PDA

Zobacz pełną wersję : Geniculata b. dziwe zachowanie



sasiad
28-05-2014, 09:45
Witam,
Mam geniculatę która jakieś 6 tygodni temu przeszła 8 wylinkę i od tego czasu stała siębardzo płochliwa, i przy każdej próbie podania pokarmu "biega" po terrarium i wyczesuje włoski pażące. Dodatkowo do dziś zjadła jedynie mączniaka.
Wiem, pytanie na poziomie podstawowym, jednak trochę mnie to zachowanie niepokoi ponieważ wcześniej (przed wylinką) miała ogromny apetyty (jadła wszystko w każdych ilościach), i nie była taka płochliwa. Czy ktoś miał podobny przypadek? albo czy mam podejmować jakieś kroki?

Pozdrawiam

Samael
28-05-2014, 10:28
Mnie sie wydaje ,ze po prostu jej sie odwidzialo i zmienil sie jej charakterek :].Moj Psalmopoeus jeszcze wylinke temu co rusz przyjmowal pozycje grozaca,a teraz po prostu ucieka. :] Charakter pajaka zmienia sie z wylinki na wylinke :]

sasiad
28-05-2014, 10:37
No tak, to że charakter zmienić się może po wylince to wiem, ale żeby aż tak ????

Samael
28-05-2014, 10:57
Nie zbadane sa wyroki opatrznosci :P:P ;).Z Twojego opisu ja bynajmniej nie widze nic nienormalnego,jesli nie zmiana charakteru to moze poszlo cos nie tak przy wylince - mojego kolegi P.ornata po wylince skakala i biegala jak szalona i reagowala na kazde drganie - po kilku dniach odeszla do krainy wiecznych lowow :] Mam nadzieje ,ze z Twoja jest wszystko oki i to jej zachowanie jest chwilowe czego CI zycze :]

Markoś
28-05-2014, 10:58
czasem tak bywa moja murinuska jak byla po 8 wylince to istny szatan wcielony a jak przeszla 9 wylinke to az sie sam zdziwilem bo jest spokojna do tej pory jak baranek i woli uciekac niz atakowac cos jednak w tym jest ze pajaki zmieniaja charakterek po wylince :)

popekjr
28-05-2014, 11:08
wydaje mi sie ze nie zapewniles pajakowi kryjowki, jesli tak jest to zrob to jak najszybciej, a jesli ma kryjowke to uwazam jak koledzy w poprzednich postach

Lord_Wlodek
28-05-2014, 12:03
u mnie czasem bywa podobnie z pajaczkami, tez nie chca jesc a jedzonka maja zawsze pod dostatkiem , wtedy podwyzszal wilgotnosc i temperature o jakies 2 , 3 stopnie i wszytsko do normy wraca. Moja Geniculata L12 samica tez nie jadla po wylince jakies 3 moze 4 tygodnie wiec to normalne , zalezy od upodoban pajaczkow :)

skqn
28-05-2014, 14:00
nic groznego minie jej

sasiad
28-05-2014, 15:13
Kryjówkę ma od samego początku. Chyba zrobię tak jak pisze Lord_Wlodek, podwyższę nieco temperaturę i wilgotność, i tylko czekanie mi pozostanie.

Dzięki za rady.
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==