PDA

Zobacz pełną wersję : Murinus



SKFR
03-06-2014, 05:17
Witam mam taki mały problem a mianowicie posiadam murinusa L7 od wczoraj i wypadalo by go przeniesc do nowego pojemniczka i teraz kilka moich pytan:

1. Jak maxymalnie duze moze byc pudełeczko dla osobnika po L7 [ zalezy mi na jak najwikszym mozliwym zeby jak najmniej zmieniac mu mieszkanko ]

2. Jak go przeniesc czytałem ze sa agresywne i bardzxo szybkie dokad byl maly nie dawal po sobie poznac ze tak wlasnie jest ale teraz jest bardzo szybki i agresywny...powiedzcie mi jakis dobry sposob na przeniesienie go do nowego mieszkanka :D

Jesli ktos ma pisac glupoty ze jesli nie umiem przeniesc pajaka po co mi murinus lepiej niech powyzywa na gg: 2324217 :]

Z góry dziekuje wszystkim ktorzy mi pomoga ....

Pozdrawiam

Theraphos
03-06-2014, 06:05
mozesz dac do takiego 20/10/10 lub cos podobnego... tylko pamietaj o jakiejs kryjówce itp.

wsadzasz pojemnik w którym teraz jest do wanny i przeganiasz go nowego pojemnika. Możesz też obciąć góre z butelki i nakryća pod to włożyć kawałek tekturki i tak go przeniesz. Tylko uważaj żeby cie nie użarł ;)

MIDO
03-06-2014, 08:01
Daj tego murinusa np do malego fauna boxu lub podobnego pojemnika tak w kaydzm rayie abz obsuga bzla jak najbardziej ułatwiona.
Co do łapania proponuje nakryc go jakims pojemnikim poczym wozyc cos pod ten pojemnik np jego zakrętke ale uwazaj bo sa bardzo szybkie.

garo
03-06-2014, 09:01
Mozesz nawet pajaka tej wuielkosci przeniesc do terrarium docelowego w ktorym bedzie mieszkal jako dorosly osobnik ja tak robie badz do funaboxa do tego w czyma maszzamiar go trzymac.
A jak przeniesc ???
Najlepiej to to pudelko co masz go w nim teraz wlozyc do tego terrarium i delikatnie go z tamtad wykurzyc i odrazu zamykac pokrywe, bo jak sie go wykurzy one uciekaja odrazu szybko po szybie do gory.
Moj murinus i spinifer tak robi a ja je trzymam w funaboxach duzych bo sa najlepsze na tego rodzaja pajaki.


pozdro garo

Fidel
03-06-2014, 11:48
Ja swojego murinusa przesadzalem razem z całym gniazdem a pozniej go z niego wypedzilem...wiadomo kazdy ma swoje sposoby ale radze uwazac...

przemek_lewy
03-06-2014, 18:16
murinusy najlepiej przenosic po wylince one sa wtedy bezbronne i nie kasaja
ja zazwyczaj odrazu nakrywam pojemnikiem o podkladam cos od spodu - pomysl z butelka jest ok ale dla wiekszych pajakow w przypadku murinusa L7 moze nie byc dobry gdyz ten pajak spokojnie przecisnie sie przez gwint, tak jak mowie nakryj jakims przezroczystym pojemnikiem podloz cos od spodu i tak przenies do inntego terra, jak przeniesiesz z pajeczyna to nic sie nie stanie bo na niej zbuduje kolejne gniazdo:) a lapac od razu za pajeczyne to roznie bywa, pajak w mgnieniu oka moze sie przez nia przebic i usasic albo uciec

jeszcze jedna rada jak bedziesz przenosil miej kolejny pojemnik(juz otwarty w zasiegu reki i wrazie ucieczki paskudy nakryj ja pojemnikiem, jak bedziesz go przenosil rob to w wanie albo duzej misce(wyjatek przy nadrzewnych miska nie ma sensu:]) i pamietaj zeby niewiadomo co sie dzialo zachowaj stoicki spokoj i nie wykonuj gwaltownych ruchow!!

Tepez
04-06-2014, 01:05
Mój sposób - sprawdzony ;) - Wkładasz otwarte pudełko z Murinusem do terrarium (lub jakiegoś innego większego pojemnika), przecież ten pająk rośnie jak na droższczach a i tak wszystko zalepi ;) Następnie zamykasz terrarium i wkładasz jakiś drucik i przez otwór wentylacyjny rozwalasz gniazdo i go wyganiasz. Nie ma szans na ucieczke ani na pogryzienie :P Potem jak wyjdzie i się uspokoi gdzieś w kącie to otwórz delikatnie terra i wyjmij pensetą pudełko. Możesz też dać jedną lub kilka kryjówek, bo Murinus tam własnie się schowa (prawdopodobnie) tego nie wiem, bo nie mam tego pająka ale przeprowadzałem już szybsze - Psalmopoeusy - jeden ma charakterek Murinusa.

LukasPOz
04-06-2014, 04:44
tak Tepez bardzo dobrze robi:) ja postepuje tak samo, bardzo bezpieczny i sprawdzony sposób:)

SKFR
04-06-2014, 07:59
Dzieki wszystkim za rady i wskazówki naprawde gdyby nie wy ciezko by bylo :) a teraz napisze jak to zrobilem tzn w sumie to ktos juz wyzej napisal ale wykorzystałem ten sposob ze poszedłem do prysznica naszykowałem wszystko i otworzyłem pudełko z pajakiem nakryłem go buteleczka potem przenbioseł do mieszkanka nowego i jest wszystko ok juz zaczyna robic pajeczyne w kryjówce za ktora sluzy mu pojemniczek na mocz i jest git.....jeszcze raz dzieki wszystkim !! pozdrowienia !!

42d3e78f26a4b20d412==