PDA

Zobacz pełną wersję : irminia a cambridgei - wielkość



bunio
12-05-2014, 11:18
Czołem :D mam Irminie i cambridgei. ponoć irminia jest teraz po 8, a cambridgei bankowo po 7 wylince. Pająki są tej samej wielkości. Wnioskuje więc, że Irminia jest jednak tak jak cambridgei po 7 wylince :)
Czy może robie błąd, bo tak to już jest u tych pajączków, że irminie, choć starsze od cambridgei, są mniejsze ??

Befsztyk
12-05-2014, 12:21
Kambridże są bardzo żarłoczne i szybko rosną, więc nie ma nic dziwnego w tym, że "młodszy" cambridgei jest tych samych rozmiarów co "starsza" irminia. Ponadto nie zapominaj, że irminia jest "docelowo" sporo mniejszym ptasznikiem...
To tak odnośnie gatunków, a poza tym wielkość ptaszników po poszczególnych wylinkach jest cechą indywidualną.

_andros
12-05-2014, 13:13
właśnie, każdy pająk jest inny i nie można mówić że jak jest np. L7 to będzie miał np. dokładnie 4cm ciała

ziu
12-05-2014, 13:24
nie da sie jednoznacznie ztwierdzic ktory jest po ktorej ;] kazdy pajak to rzecz inwidualna to tak jak by powiedziec a ten kowalski jest schabem 2 na 2 a ten jego brat taki maly ledwo 160 w kapeluszu ;-) a dlaczego bo mama pakowala szame w starszego kowalskiego a mlodszy byl niejadkiem. Chyba najprostsze porownanie ;] chodz glupie.

tak samo z pajakami nawet karmiac je tak samo i z tego samego wylegu i nie beda one rowne bo kazdy jest inny :-)


Pzdr

bunio
12-05-2014, 14:09
:D Fajne wypowiedzi, dzięki :)
Befsztyk napisał: "Ponadto nie zapominaj, że irminia jest "docelowo" sporo mniejszym ptasznikiem..." - z opisu pająków wynika, ze nie za bardzo się różnią wielkością.
No ale macie racje. Faktycznie, cambridgei żre jak szalony, irminia bardziej dba o figurę ;) Zapytałem to, bo pająki, gdyby nie kolory, byłyby niemalże identyczne ;)

morda
12-05-2014, 14:15
Irminia jest mniejsza. Co do wielkości tak nie można rozpatrywać... widywałem vaganse po 5 wielkości kędziora po 3 i odwrotnie.... cuda się z tym dzieją. Każdy i tak rośnie inaczej.

michaśśś
12-05-2014, 22:30
wielkość pajaków zależy od gatunku jedne np po L6 sa bardzo duze inne są bardzo małe

dario_terrarysta
13-05-2014, 05:10
No nie wiem czy róznica nie jest taka duża - Irminia dorasta do 4,5-5 cm ciałka a Cambridgei do 7 - chodź nie jest to reguła .

bunio
13-05-2014, 10:11
faktycznie, pogmatfało mi sie. Cambridgei jest większy :D Tak mi sie przeczytało;) Dzięki za odpowidzi;) Zresztą fakt, każdy pająk rośnie inaczej ;)

42d3e78f26a4b20d412==