadnie boje się żeby nie padła

wrobel_16
09-05-2014, 08:59
po której ona jest wylince?????????
napewno nie odrywaj tego na sile
zwieksz wilgotnosc i narazie czekaj az odmieknie i byc moze samo sie odklei

kak
09-05-2014, 09:27
E.
Ja w takich przypadkach przytrzymuję wylinkę i schodzi do końca, ew. polewam trochę wodą i jeszcze raz.
pozdro

robert73
09-05-2014, 11:33
Witam
wszystko sie wyjaśniło wylinka zeszła ale nie ma prawej tylniej nogi (ostatniej) a co do pytania po której jest wylince to niewiem kupiłem ją jak była już dorosła więc nie mam pojecia a gość też nie wiedział mam nadzieje że nie padnie przez tą noge.Dzieki za odpowiedzi.

Vanaloon
10-05-2014, 13:41
Przez nogę nie padnie, a przy kolejnej wylince ( choć nieco chuda ) odrośnie... Staraj się utrzymywać większą wilgotnosć, gdyż takie problemy mogą występować właśnie z tej przyczyny

dario_terrarysta
10-05-2014, 15:23
Ludzie pamietajcie - WILGOTNOŚĆ to jest podstawa - lepiej mieć wiekszą niż ma być "pustynia" . Mi jakoś zawsze ślicznie i pięknie linieje (odpukać) . To będzie na tyle ;) .

przemek_lewy
10-05-2014, 17:18
co do pustyni to tez mam zastrzezenia bo zalezy od gat murinus to by ci odrazu padl:] a robert masz szczescie ogromne ze przy takiej wilgotnosci pajak stracil tylko jedna noge, zobaczysz 3 wylinki i nie bedziesz mogl sie dopatrzec roznicy, tylko pamietaj zeby to karmic:]

robert73
11-05-2014, 11:20
Ok dzięki wszystkim za odpowiedzi napewno dostosuje się do rad to mój pierwszy pajączek tak że mogłem popełnić pewne błędy ale już powinno być wszystko dobrze.
Jeszcze raz dzięki wszystkim

42d3e78f26a4b20d412==