PDA

Zobacz pełną wersję : Padły:(



TOXYN
12-06-2014, 05:11
We wtorek wróciłem z tygodniowego wypoczynku i na następny dzień z rana zaglądnąłem do pająków. Okazało się, że jedna Irminia L3 i Cambredgie L3 mają podkurczone nogi. Oba pająki dałem do pojemników wyłożonych wilgotną chusteczką higieniczną i leżą tam tak od wczoraj. Dodam, że irminia wieczorem jeszcze chodziła, ale po nocy zastałem ją już w takiej pozycji. Są jakieś szanse na to, że zmartwychwstaną jeszcze czy już mogę sobie darować:/ Acha i to nie wylinka aż tak głupi nie jestem;)

MaCbo
12-06-2014, 05:39
Raczej możesz sobie darować. Wyląda na to, że się przesuszyły.
Było zwilzyc mocno podloze przed wyjazdem. Teraz za późno. Przykro mi.

TOXYN
12-06-2014, 05:54
Zwilżałem nawet jak wróciłem pudełko było zaparowane. Myśle że do piątku będę je trzymał a jak nic się nie zmieni to trudno:/

popekjr
12-06-2014, 06:03
JEZELI SIE PRZESUSZYLY TO RATUJ PUKI DYCHAJA, I WALCZ DO KONCA

BoNo
12-06-2014, 06:44
Napisales ze nie przesuszyles pojemnika a wrecz przeciwnie, ze pojemnik byl zaparowany, wyglada mi na to ze moze staly w jakims naslonecznionym miejscu i sie zagrzaly (I opcja)
Temperatura w pojemniku byla za wysoka i jezeli bylo malo otworow wentylacyjnych nie bylo cyrkulacji swierzego powietrza to sie udusily, albo utopily od skraplajacej sie caly czas wody na spodzie odwloka i blokujace plucotchawki "narzady oddechowe" (II opcja)

Oczywiscie to tylko teorie sam sobie dopasuj do ktorej pasuje twoja.

Pozdrawiam BoNo

Stein
12-06-2014, 07:14
a może obie przeszły wylinki i sie zakopały a ty bierzesz ładnie zrzucone wylineczki za zdechłe spidery ;-)

TOXYN
12-06-2014, 07:22
Stein Zobacz co napisałem w 1 wypowiedzi;-)

BoNo przepływ powietrza miały. Na słońcu nie były a temperatura około 21-22 stopnie. Możliwe że po prostu trafiłem na słabe osobniki i padły:/ Bo wszystkim pająkom dawałem jeść i wody przed wyjazdem i tylko te dwa padly. Moja 2 Irminia też L3 trzyma się ok a miała takie same warunki.

raptor
12-06-2014, 15:53
Psalmopoeusy i Poecilotherie są wrażliwe na słabą wentylację, przekonałem się na własnej skórze, szczególny efekt uzyskujemy poprzez nadmierną wilgotność podłoża :/

42d3e78f26a4b20d412==