PDA

Zobacz pełną wersję : WSZYSTKO O SKORPIONACH!!!!! PYTANIA...........



David723
15-06-2014, 17:10
mam kilka pytan odnosnie skorpionow...
1. jak to jest z papierami czy jesli kupuje w sklepie do dostaje papiery do skorpiona a jesli od goscia to nie i musze go np. rejestrowac????
2. czy ze wzgledu na klimat Polski skorpiony moga rowniez w terrarium w domu stac sie plodne i miec potomstwo?? jesli tak to potrzebna do tego samicy i samca??
3. czy takiego Heterometrus'a Longimanus'a (tego skorpiona bede chcial miec :D), ktora posiada slaby jad, mozna bezpiecznie brac na rece?? czy wogole skorpiony mozna brac na rece??

jak jeszcze bede mial jakies pytania to napisze :D:D

pozdrawiam

Marian667
15-06-2014, 18:52
1. Bezregowcow nie rejestruje sie. Zaswiadczenie o urodzeniu w niewoli trzeba miec tylko w wypadku sprzedazy gatunkow nalezacych do II zalacznika Konwencji Waszyngtonskiej np. P.imperator
2. Da sie rozmnazac skorpiony w niewoli, z jednymi gatunkami jest prosciej z innymi trudniej. Z reguly potrzebny jest kontakt osobnikow obu plci chociaz partogeneza tez jest spotykana u niektorych gatunkow
3. Skorpiony tak jak wszystkie egzotyczne zwierzeta nie powinny byc brane na rece. Wiaze sie to z niepotrzebnym stresem dla zwierzecia, ryzykiem ukaszenia hodowcy lub przypadkowym uszkodzeniem/zabiciem samego skorpiona.

daf
16-06-2014, 01:24
David a chcesz mojego longimanusa?

David723
16-06-2014, 03:16
dzieki za odpowiedz teraz juz wiem!!

poszukam mlodszego... ale do konca wakacji chcialbym juz miec skorpiona wiec jak nie znajde to sie odezwe :D

MIDO
17-06-2014, 09:53
Na pandinus imperator potrzebny jest papier.
Oczywiscie ze mozna uzyskac potomstwo ale trzeba miec dobrana pare skorpion i jak najbardziej odtworzyc warunki jakie skorpion ma w srodowisku naturalnym.Zawsz ejest mozliwosc ze kupisz zaplodniona samice ale to najczesciej jest u p.imperator.
Mozna brac na rece tylko po co jesli jestes na jad uczulony to moze byc zle a pozatym jest do duzy stres dla skorpiona.Nie jest to zwierze di brania na ręce!!

David723
17-06-2014, 15:38
dzieki
zapraszam do watku
"h.longimanus czy p.imperator" moje autorstwa bo tam zawarlem moj najwiekszy problem :/

42d3e78f26a4b20d412==