PDA

Zobacz pełną wersję : dyskusje na temat "Jadowite zwierzeta w terrarium"



JadziaP
06-11-2011, 13:45
poczytalam sobie pare posto na temat jadowitych zwierzat.
Zastanawia mnie co ciagnie ludzi (najczesciej z niezbyt duzym. albo wrecz zadnym doswiadczeniem terrarystycznym) do kupna jadowitego zwierza (im bardziej jadowity tym lepiej).

Jak niektorym wiadomo hoduje rozniste bezkregowce (nie "trzymam" lecz hoduje czyli rozmnazam) .
Miedzy innymi takze gatunki jadowite, np. Czarne Wdowy, Badumna insignis czy roznorakie skorpiony.
Swoje zwierzeta sprzedaje miedzy innymi na gieldach;
bardzo czesto mozna zaobserwowac nastepujace zjawisko:
oferuje jakiegos bardzo jadowidego skorpiona (np. Tityus serrulatus) bez podpisu - NIKT sie o niego nie zapyta, ba nawet na niego nie spojrzy.
Jezeli na etykietce stoi napisane
"Tityus serrulatus, Brazylia, UWAGA bardzo jadowity" (do tego jeszcze trupia glowka) to moge ich sprzedac tuzin (cena okolo 50euro/200zl)

Moze mi ktos wytlumaczyc to zjawisko ????

PAwcIO
07-11-2011, 05:28
no to taka glupota ludzka. nie mozna zaszpanowac ferrari czy porszakiem to kupuja to co ma inna moc i moze zabic. czy takie pittbule-obrzydliwe z wygladu, ale jakze popularne, bo mogom zabic wiekszego psa!!! glupota i tyle, a pozniej sie slyszy w wiadomosciach o tylu nieszczesliwych wypadkach:(
P.S.
jadzia czy hodujesz jeszcze m.acteon? napisz prosze:
athlonpp@wp.pl

noradarling
07-11-2011, 10:46
E bez przesady.

Szpan pewnie też ma tu trochę swojego miejsca. Jednak trzeba wiedzieć że z uwagi iż węże jadowite czynią piękne zlo -tzn. pięknie i sprawnie zabijają swoje ofiary i co za tym idzie "jest na co popatrzeć" ludzie chętnie kupują takie zwieręta. A to że nie liczą się z konsekwencjami to jest przecież normalna rzecz. Jak się idzie na wojnę to też żolnierz nie myśli o tym że może zginąć.Robotnik na rusztowaniu też nie bierze pod uwagę że może spaść. Taka jest ludzka natura.

Nie podoba mi się za to iż ludzie którzy hodują takowe zwierzęta nie rozumieją tego -przecież nikt z hodowców nie ma monopolu na wiedzę i posiadanie takowych zwierząt. Za co więc robić nagonkę na początkujących terrarystów?

Za to iż w szkole nie uczą się o grzechotnikach?

ps

piękne zlo i dobro zawsze bylo na Ziemi w cenie... -to się po prostu podoba:-)

Cześ
07-11-2011, 11:34
Noradarling, twoj sposob myslenia jest bardzo meczacy.. zolnierz idzie na wojne z obowiazku. murarz pracuje z reguly nie dlatego ze lubi, tylko dla pieniedzy. owszem, jest w tych zawodach ryzyko urazu ale to koniecznosc - a to jak to pieknie potrafoia zabic jadowite zwierzaki wydaje mi sie slabym argumentem dla ktorego koniecznoscia jest posiadanie takiego.
"Nie podoba mi się za to iż ludzie którzy hodują takowe zwierzęta nie rozumieją tego -przecież nikt z hodowców nie ma monopolu na wiedzę i posiadanie takowych zwierząt. Za co więc robić nagonkę na początkujących terrarystów?" - Czyli inaczej mowiac "czemu pozwalac na posiadanie jadowitych gatunkow tylko zaawansowanym, przeciez poczatkujacy tak samo dobrze sobie poradzi"??? Smieszne! Jesli ktos chce zaczynac hodowle pajakow, bez zadnego doswiadczenia, od Haplopelmy lividum a nie od jakiejs brachypelmy czy grammostoli to jak najbardziej na miejscu jest wysmiac taka osobe.

noradarling
07-11-2011, 11:48
Wyśmiać to można Ciebie. Malo tego -można i wyszydzić...

Jeżeli Ty śmiejesz się z jakiegoś czlowieka który się nie zna i chce posiadać jadowite zwierzę to sorry ale masz nie pokolei w glowinie chyba...

A może nam powiesz co Cię tak śmieszy w tym temacie? może i my się pośmiejemy...

A może Ty jesteś taki typ który się śmieje z tego że ktoś się poślizgnol na oblodzonym chodniku i przewrócil lub z niewidomych na ulicy?

PAwcIO
07-11-2011, 12:58
"Jak się idzie na wojnę to też żolnierz nie myśli o tym że może zginąć.Robotnik na rusztowaniu też nie bierze pod uwagę że może spaść. Taka jest ludzka natura."
czy aby na pewno?

PAwcIO
07-11-2011, 13:08
no nie tak ostro kolego! on ci nic zlego nie napisal. nie musisz go od razu wyzywac. czes ma zreszta racje-nowicjusz powinien jak najdalej trzymac sie od groznych, jadowitych gatunkow i zaczynac od tych mniej groznych!!!

noradarling
07-11-2011, 13:11
Z opowiadań ludzi którzy byli na wojnie wiem że tak jest.

Kombatanci poszkodowani w wyniku dzialań wojennych b.często popadają w depresję - nikt nie liczy na to że może mu się coś niedobrego stać. Taka myśl jest gdzieś daleko, ale nikt tak naprawdę nie dopuszcza tego do swej świadomości.

Ale to nie jest temat postu Jadzi...

noradarling
07-11-2011, 13:21
Nowicjusz się nie zna na tym co powinien a co nie.

Do tego są doświadczeni terraryści by uświadomić potencjalnego kupującego co może mu się przytrafić.

A ja nic w tym do śmiechu nie widzę. Poza tym Cześ nie zostanie ukąszony od mojego postu -a śmiać się z ludzi którzy nie mają wiedzy to nie normalne. Jak Ci się zepsuje auto i zaprowadzisz je do warsztatu to mechanik ma się z Ciebie śmiać że sam nie umiesz naprawić auta?

A lekarz w szpitalu może ma ze śmiechu "zrywać boki" bo nie wiesz na co jesteś chory?

Zastanów się chlopie...

PAwcIO
07-11-2011, 13:26
samochod sie psuje wbrew twojej woli, choroby tez atakuja bez twojej zgody...

noradarling
07-11-2011, 14:03
To tylko przyklady...

A Ty jak kupowaleś swojego pierwszego zwierzaka /nie ważne co to bylo/ też spotkaleś się z gromkim śmiechem?

Alicja
07-11-2011, 16:20
Wąż jadowity nie zabija pięknie tylko skutecznie. A w naturze gdy np poluje waran wąż nie pełznie sobie na to popatrzeć ... tylko człowiek ma takie pomysły.

Rozumowanie Nory nabiera rozpędu - najpierw jadowite węże miały mieć 'odpowiedzialne osoby pełnoletnie', teraz początkujący terraryści ...niedługo Nora rozpocznie program oswajania noworodków ludzkich z jadowitymi wężami ;)

Cześ
07-11-2011, 16:28
Noradarling prosze, nie tak agresywnie. Mowilem o przykladzie czlowieka, ktory WIE ze Haplopelmy sa bardzo jadowite i lepiej by bylo na poczatek Brachypelme, ale wciaz je chce bo mu sie wydaje ze sobie poradzi. Takich ludzi NALEZY wysmiewac, bo moze to ich troche przystopuje.
Skad tyle zlosci, czyzbym cie tym dotknal? :P

noradarling
07-11-2011, 17:05
A można zabić nie skutecznie?:-)

noradarling
07-11-2011, 17:07
Nie spoko.

Mnie się nie da urazic...

Łukasz U.
12-11-2011, 06:06
Nora męcący jesteś człowieku! Chyba zaczne omijać twoje posty, bo jesteś monotematyczny: wszyscy powinni hodować jadowite zwierzęta. Wiem, że jesteś niereformowalny, ale weś sie zastanów, początkujący i czrna wdowa, toż to brednia, nie broń czegoś czego nie da sie obronić. Do dziś twoje posty były ciekawą prezentację odmiennego stanowiska, do którego masz prawo, ale tym razem przegiołeś.

42d3e78f26a4b20d412==