PDA

Zobacz pełną wersję : murinusy - łączenie



Adamek
05-06-2014, 11:12
Mam samice spiinifera czy moge dopuscić samca zwyklego ? Jakiej barwy bedą młode bo wkońcu to nnie hybrydy tylko inny kolor :) Czy będą kopulować wogóle czy nie ?
No chyba że ktoś ma taniego samca spinifera...

garo
05-06-2014, 12:07
Tego to nie wiem na pewno czy beda kopulowac i czy jak nawet beda to jaki kolor wyjdzie, ale prawda jest ze murinusy,sfinifery,voraxy i inne pterinochiluski to praktycznie te same pajaki tylko maja inne barwy.
Z pterinochilusow sa tylko z tego co wiem trzy podstawowe murinus,vorax i junodi a reszta to inne odmiany barwne tych trzech.



pozdro garo

Awikularia
05-06-2014, 13:17
Rodzaj Pterinochilus obejmuje na dzien dzisiejszy 7 gatunkow:

P. alluaudi
P. chordatus
P. leetzi
P. lugardi
P. murinus
P. simoni
P. vorax

P. spinifer to P. murinus, tylko ze inna odmiana barwna. Mozna polaczyc oba te pajaki i beda kopulowac. To tak, jakby dwie irminie nie kopulowaly... Oczywiscie, moze sie samicy samiec nie spodobac, czasami tak bywa. A co wyjdzie, to nie wiem, bo nie mieszam ani gatunkow, ani odmian barwnych.

Saurus
05-06-2014, 13:42
A potem mozesz miec problem z rozlaczeniem- moj znajomy (i twoj tez, Awikulario- Piotr Ostromecki) opowiadal mi, jak kiedys po dopuszczeniu murinusow mieszkaly razem ze soba jakies 3 tygodnie po kopulacji- siedzialy ciagle obok siebie, i jak chcial nakryc czyms jednego ptasznika zeby go wyjac, to drugi zaraz chcial atakowac :) Po jakims czasie przestaly przebywac razem i mozna bylo wtedy wyjac samca :)

Awikularia
05-06-2014, 15:01
U mnie, Saurusie, bylo podobnie. Samiec i samica mieszkaly sobie razem miesiac czasu. Musialam go w koncu od niej wygonic, bo dobrowolnie nie chcial wyjsc. Ale nie jest to jakies strasznie trudne. Poza tym, jak sie chce rozmnazac pajaki, trzeba sie z tym liczyc ;););).

Adamek
05-06-2014, 15:10
Czyli młode bedą zdolne do rozmnażania wkońcu to nie żadna hybryda, chociaż na 80% będe miał samca spinifera :]
Jak lepiej dopuszczać w terra samicy (duży faunabox) czy na neutralnym terenie :>?

Awikularia
05-06-2014, 16:43
Bezwarunkowo wpuscic samca do terrarium samicy. Nie bedzie to hybryda, ale nie bedzie to tez czysta odmiana barwna. Zastanow sie, czy warto? Z kokonu nie wychodzi 1 pajaczek, tylko kilkadziesiat. Bedziesz chcial je sprzedac. Sprzedasz jako co? Czystą odmiane barwna? A nawet jak bedziesz uczciwy, to nieuczciwy moze byc ten, co kupi od ciebie te pajaczki i bedzie rozprowadzal jako usambara. Ja osobiscie chcialabym nabyc czystego pod wzgledem ubarwienia pajaka dla mojej samiczki. To tak, jak krzyzowanie w obrebie dachowca i persa - oba koty, ale jednak nie bedzie to ani czysty pers, ani czysty dachowiec. A jak przypadkiem bedzie wygladal jak czysty, to potomstwo bedzie spierniczone. Podobnie jest wg mnie z odmianami barwnymi - trzeba je pogłębiac, a nie rozmazywac :).

Mysza1983
05-06-2014, 17:14
no i jeszcze pamiętaj że murinus (przynajmniej mój) nie zrobił kokonowej kulki a wbudował go w domek,
moje żyły z sobą przez jakieś 4-5 tygodni miałe swoje kokony itp., było to ciekawe "zjawisko" do obserwacji

co do kolorów, pierwsze młode będą podzielone pod wzgledęm kolorów podzielone na "tatowe" i "mamowe" a dopiero w następnych pokoleniach bedzię sie może coś zmieniać, przynajmniej tak jest u skorpów więc u pajęczaków pewnie też tak bedzie, a więc pierwsze pokolenie NA PEWNO będzie pomylone i zaklasyfikowane do innej odmiany kolorystycznej

Adamek
06-06-2014, 03:10
Ja też niechce tak łaczyć ale na tcp widziałem jednego samca spinifera do tego dosć drogi a wlaściciel nie odpisuje :(
Awi masz może sprzedać spiniiferka samca :> ?

Juraviel
06-06-2014, 03:43
Ja mam usambre samce.

Adamek
06-06-2014, 03:46
ale ja chce spinifera...
troche rożnica :D

Saurus
06-06-2014, 04:02
A co do innych ciekawych zachowan- ten sam znajomy ostatnio rozmnozyl irminie, zostawil samicy kokon bo poprzednie 2 czy 3 zgnily kiedy chcial sam je inkubowac. Teraz samica otworzyla kokon i nimfy lazily sobie po gniezdzie, samica siedziala obok i podobno gdy chcialy wyjsc z gniazda to zagarniala je do niego noga :)

42d3e78f26a4b20d412==