PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa terrarium



Sybirek
28-05-2014, 12:37
Hi!!!!!! Mam pytanko czy ktos wie jak mozna samemu skonstruowac terrarium ze szkla lub innych materialow dla wiekszych ptasznikow typu Blondi albo Parahybany??Czy nadaja sie wogole inne materialy procz szkla bo teraz niem zbyt duzo kasy na kupno nowego terrarium a lubie majstrowac to bym cos pokombinowal... Bardzo bylbym wdzieczny.

Awikularia
28-05-2014, 12:43
Nawet ja (baba) umiem kleic terraria dla pajakow ;););). Tylko maz mi nie pozwala ciac szyb - fakt, kto nie ma wprawy, to jest dosc ciezko.

1. wycinasz szyby na wymiar.
2. kleisz boczne i tylna scianki do podstawy.
3. po jakiejs 1/2 h doklejasz szybki gorne.
4. na drugi dzien wklejasz siatke i ewentualnie tlo na tylna i/lub boczne scianki oraz przednia szybke.
5. po dwoch godzinkach mozesz zamontowac drzwiczki.
6. montujesz zamkniecie.
7. po tygodniu wsadzasz do terrarium pajaka.

;););)

Num_Lock
28-05-2014, 13:54
powinno sie to umieścić w faq jako przepis na terra ;P

Atrax
28-05-2014, 14:29
Num_Lock napisał(a):

> powinno sie to umieścić w faq jako przepis na terra ;P
>

Sie zrobi :)

sim0n
28-05-2014, 14:43
szklo,metalowa siatka,silikon,2 prowadnice 2,5cm i mastrujesz zajebiste terrarium :)

Awikularia
28-05-2014, 15:14
Na prowadnicach jest zle, lepiej na zawiasach - na prowadnicach pajaki sobie doskonale potrafia otwierac terrarium. Ja mialam takie jedno i mąż przerobil na "zawiasowe", bo pajak non stop wyłaził...

progor
28-05-2014, 23:53
powaga?
a szybke mialas na prowadnicach poziomych czy pionowych?
swoja droga musialas miec pajaka-kulturyste :)

Mariusz
29-05-2014, 03:47
Witam, Czy moze ktos podac kalkulacje wykonania terrarium 25l?
Chetnie skorzystam z czyjegos doświadczenia, ile kosztuje szklo, klej, siateczka i tym podobne materialy.
Zastanawiam sie, jak duzo mozna oszczedzic wykonujac terrarium samodzielnie
dziekuje i pozdrawiam

Awikularia
29-05-2014, 04:03
Na poziomych, kupione w sklepie zool i bardzo kijowe. Mam tez jedno terrarium na prowadnicach pionowych, ale jest bardzo niewygodne, poniewaz za kazdym razem musze je wyciagac z polki. Kalkulacji nie podam, poniewaz czesc szyb mam od ojca (ze starych okuen), a czesc od tescia (ktory ich naskladal cala piwnice, bo chcial budowac szklarnie, ale zrezygnowal), wiec koszt szyb mi odpadl. Tuba silikonu akwarystycznego kosztuje ok. 12 zl, metr siatki metalowej ok. 25-30 zl (a siatki zwykle zuzywam 5-10 cm/20cm, metr korka do wydziabywania podobnie, zawiasy 2 szt. ok. 1,50 zl. Generalnie koszt jednego terrarium jest dosc niski, ale robic jedno... ;)

Mariusz
29-05-2014, 05:44
ma w planach zrobic 9 szt. + jakis regalik na terra. Nie mam pojecia ile mozna by dac za szyby. Niestety nie mam krewnych ze szklarnia... ;)
Chyba wybiore sie dzisiaj do szklarza...ciekawe ile wezmie za material z przycięciem na wymiar? :)
pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==