PDA

Zobacz pełną wersję : co to za ptasznik ? prosze o szybka odp:D



beastman
21-05-2014, 14:41
gatunek ten żyje w wydrążonej w ziemi norze. Przy użyciu przedzy i gleby konstruje specjalna klapke,którą w mgnieniu oka potrafi zamknac lub otworzyc, kiedy w poblizu znajduje sie ofiara .
prosze o podanie nazwy i ceny tego gatunku jesli bedziecie wstanie go okreslic za pomoca tego textu :P

tosik
21-05-2014, 14:46
trapdor spider jak zrobi nore to go już niezobaczysz jest bardzo agfresywny cena widziałem 25 euro za samice

cage
21-05-2014, 14:48
dokładnie jest to trapdoor.

wpisz trapdoor w archiwum jest tam dość duzo informacji. kiedyś była całkiem rozwinięta i ciekawa dyskusja o tych pajakach bo one ptasnzikami chyba nie są - a może się myle.

garo
21-05-2014, 14:58
To nie sa ptaszniki !!!

Sa to pajaki typowo podziemne tzw "trap door" po angielsku a po polsku to mozna powiedziec ze polapka z drzwiami.

Sa fajne ale bardzo szybkie i strasznie agresywne i mocno jadowite tylko dla doswiadczonych hodowcow.
Kiedys slyszalem ze jes ogolnie zakaz hodowli w europie pajakow tunelowych ale to bylo dawno przepisy mogly ulec zmianie.



pozdrawiam garo

beastman
21-05-2014, 15:06
eee myslalem ze to ptasznik a to male fajne guwienko :P nie to zebym nie byl doswiadczony ale mam 9 letniego brata ..... ktory jest nadpobudliwy i agresywny wiec juz mi wystarczy :Da tu jeszcze jad (tak naprawde to boje sie o niego tzn wklada lapy gdzie popadnie ostatnio wlozyl reke do b.smithi a ona wczesala sie i plakal ze go reka swedzi )

cage
21-05-2014, 15:21
heh, póki nie spróbuje to się nie przekona jak to jest.
mi siętam trapdoory podobają ale chwilowo stan mojego konta przeznacoznego na ptaszniki wynosi = 0zł i tak chyba pozostanie na kilka ładnych mieisęcy. no moze we wrześniu na giełdzie coś już zakupie ;D

Poecilotheria waski
21-05-2014, 18:47
Siema , co do tego pajaka , trapdoor spider to jego jad niejes niebezpieczny , niejest on rowniez agresywny , jego ugryzienie moze byc bolesne a jego wynikiem moze bc tylko miejscowa opuchlizna . Nic powaznego .

Tepez
22-05-2014, 00:40
Łacińska nazwa to: Atrax Robustus

ketnip
22-05-2014, 00:54
Tepez skad masz takie informacje ze to Atrax.... hehehee

ironkapela
22-05-2014, 02:13
Tepez mam nadzieje ze to byl zart <rotfl>

A o to dosyc ciekawy link http://www.amonline.net.au/factsheets/trapdoor_spiders.htm

Samael
22-05-2014, 02:34
Tepez napisał(a):

> Łacińska nazwa to: Atrax Robustus

Taaaa a swistak siedzi i zawija w te sreberka...<rotfl>

Atrax
22-05-2014, 05:29
Tepez - jak masz cos pisac, to nie pisz :)

Ja z kolei czatuje na S. robertsi, ale chyba niepredko go nabede...

Maikardaaion
22-05-2014, 06:33
Wlasnie Stacimopus robertsii to najczesciej sprowadzany trapdoor. W krajach Europy, poza Polska jest ich sporo, pojawiaja sie falami, gdyz wszystkie sa z odlowu (nie slyszalem zeby ktos rozmnozyl w niewoli).
Ja obecnie poluje na jakiegos amerykanskiego trapdoora, poniewaz mam Stasimopusa chcialbym uzupelnic kolekcje o jakis gatunek barwy ciemnej :) Jak na razie moje poszukiwania spelzaja na niczym...

Tepez
22-05-2014, 06:48
To wy sie nie znacie :D

Atrax
22-05-2014, 06:55
Dopadles go w Czechach, czy udalo Ci sie w Polszcze?
Mozliwe, ze zbyt rzadko przegladam gielde, ale widzialem go chyba tylko raz na sprzedazy w Polsce. Cena nie byla niska.

Maikardaaion
22-05-2014, 07:10
Tak jest z Czech. W ogolnie pojetej Europie pajaczki te chodza po 20 euro. I 99% to samice. Samcow po prostu sie nie lapie, bo wiadomo ze nie przezyja podrozy.

Tepez- Atrax robustus to 'funnel web' a nie 'trab doro' spider...

cage
22-05-2014, 13:32
w polsce też są. i wcale nie jest tak trudno je dostąc - wystarczy odpowiednio popytać ;D

z tego co pamiętam to na TCP ktoś zbierał inforamcje o nim bo chciał zakupić. nie wiem czy to przypadkiem BAKU.

42d3e78f26a4b20d412==