PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmnażanie P.cambridgei - HELP



mari00sh
05-06-2014, 13:44
Witam!
Posiadam samiczke cambridgei po 11-12 wyl i chcialbym ja zaplodnic, obecnie zaczynam sie rozgladac za samcem (jesli ktos jest zainteresowany to prosze pisac na gg - 5187761 ;p)
Niestety jesli chodzi o rozmnazanie pajakow jestem zielony... :) Bede bardzo wdzieczny za potrzebne informacje. Interesuje mnie:

-po jakim czasie od zaplodnienia samica zlozy kokon?
-po jakim czasie od zlozenia nalezy go inkubowac? (domyslam sie ze odrazu ale warto pytac;p)
-ile nalezy go inkubowac?
-jak przygotowac inkubator i jakie warunki utrzymac?
-ile teoretycznie cambri sklada jaj? (100-200?)

No i to narazie tyle....jesli cos mi sie przypomni to jeszcze napisze!:)

Z gory dziekuje wszystkim za pomoc a nie nasmiewanie sie ;p

sebooz
05-06-2014, 14:45
na pierwsze 2(jak nie 3) i ostatnie i część 4 pytania znajdziesz odpowiedz w opisie gatunku"
http://terrarium.com.pl/ptaszniktrynidadzki.php
"Rozmnażanie
Dojrzalość płciową samica osiąga po 10 - 11, zaś samiec po 9 - 10 wylince. Przed kopulacją samicę należy nakarmić, musimy pamiętać o tym, żeby była niedługo po wylince (co jest bardzo istotne), od 2 do 3 miesiący po kopulacji, samica składa kokon, w którym znajduje się od kilkudziesięciu do ponad 200 jaj, z których po 25-35 dniach, inkubacji w temperaturze pokojowej (od 18-26°C), legną się młode (nazywane nimfami - pierwsze stadium rozwoju). Po dwóch wylinkach (do 25 dni) są już młodymi pająkami o długości ok. 1 cm, przypominajacymi osobniki dorosłe. Młode pająki trzymamy w oddzielnych pojemnikach, aby uniknąć wzajemnego zjadania się."

na początek 4 pytania znajdziesz odpowiedz tu:
http://www.mga.com.pl/~adampl/hodowla/inkubator.php

przemek_lewy
05-06-2014, 14:46
bym cie odeslal do faq ale juz dobra;p

samica sklada roznie pisza ze po 3 miesiacach ale ja czekalem 5 miesiecy na swoj, to zalezy glownie od temp w jakiej trzymasz pajaka ale i nie tylko tez od samego osobnika jedne skladaja szybciej inne wolniej, ja przykladowo zabralem kokon po 3 dniach ale inni daja potrzymac dluzej nawet pare tyg, istenieje wowczas ryzyko ze kokon moze zostac zniszczony przez samice dlatego im szybciej tym lepiej, kokon inkubujesz az bedziesz miec nimfy, ale warto inkubowac az do pojawienia sie L1, o inkubatorach poczytaj i przejzyj foty na forum, kazdy ma swoja inwencje, odnoscie obracania kokonu to ja np to robie a Avikularia nie uznaje tej metody a i tak u niej mlode wykluwaja sie z wszystkich jaj, a co do ilosci mlodych w kokonie to ja mialem pomiedzy 100-150

Awikularia
05-06-2014, 14:53
Zajrzyj w moj profil i kliknij na "Psalmopoeus cambridgei". Tam sa moje doswiadczenia z rozmnazaniem tego gatunku.

leviatan
05-06-2014, 15:20
Ja dodam pytanie:
W czym ma przebiegać kopulacja? Terrarium samiczki to spory faunkabox- w nim troche nie wygodnie i mało miejsca. Mam puste akwa 50dł/30szer/35wys może przenieść samiczke na sam moment aktu do tego akwa?

Awikularia
05-06-2014, 16:36
Ja przedwczoraj dopuszczalam irminie. Samiczka siedzi w srednim faunaboxie. Przenioslam faunabox z regalu na srodek pokoju, po czym otworzylam go i wpyscilam samca. Siedzialam sobie nad pajakami i patrzylam. Pierwsza kopulacja miala miejsce poza faunaboxem, druga w. Zaden z pajakow nie uciekl, za bardzo sie soba interesowaly.

W zalaczniku fotka.

przemek_lewy
05-06-2014, 18:25
hehe ja sobie musze tak ze stromka sprobowac tzn dopuszczac poza faunaboxem :P
fajny extrime by byl:D:D:D a tak apropo to ja tez bede musial ale w duzym faunaboxue bo nie mam dla niej nic lepszego;/

sebooz
06-06-2014, 05:29
widzę ze juz idzie wątek o cambridgei i kopulacji to i ja się dołączę z pytankami:

- na czyim terytorium lepiej jest łączyć pająki? samicy? samca czy neutralnym? (pod pojęciem neutralnym miałem na myśli puste terra [30/30/40] które właśnie jest w końcowej fazie lakierowania) i jak była by opcja 3 to czy to terra normalnie umeblować, włożyć torf itp?
- czy to terra nie będzie za wielkie jak dla samiczki po 9/10 wyl. ?? bo jak brałem się za nie to pamiętałem ze ma być wyższe niz dla naziemnych, ale nie pamiętałem wymiarów i teraz wydaje mi się ono ogromne w porównaniu do np samca po 10wyl. ;)

Pytania moze i są banalne ale wolę zapytać teraz nic później załować ze nie pytałem ;)

Awikularia
06-06-2014, 06:00
Najlepiej samca wpuszczac do samicy. Jak opcja 3 - nic nie urzadzac. ja uwazam, ze najlepiej jest wpuscic samca do terrarium samicy - ona i tak mu nic nie zrobi, najwyzej go nieszkodliwie pogoni.

Terra wymienione przez ciebie bedzie calkiem w porzadku.

sebooz
06-06-2014, 07:15
dzięki Awi :) no ja to ostatnio obawiam sie o dobro samicy bo samiec jest strasznie agresywny a samiczka jest potulna jak baranek ... a co do terra to pytałem bo wygląda jak taka wielka locha w porównaniu z tym poprzednim (20/20/35)

42d3e78f26a4b20d412==