PDA

Zobacz pełną wersję : Chroma ? Irmina? Geniculata?



karen
13-05-2014, 16:17
Planuję zakup pająka. Posiadam już ptasznika tygrysiego, jest spoko ale nie dostarcza mi oczekiwanych emocji. Praktycznie cały czas siedzi w jednym miejscu, tylko w nocy trochę się rusza. Polowania są mało efektowne.
Więc doradźcie mi którego pająka z tych 3 wymienionych w tytule wybrać. Podawajcie plusy i minusy pod względem :
-->ruchliwości
-->efektywności ataku
-->całokształt
Z góry dzięki.

Marx
13-05-2014, 16:41
irminia --> caloksztalt

odi100
13-05-2014, 16:44
moja irminia nie jest zbyt ruchliwa siedzi caly czas w jednym miejscu ale moze dlatego ze nie ma 3 nog :| :/ :[

Marx
13-05-2014, 16:45
hehehhe:D i Ty sie jeszcze dziwisz, a Ty bylbys ruchliwy bez 2 nog i jednej reki?:D

kak
13-05-2014, 17:26
A więc
Chromka wygrywa pod względem aktywności, bo Irminia z reguly siedzi w swoim "kominie" albo "tunelu", zalezy co zbuduje.
Genia siedzi w miejscu :)
Irminia ma tę wadę, że często nie będziesz jej widzieć (na wierzchu).

Wszystkie 3 pająki jedzą dobrze, co do ataku, zalezy od ofiary, moja chromka jest bardzo skoczna przy lotnym pokarmie, co do geni powiedziec nie mogę nic, bo karmię ją tylko mączniakami, więc zwyczajnie atakuje jak kędzior.
Irminia hm też w dużej mierze dostaje mączniaki, muchą nie była zainteresowana :|

Z całokształtu wziąłbym chromkę lub irminię, genia nie jest tak ładna, ale cenowo jest jak za darmo, więc możesz kupić jako gratis sobie ;P

robert.p.
13-05-2014, 19:08
spraw sobie chomika,on dostarcza emocji.Szczególnie jak wyposazy się go w odpowiednie akcesoria-przypinane ostrza do wypruwania bebechów z innych chomików(i myszy-nie zapominajmy o myszach)
:D:D:D:D:D:D

ir3k
14-05-2014, 01:25
Piszesz ze masz ptasznika tygrysiego, czym go karmisz ??? Zapewne pinkami, badz mączniakami. Zmien rodzaj pokarmu muchy, swierszcze. Są bardziej ruchliwe, pajączek musi sie namęczyć rzeby zdobyc pokarm, przez co bedzie bardziej aktywny, ruchliwy, może ma to wpływ na agresywność. U mnie było podobie tak jak opsuje. Karmiłem pajaki maczniakami i pinkami, zero atrakcji, zmieniełem tylko pokarm na swierszcze, od razu sie rozruszały, teraz mam kilka agresorów atakujacych wszystko co pojawi sie na ich terenie :D a polowania sa naprawde ciekawe :p polecam spróbować.

daf
14-05-2014, 01:29
Chromka albo irminia. Raczej chromka lepsza, częściej będziesz musiał za nią ganiać.

Glazik
14-05-2014, 01:32
posiadam sporo pajakow i karzdy z nich jest dosc efektowny co do ataku :)
jedynie te L1 karmie pinkami chodz czasami jak znajde w swojej hodowli bardzo malego swierszcza to tez im podaje. odrazu sie zucaja :)
te L3-5 to swierszcze, muchy i czasami bialy robak idzie jako pokarm :)
nie narzekam na ich ruchliwosc :)
raz jak podalem swierszcza Psalmopeus Cambridgei L3 to po pojemniku biekal za nim jak poparzony :D
pozdrawiam

michaśśś
14-05-2014, 02:39
to moze wdowę chcesz odemnie kupić? heh żartuje bo nie soprzedaje swoich pająków

KaMiL_15
14-05-2014, 03:16
chromka jest piekna - czesto widac ja jak łazi po pojemniku i fajnnie rzuca sie na zarcie.

Lockdown
14-05-2014, 04:05
Jeżeli chcesz nadrzewnego to Irminia ;p innego wyboru nie masz :)
A jeśli z tych trzech to wybrałbym chyba Geniculatke ;)

wh6fxe
14-05-2014, 05:12
a czego ty oczekujesz po pajakach?? wszystkie pajaki sa STOSUNKOWO malo ruchliwe:/
moja rada : kup sobie psa lub kota:)

Tepez
14-05-2014, 06:06
Chroma - bardzo aktywna, często chodzi i zalepia coś, dość szybka, czasami jej odwala i fajnie atakuje.
Irmina - (moja) szybka, dobre ma ataki na jedzenie, nawet na mączniki (żywe).
Cambridgei tez może być ale z takim charakterkiem jak mój odradzam - lepiej weź murinusa :P

Syku
14-05-2014, 06:31
wszystkie te pajaki sa wyjatkowe i kazdy z nich jest ciekawy na swoj sposob

morda
14-05-2014, 06:33
Chcesz mieć wrażenia - to kup Haplopelmę jakąś... Tyle, że z nia nie ma zabawy i trzeba uważać.

ziu
14-05-2014, 12:04
ja dzis kupilem dwie male chromki ;-) L1 jak narazie ztwierdzam ze sa cudne z wygladu ;] i te pajeczyny ala murinus supper.


Irminia maly diabel, musisz uwazac zeby nie zwiala, czesto pod ziemia siedzi jako maluch i podrostek, wiec przygotuj sie jak by to byl pajak podziemny, Jak trafisz agresora bedziesz mial DUZO WRAZEN!! ;-) Psalmopoeusy potrafia byd dosc wredne.

gieni nie mam chodz jest ladna.

Pozdrawiam.

CRIMSON
14-05-2014, 13:20
Zrób jak radzi robert .p. albo pooglądaj sobie happy three friends

Befsztyk
14-05-2014, 17:16
Też mam małe chromki - 4 dni temu podrosły do L2 :))) Są przepiękne. Zdecydowanie polecam - są szybkie, plotą dużo pajęczyny i raczej aktywnie polują na zdobycz, a nie tylko czekają aż ofiara sama blisko podejdzie. To samo tyczy się cambridgei, więc jak sądzę irminii też. Obu tych ptaszników (psalmopeusa i chromatopelmy) ataki są prawie zawsze bardzo efektowne. Pod tym względem geniculata również jest niczego sobie, ale ona najczęściej czeka w bezruchu aż obiad sam podejdzie.
Podsumowanie: chromka albo irminia - remis.

wh6fxe
14-05-2014, 23:35
hehe... no te filmiki tez dostarczaja duzo wrazen:).

Tepez
15-05-2014, 01:46
Dzisiaj właśnie mi Chroma wyliniała i jest L5 :) Jest super, przy L4 trafi swoje jasne kolorki i staje sie ciemna, przy L4 już widać dobrze kolor zielony na początku odnóży, przy L5 - jeszcze nie wiem bo po wylince ;) ale jako L1 jest duża i rośnie bardzo skokowo do L5-L6, potem już troszke zwalnia :)

garo
15-05-2014, 14:26
Gienia moim zdaniem jest najlepsza bo jest bardzo ruchliwa, duzo je szybko rosnie i ataki ma na prawde bardzo fajne i szybkie. I w przeciwienstwie do fasciatum czesto poluje i je znacznie wiecej.



pozdrawiam garo

42d3e78f26a4b20d412==