PDA

Zobacz pełną wersję : "LISTA JADOWITYCH WĘŻY TRZYMANYCH W DOMACH"



Leny
06-11-2011, 05:32
Witam !!!!
W związku z tym, że kilka postów niżej temat "LISTA ZAKAZANYCH GADÓW" nie odniósł sukcesu, proponuję aby utworzyć tu listę jadowitych węży, które waszym zdaniem można trzymać w warunkach domowych.
1. Trimereserus stejnegeri
2. Trimereserus albolabris
Moim zdaniem są one mniej niebezpieczne dla dziecka niż np. 4-5 metrowy Pyton tyrgrysi !

Pozdrawiam
Leny

noradarling
06-11-2011, 05:49
No to sprawa dyskusyjna.
Jeżeli są w domu male dzieci to nie powinno się w zasadzie trzymać żadnych zwierząt w domu -nawet teściowa /jeżeli jest żmija/ nie powinna za często badać terenu jęzorem...

Dopiero gdy dziecko trochę urośnie można wprowadzić do domu zwierzta -to chyba najlepsze rozwiązanie.Zauważ że ukąszenie pająka nawet uważanego za "bezpiecznego" może być dla malego dziecka b.niebezpieczne. -Czy wyobrażasz sobie rocznego "bobaska" ukąszonego przez pająka?/drgawki roczek, wymioty, wysoka temperatura ciala, utraty przytomności itp/ -bo mi na samą myśl o tym robi się niedobrze.

Tak jak pisalem wcześniej taka lista chyba nie ma sensu -samemu trzeba wybrać. Jeżeli masz warunki to możesz i bezpiecznie trzymać w domu kobry i co się tam chce.Jeżeli natomiast masz obiekcję i wiesz że coś może się niedobrego stać to lepiej sobie darować i zalożyć akwarium z mieczykami.

Zresztą nawet jak z terra ucieknie komuś trimek to nie będzie dzwonil po sąsiadach i pytal kto chce "gryza", ale zawiśnie spokojnie gdzieś na doniczkowym kwiatku lub innym karniszu.

Sir_bonzo
06-11-2011, 05:57
A ja uważam tak: moj dom,moj sprawa co w nim trzymam! Więc trzymać moję wszystko! Jesli będe mial specjalnie do tego stworzone pomieszczenie z dobrymi zabezpieczeniami to nic nie powinno się stać. Sasiadow nie mam,dzieci na razie też.

mark0wy
06-11-2011, 06:28
Noradarling cieszy mnie niezmiernie, ze Twoja opinia na temat jadowitych zwierzat, uksztaltowala sie pod wplywem procesow myslowych.
Sir_bonzo czekamy na Ciebie

Pozdrawiam
Mark0wy

noradarling
06-11-2011, 06:47
No napisalem to samo co w poprzednich dyskusjach. Może ty się nachylileś do mojego toku rozumowania?

mark0wy
06-11-2011, 07:22
Wybacz aluzja byla zbyt subtelna...

Sir_bonzo
06-11-2011, 07:40
Tak się składa,że moją decyzje starannie przemyślałem! I nikt mi nie będzie mowił co mam hodować a czego nie! (jeśli tylko utrzymuje odpowiednie warunki!) Nie mam dzieci,sąsiadów ani żony. I jeśli moje zwierzęta będe trzymał w specjalnie do tego celu zaprojektowanym pomieszczeniu to... nic się nie ma prawa stać! no chyba że przekonasz mnie jakimiś trafnymi argumentami...

Cześ
06-11-2011, 14:31
Sir Bonzo, Cyklon B tez sobie moge trzymac w domu w pojemnikach - no a czemu niby nie, przeciez jest solidnie zamkniety i w ogole. I nie ma szans zeby przypadkiem sie wydostal i zatrul okolicznych mieszkancow...

Sir_bonzo
06-11-2011, 14:33
No właśnie! Jeśli jest solidnie zamknięty to możesz nawet po łożkiem!Więc co masz do mojego postu?

Cześ
06-11-2011, 14:34
Nie zrozumiales ironii ;)

Sir_bonzo
06-11-2011, 15:00
W tym nie było ironii! Ja naprawde uważam,ze jeśli chcesz to możesz trzymać cyklon b!!! Jeśli tylko będzie dobrze zabezpieczony : )

Cześ
07-11-2011, 03:53
Ale moze sie wydarzyc wypadek losowy (pozar, jakies uderzenie, dobranie sie dzieciaka) ktory ten cyklon uwolni i bedzie bida.. A gaz mozna i tak lepiej zabezpieczyc od weza bo nie trzeba do niego zagladac ;]

Sir_bonzo
08-11-2011, 04:36
Ale ja pisałem o dokładnym zabezpieczeniu! W tym na wypadek pożaru!!! : )

42d3e78f26a4b20d412==