PDA

Zobacz pełną wersję : wyjazd



pawelus
02-06-2014, 12:00
Na ile czasu mozna maksymalnie pozostawic pajaki bez ZADNEJ opieki? Jak je do tego przygotować?

Pozdrawiam,
Paweł

elkrakerso
02-06-2014, 12:15
dokładniej sprecyzuj pytanie.w jakim stadium te pająki?.ale tak logicznie rzecz biorąc to solidnie nakarmić i nie wysuszyć;)o ile wiem małe bez odpowiedniej wilgotności długo nie pociągną, starsze troche lepiej to znoszą.bez jedzenia to raczej i małe powinny sporo wytrzymać.myśle że jeśli to małe pająki (L1-L4) to w solidnie spryskanym terra spokojnie wytrzymają tydz, dwa(możesz zmniejszyć wentylacje w terra żeby parowanie było mniejsze ale bez przesady;) ale zawsze lepiej żeby ktoś do nich zajrzał. PS:jak bym pisał głupoty to niech mnie ktoś poprawi ;)

Theraphos
02-06-2014, 12:44
Daj 2 pojemniki z wodą przed samym wyjazdem nakarm jak najbardziej ( u ptasiorów nie zbliżajacyh sie do wylinki mozesz zostawic 1-2 śierszcze) Kup czasowy włacznik do ogrzewania i te bardziej wytrzymałe (brachypelmy) wytrzymają z miesiąc.

Gorzej ma sie sprawa co do małych ( 1-3 wyl.)

Awikularia
02-06-2014, 14:34
Coz, zalezy od pory roku. Teraz jest cieplo - a rzadko kto ma wlasny dom, aby mogl przeniesc pajaki np. do chlodnej piwnicy na miesiac. Moim zdaniem - na moim przykladzie - pajaki w warunkach letnich, jak obecnie, moga pozostac "na pastwe losu": maluchy do 2 tyg., starsze i dorosle do 1 miesiaca (bez zadnego zagladania i opieki). Nie chodzi tu o jedzenie, a jedynie o wilgotnosc.

garo
02-06-2014, 14:49
Nawet i na miesiac mozesz pozostawic !!!
A jak przygotowac bardzo prosto !
Nakarmic dosc dobrze przed wyjazdem i dobrze zlac woda podloze i dla pewnosci radzil bym wstawic jakas miseczke z woda i to w zupelnosci wystarczy.


Pozdrawiam garo

Awikularia
02-06-2014, 16:26
No coz, u mnie "zlanie podloza" wystarcza na 4-5 dni i pozniej jest pieprz. Ale mam niezwykle cieple mieszkanie...

42d3e78f26a4b20d412==