PDA

Zobacz pełną wersję : Podloze u P.Imperatora.



Marian667
26-05-2014, 04:16
Witam! Zastanawiam sie nad podlozem w terrarium mojego P. Imperatora. Do wystroju idealnie pasowalby piasek, ale wiem ze imperator z pustynia ma malo wspolnego. Tak wiec ztad moje pytanie. Czy P. Imperator moze miec jako podloze wylacznie piasek?

Awikularia
26-05-2014, 04:44
Ja sie za bardzo na skorpionach nie znam, ale mialam kilka lat temu wlasnie P. imperator i z tego co wyczytalam, to piasku on nie lubi - to zwierzak zyjacy w tropikach, w lasach deszczowych. Musi miec odpowiednio wilgotne podloze i raczej na piasku nie bedzie sie dobrze czul. Ale to tylko moje zdanie.

Lockdown
26-05-2014, 05:54
Najlepiej włókno kokosowe samo lub pomieszane z piaskiem.. wszystko w opisach masz gatunków!

Marian667
26-05-2014, 06:02
Czytalem opis gatunku. I wlasnie tam jest napisane ze moze byc sam piasek ale ze kilka razy w opisach byly juz bledy dlatego chce sie upewnic. Tak wiec prosze o wiecej odpowiedzi gdyz juz dzisiaj chcialem sie wybrac kupic podloze abym mogl przeniesc skorpa do nowego terra.

Vanaloon
26-05-2014, 08:41
Może nie jestem w tej dziedzinie ekspertem ale myślę że podłoże torfowe z włóknem kokosowym byłoby znacznie lepsze. Wydaje mi się że lepiej trzyma wilgoć a piasek pasuje do pardziej suchych warunków :-///

docxp
26-05-2014, 09:32
Piasek w małej ilości możesz zmieszać, ale najlepsze będzie włókno kokosowe czy coś co dobrze wilgoś trzyma.

Marian667
26-05-2014, 11:01
Chcialem dac piasek tylko dlatego ze ladniej by sie komponowal z wystrojem terra, ale dalem sobie z tym spokoj i juz wrzucam wlokno kokosowe. Prosze o zamkniecie tematu.

garo
27-05-2014, 06:15
Na podloze nie nadaja zie zaden piasek tylko i wylacznie torf kokosowy jest najlepszy bo najlepiej utrzymuje wilgoc ktorej ten skorpion wymaga.
Ja mam u jedengo viatoriska piasek ale jest on caly czas strasznie mokry i viatoris nie wymaga takiej wilgotnosci jak impek.



pozdro garo

42d3e78f26a4b20d412==