PDA

Zobacz pełną wersję : rozdrobniony korek zamiast torfu?



elkrakerso
20-05-2014, 05:58
czy dla małego pajączka (L3) jako gleba może być rozdrobniony korek?dobrze trzyma wilgotność i jest miękki w razie upadku.ptasznik jest nadzewny(chyba) bo wietrznie spaceruje po ściankach pojemnika i często spada :) ... więc może być zamiast torfu czy nie?

SpN
20-05-2014, 06:10
jak to możliwe ze ktoś ma pająka i nawet nie wie czy on jest nadrzewny?

maze
20-05-2014, 06:19
heh tez mnie to zastanawia a co do korku to moze byc tylko uwazaj zeby ci nie splesnial

elkrakerso
20-05-2014, 06:44
pająk to ponoć ptasznik trynidadzki(takiego kupiłem ale nie jestem fachowcem),ale wygląda trochę inaczej niż ten na zdjęciu w opisie gatunków, budowe ma taką samą, ale zupełnie inną kolorystykę,cały jest brązowy z ciemno ponarańczowym korapaxem i przedramieniami(?)-przed ostatni człon odnóży jest ponarańczowy lub bardzo jasno brązowy(jak brachypelma emilia),odwłok ma ciemno brązowy z jasnobrązową "choinką"i czarnym paskiem przez obwłok(czyli ogólnie wygląda bardzo ładnie ale jest niepodobny do wszystkiego co jest w opisach)jeśli chodzi o kolory to wygląda troche podobnie do brachyypelmy emili ale ma inną budowę, chyba to ptasznik trynidadzki,jest szybki i agresywny,lubi siedzieć na poziomych powierzchniach i nie wyczesuje włosków z odwłoka ze względu na to i budowe wnioskuje że to gatunek nadrzewny.niestety nie mam fotki,jak zrobie to podrzuce ...dziwne zjawisko co nie? :D

maze
20-05-2014, 07:04
mlode ptaszniki maja inna kolorystyke niz osobniki dorosle ;]

Theraphos
20-05-2014, 07:08
a robi gniazdo z pajęczyny ?
Bo jak tak to pewnie mysliwy... a jak nie to tez niekoniecznie mysliwy :P

elkrakerso
20-05-2014, 07:19
coś tam sobie snuje :) ale to raczej przy ziemi,a czasem (nie niepokojony)nawet lubi sie gdzieś w jakąś szczeline schować(mimo utrzymywania stałej wilgotności ok 70% i temp ok 25)dlatego mam wątpliwości co do gatunku bo dość ekscentrycznie się zachowuje :)

maze
20-05-2014, 07:19
hehe
w kazdym razie mlode wygladaja tak:
http://www.szaman.klub.chip.pl/grafiki/pc2wyl_6.VIII.2004_1.jpg

elkrakerso
20-05-2014, 07:24
:))))) BINGO! oto on! :D tylko mój jest już dużo lepiej wyrośnięty! thanx Maze! :)

ketnip
20-05-2014, 07:44
maze korek nie plesnieje....

kak
20-05-2014, 08:03
korek nie trzyma wilgoci.
a przy upadku na włókno/torf nic się pajakowi nie stanie.

Sculptor
20-05-2014, 09:31
Korek troche trzyma wilgoc ale nieznacznie - np klasyczny korek w butelce z winem - on lekko pecznieje (od wilgoci) i wlasnie dlatego byl od lat wykorzystywany do korkowania butelek. Wiec w pewnym stopniu trzyma wilgoc ale raczej nie tyle zeby bylo to uzyteczne - bo musialby byc zanuzony w wodzie - i dlatego wlasnie butelki sie przechowuje poziomo - a wlasciwie skosnie z lekkim skosem w dol szyjki - tak aby wlasnie korek byl caly czas oblewany winem i co za tym idzie napecznialy oraz szczelnie zamykal butelke. Z kolei sam korek raczej w ogole nie plesnieje - ja przynajmniej sie z tym nie spotkalem - to raczej rzeczy ktore na nim czy tez pomiedzy nim lezalyby i panowalaby tam wilgoc - te moga plesniec ale raczej nie sam korek.

Foxtrott
20-05-2014, 11:02
ciekawy pomysł, myślę że się nada

wh6fxe
20-05-2014, 15:56
A moim zdaniem to zly pomysl... nie trzyma lepiej wilgotnosci niz wlokno k. szybciej plesnieje jak wlokno k... wiec co jest lepsze..:] wlokno kokosowe:). A co do pajaczka to rownie dobrze moze to byc psalmopoeus irminia (jesli tak to sie ciesz bo jest ladniejszy niz cambri (bynajmniej dla mnie) i drozszy:))

Samael
21-05-2014, 11:54
Ja w jednym z terrariow na wlokno kokosowe mam wrzucone resztki korka po dlubaniu tzn to co wydlubalem z niego dodalem do podloza.Z tym plesnieniem to bzdura,bo korek nie ma prawa zaplesniec.Korek kupowalem w sieci "Dom Korkowy" i sprzedawca powiedzial mi,ze nawet gdy jest zbyt duza wilgotnosc to korek sam "produkuje" jakies swoje substancje,ktore hamuja wilgoc i jesli cos ma splesniec to jakies resztki ktore na nim zostaly. :]

42d3e78f26a4b20d412==