PDA

Zobacz pełną wersję : blondi alpinista



SławekS
29-05-2014, 16:06
Nie bardzo wiem gdzie ten post powinien wylądować, więc w razie, czego proszę o przeniesienie go.

Moja Blondi dostała na dniach nowe terra i zaczęła uprawiać „wspinaczkę wysokogórską". Nie było by w tym nic złego gdyby nie to, że ma ponad 11 cm i boje się, bo kolejnego upadku może nie przeżyć (ma baba cierpliwość)

Co zrobić żeby bestia nie właziła na tło z korka? Obniżenie terra nie wchodzi w grę a bez tylnej ścianki raczej też się nie obędzie.

Poecilotheria waski
29-05-2014, 16:31
siema , jezeli niemasz zadnych roslinek sztucznych w terra z ostrymi krawedziami i tym podobnych rzeczy o ktore mogal by sobie rozciac odwlok to niech sie wspina do woli . Pozdro waski

Lord_Wlodek
29-05-2014, 17:30
moze jest to powodem braku kryjowki?? ale poczekaj jakis czas , daj jej sie przyzwyczaic do nowego terra, pozdo

Grażynka
30-05-2014, 01:37
mozesz też dać wiecej torfu to wysokość terra automatycznie sie zmniejszy ;], a jak wysokie jest to terra?...myśle ze tak naprawde to nie ma sie o co martwić...to sa skrajne przypadki ze pajak spada i robi sobie krzywde...jak siedze juz na tym forum troche czasu to bylo moze jeden czy dwa takie przypadki, ale oczywiście lepij dmuchać na zimne :)

ironkapela
30-05-2014, 03:38
Moja Blondyna jest troche wieksza, i nie potrafi chodzic po szkle! Po sciance ze styropianu spokojnie sobie smiga, a jak tylko wejdzie na szklo to od razu spada :/ Ale ten pomysl z wieksza iloscia torfu jest dobry i sam go stosuje. Mam nasypane torfu na wysokosc dolnej wentylacji, czyli terra nie ma tera zadnych uskokow i pajaczek nie powienien sie uszkodzic.

Pozdro

sim0n
30-05-2014, 04:47
dosyp wiecej podloze (torf) i chwilowo mozesz obnizyc w ten sposob terra, albo usyp jej duza gorke to nie bedzie sie wspinac :) pozdro

Tomek_Nie
30-05-2014, 07:34
no wlasnie daj jakas sporą kryjowke

SławekS
30-05-2014, 10:04
Kryjówek ma sporo i nawet się nauczyła gdzie są, bo przestraszona ucieka prostu do którejś.


Ironkapela -ona nie łazi po szybie tylko po tylniej ściance z korka

Dzięki wszystkim za pomoc pora dosypać włókna:)

Kordian
30-05-2014, 10:26
Moja po szkle też nie jest w stanie chodzić, ale po faunaboxie calkiem sprawnie :) Ciągle spada i mnie nocami budzi :P Kilka razy widziałem jak zwisała z plastykowego "sufitu" faunaboxu. Ciekawie to wyglądało :) Jednakże nigdy jej się nic nie stało.

42d3e78f26a4b20d412==