PDA

Zobacz pełną wersję : czy mozna trzymac razem ??



NEXYK
15-05-2014, 08:02
siemka podpowiedcie mi czy mozna trzymac razem vagansa samice L10 z doroslym samcem tez vagansem ?? czy bedom walczyc ?? i czy juz moga kopulowac ??

Atrax
15-05-2014, 08:38
Nie mozna, zjedza sie i wcale nie jest powiedziane, ze wygra samica.

Moim zdaniem na kopulacje jest jeszcze za wczesnie.

Łapa
15-05-2014, 09:14
Tak Atrax ma racje, jeszcze nie pora!
Wstrzymaj sie jeszcze :)

NEXYK
15-05-2014, 09:26
dzienki chlopaki a przykladowo z takiej samej wielkosci samcem ?? i wogule po ktorej wylince samica jest dorosla ??

Awikularia
15-05-2014, 10:00
Mozna trzymac dorosle, czemu nie? Ale w ciagu kilku godzin pewnie samica zezre samca. Musisz zrozumiec, ze ptaszniki to nie sa stadne zwierzeta i nalezy je trzymac osobno. Ja nie bardzo lubie okreslanie gotowosci do kopulacji samic po liczbie wylinek, wole na lata i na wielkosc - samiczka powinna miec od 3 lat w gore.

Sculptor
15-05-2014, 10:13
oooo ranyyyyyy pajaki to nie sa chomiki czy myszy.... :O:O:O:O:O:O:O:O:O o co Ty pytasz

zaskoczyla mnie tak wyrozumiala reakcja w wypowiedzi moderatora ktory nie zamknal watku ale ja juz nie moglem wytrzymac...
nie marudze na ludzi pytajacych o " dlaczego nie chce jesc" ale to..... nie no ja nie wiem jak napisac zeby nie urazic Ciebie NEXYK
Pajaki: tylko rzadkie przypadki zyja w gniazdach - a tak to sa samotnikami - zabijajacymi jakakolwiek konkurencje jedyny wyjatek to MOMENT kopulacji (tylko u niektorych gatunkow trwajaca wiecej niz kilkadziesiat sekund)- ktora tez jest ryzykiem czesto nawet dla obu a bezposrednio po niej to najczesciej rowniez powraca zasada - "there can be only one" (jedynie wyjatkowe gat sie toleruja przez pare dni ale nie masz gwarancji...)
nie rozumiem teraz o co Tobie w tym drugim poscie chodzi - o trzymanie wtedy dwoch samcow??? - takie rzeczy nawet u wspomnianych gryzoni czasami koncza sie zagryzieniami (jak dokladasz obcego) - a co dopiero u pajakow
Jesli natomiast myslisz o czyms takim aby miec terrarium z dwoma pajakami - to mozesz to zrobic - jesli dokladnie przedzielisz terrarium (i to tak zeby byla sensowna ilosc miejsca dla obydwu osobnikow) - przedzielisz tak aby nie bylo zadnej mozliwosci przedostania sie jednego do drugiego - bo inaczej sie pozabijaja (one sie nie przyzwyczaja do siebie i nie oswoja ze soba {ale gdyby jednak udalo sie Tobie je do siebie przyzwyczic i "pogodzic" to pisz tu od razu i Ksiega Rekordow G. jest Twoja:>:>:>:>:>:>:>:> - oczywiscie to zart - nie probuj bo stracisz 1 lub obydwa})

Sculptor
15-05-2014, 10:18
To jest dopiero surowe okreslenie gotowosci (choc prawidlowe) ale nie pisz tego za czesto bo sie ludzie zalamia i przestana sie brac za pajaki (zwykle tylko o to pytaja a kiedy to juz mozna rozmnazac = w sensie miec np 600potencjalnych "artykulow handlowych")

NEXYK
15-05-2014, 10:22
dobra ale uzyskalem odpowiec tylko na i a na 2 ?? czyli po ilu wylinkach samica jest dorosla ????

Atrax
15-05-2014, 10:45
Cecha osobnicza. Zwykle zaznacza sie przedzial, bo ilosc wylinek nie jest wiekszym wyznacznikiem.

Peter_frostax
15-05-2014, 11:21
Awikularia po wielkości to niebardzo ja mam samiczkę B.Albopilosum która ma 6,5cm ciałka i jest po 11 wylince i wcale niechce kopulować.Chociaż niewiem moze to jest mała samica.

Awikularia
15-05-2014, 13:50
Coz, ja znam z kolei 2 przypadki, kiedy samice B. emilia kopulowaly i mialy kokony po 10 wyl. (3,5 roku). A samce tego gatunku dojrzewaja nawet po 15 wyl. Zawsze sa wyjatki. A ze samiczka nie chce kopulowac - moze jej nie odpowiada partner, ja czesto szukam czasami 3-4 samce dla swoich samic, bo nie chca kopulowac...

kuba66643
15-05-2014, 13:53
Jeśli Ci nie zalezy na samcu to mozesz trzymac razem,jezeli trzymasz w duzym terra to tym bardziej. Mimo wszystko vagansy san najczesciej agresywne co do siebie

michaśśś
16-05-2014, 16:24
za młode jak nic

42d3e78f26a4b20d412==