PDA

Zobacz pełną wersję : Ptszniik olbrzymi



mateuszek
13-06-2014, 05:01
Witam!

Mam kilka pytań:

1. Ile razy dziennie karmić ptasznika młodego i starszego?
2. Co może jeść młody ptasznik a co starszy?
3. Jak stworzyć dobrą wilgotnosc pająkowi?
4. Czy wystarczy terrarium 40/40/30
5. Czy Samiec po kopulacji jest skazany na strate?
6. Czy wytwarza on duze ilosci pajęczyny?
7. Czy jako podłoże moge dac pająkowi taką zwykłą ziemie jak w kwiaciarniach?


Z gory dzieki za odpowiedzi!!!

Krycha.k15
13-06-2014, 05:13
1- faq, archiwum i opis zerzaka:]
2-faq, archiwum i opis zerzaka:]
3-faq, archiwum i opis zerzaka:]
4-zalezy jak duzy..faq, archiwum i opis zerzaka:]
5.nie jestem pewien nigdy nie mnozłem ani nie wdziałem kopulacji ale chyba nie
6.nie jak robisoe kryjówke to zapene tak ale nie rbi takich tuneli jak pterino czy chromy
7.mozna ale ja doradzam zrobic jakas mieszanke np z włuknem kokosowym
;]

SławekS
13-06-2014, 05:52
1. Pytanie powinno brzmieć ile razy w tygodniu i nie da się określić dokładnej ilości (u mnie l5-l7 zjadały prze tydzień codziennie po 5-6 świerszczy a potem robiły sobie miesiąc głodówki) innym problemem jest określenie tego, czym będziesz je karmił ( 2 świerszcze bananowe to jeden śródziemnomorski a cztery czerwonogłowe to tyle, co karaczan i tak dalej) to jest tylko przykład wymyślony na poczekaniu:)
2. Młody wszystko, co się rusza i nie jest w stanie zjeść jego Np:
młody pająk:
(świerszcze,drewnojady, karaczany, mączniaki plankton łąkowy) i surowe mięso
Dorosły:
,szarańcze, myszy, pasikoniki, duże karaczany, kawałki mięsa (ja używam serca drobiowe)
3. Podlewając lub zraszając odpowiednio często terra
4. A dla jak dużego pająka? Jak masz maluczka l4 to trochę duże dla starszych oczywiście wystarczy?
5. Skoro pytasz o kopulację najpierw radze je pohodować trochę, bo jeśli to twój pierwszy pająk (pierwsze dopuszczanie) to prawdopodobnie samiec zostanie stracony (oby nie), ale jeśli samica będzie odpowie4dnio przygotowana i terra wystarczająco duże nie powinno mu się nic stać.
6. Moje nie wytwarzają jej dużo (nie ma pajęczyn na ściankach, ale za to dość dokładnie "wyklejają" nią całe podłoże (przy zmianie można ściągnąć całą wierzchnią warstwę w jednym kawałku:).
7. Raczej bym nie ryzykował w ziemi do kwiatów jest cała masa obrali (roztocza pewnie też), które w wyższej wilgotności i temperaturze mogą się rozmnożyć i zaszkodzić pająkowi. Innym problemem mogą być środki chemiczne, jakie czasami producenci dodają do takiej ziemi żeby rośliny lepiej rosły.

Uwaga na koniec
Z profilu wynika, że masz 14 lat a w terrarystyce od 2005r. nie chce nikogo obrazić, ale na twoim miejscu znaczą bym od łatwiejszych pająków (przejrzyj posty o blondi i ich tendencji do padania bez powodu,)bo potem będzie problem jak ci taka l10 padnie np. podczas wylinki po roku czy dwuch latach hodowli

SławekS
13-06-2014, 05:55
Przepraszam za bzdury w teście to efekt automatycznych poprawek Worda :)

wpg
13-06-2014, 08:42
SławekS napisał(a):

> Uwaga na koniec
> Z profilu wynika, że masz 14 lat a w terrarystyce od 2005r. nie
> chce nikogo obrazić, ale na twoim miejscu znaczą bym od
> łatwiejszych pająków (przejrzyj posty o blondi i ich tendencji
> do padania bez powodu,)bo potem będzie problem jak ci taka l10
> padnie np. podczas wylinki po roku czy dwuch latach hodowli


Taka mała uwaga... o ile sie nie myle ptasznik olbrzymi to lasiodora paryhybana a nie theraphosa blondi jak napisales;)

pozdro:)

SławekS
13-06-2014, 11:39
Theraphosa blondi - Ptasznik gigant / Ptasznik goliat
Lasiodora parahybana - Ptasznik olbrzymi

Mój błąd niestety niezamierzony
zawsze urzywałem nazw łacińskich i w tym przypadku poprostu pomyliłem oba gatunki
ale obawiam sie że więkrzość odpowiedzi jest taka sama dla obu (lasidorki też miałem niestety pozbyłem sie ich zanim stały się dorosłe więć kawałek o dopuszczaniu można olać)

42d3e78f26a4b20d412==